1. 8.
  bu bilgiyi bir onay olarak kabul edip de bu tarz bir evliliği yapanlar olacaktır.

  dayımın kızı ile teyzemin oğlu 4 yıl önce evlendi, 2 yıl önce de bebekleri oldu fakat bebek sağlıklı değildi. görselini atsam bu gece uyuyamazsınız, yılan bebek deniyor, milyarda bir ihtimal ve o da bu salakların başına kondu. bu bebekler normalde en fazla 2 gün yaşarken bunlarınki 3 ay yaşadı. bu olaya rağmen akıllanmamışlar ki halen akrabamda bu tarz evlilik yapanlar var.

  şükür ki annem ve dedem öyle bir hata yapmamış. annem ve babam bırak farklı şehirleri farklı mezheplerden ve nasıl olmuşsa evlenmişler.
  7 ... otostopcuyafisildayankamyoncu
 2. 7.
  ulan millet akraba sikmeye ne kadar da meraklı.
  5 ... mr opus magnum
 3. 6.
  Ama süt kardeşe düşmemesi... Bedevice, çok Bedevice... Yallah Arabistana..

  Diyarbakır'a ilk gittiğimde gözüme fazlaca özürlü insan çarptı. Sebebini sordum, "karilerin cahıllıgındandır" dediler. Olay şuymuş: kadınlar bebekleri ile birlikte hamama gidiyor, bebek acıkır ve sütleri gelmezse birbirlerinin bebeklerini emziriyorlarmış. Sonra kim kimin bebeğini emzirdi unutuyor, bebekler büyüyüp evlenince özürlü çocuklar doğuyormuş.

  "akraba evliliğinden olmasın sakın?" dedim. Yok, ondan değil, süt kardeş evliliğindenmiş.

  Bir ara devlet ihtiyacı olan bebekler yararlansın diye süt bankası kurmaya kalktı, bu kafa yüzünden proje akim kaldı.
  6 ... rumeli71
 4. 5.
  Kuzenle evlenmek garip bir şey değil ki. Bu, Osmanlı'dan sonra modern cumhuriyette ingiltere'nin telkinleriyle ayiplanmaya başlamış kökü olmayan bir olay.
  Yani asırlardır normaldi canım kardeşim. Tarih skalasında ölçek küçültürsek Daha dün garipsenmeye başlandı diyebiliriz.
  4 -8 ... selam ciceksu
 5. 4.
  Türk milletinin tarihteki en büyük şanssızlığı, yollarının araplar ile kesişmesidir. Şu islamiyet yüzünden arapların iğrenç kültürüne maruz kaldık. Evet arkadaşlar bundan binlerce yıl önce bile türk milleti akraba evliliği yapmıyordu. Evlilik çağına gelen türk erkekleri başka türk boylarına giderek kendine eş seçiyordu. Böylelikle türk ırkı sağlam nesiller veriyordu.

  Türkiye'de hastalıklı doğan çocukların büyük bir kısmı akraba evliliği yüzünden. Islamiyette bulunan bu iğrenç ilişkinin bedelini minicik bebekler ödüyor.
  10 -2 ... kafam hafif dumanli
 6. 3.
  Nikah düşebilir diyor git akrabanla evlen demiyor. Her toplumu her koşulu her olayı kendi çevrenizle analiz etmeyin. Belki yaşadığı toplumda akrabası ile evlenmesi o kişi için en uygunu ya da farklı şehirlerde yaşayıp yıllar sonra ilk defa karşılaşanlar var görür görmez aşık oluyor. Herkes sizin gibi değil. Neden serbest olduğunu bilmeden koşulları bilmeden fıkıhçı gibi fetva vermeyin.
  4 -6 ... bik bik
 7. 2.
  Düşmez evladım düşmez çocuuum. Kuzenler kardeş sayılır. Olmaz o iş.
  Müge anlı'ya çıkan başlarına türlü türlü belalar açan "mal"ların %80 i akraba evliliği ürünü. Beyinsiz oldukları için eğitilmeleri zor oluyor. Egitilemedikleri için eğriyi doğruyu ayırt edemiyorlar. Ayırt edemedikleri için burunları boktan kurtulmuyor. Burnu boktan kurtulmayan insanların sayısı çok olunca memleket de kalkınamıyor. Zararını hepimiz çekiyoruz.
  şu saçmalıktan acilen vazgeçilmelidir. Devlet eliyle yasaklanmalıdır.
  4 -1 ... cavaceylan
 8. 1.
  bundan 2000 yıl önce bile türk boyları farklı boylardan insanları bir araya getirir evlendirirlermiş. sadece bu bile türklüğün ne kadar büyük bir kimlik olduğunu anlatıyor. araplara inen islam dininde ise kuzene nikah caizdir.
  9 -5 ... peacekeeper