1. 1.
    Sol Gazetesine göre bizim elam için Suudi Müftüsüne bakmamız gerekiyor. O zaman haydi sofraya.
    Ha, yok, ben Ahmet Yeseviye bakarım diyorsanız, olmaz.
    ... azmhyr
  2. 2.
    üçgenin ağırlık merkezi gibidir.
    5 ... sylwia
  3. 3.
    islamda,hristiyanlıkta, musevilikte ve semavi olmayan dinlerde,kadına verilen değerle,erkeğe verilen arasında fark yoktur, birileri, bizim yolumuz taşsız, en doğru diye iddia edip dursun, tüm dünya neyin ne olduğunu görüyor, mısırda bir ulema,kadın öldükten bilmem kaç saat sonrasına kadar, becerin diyor mesela, nede olsa mal, ölse bile sonuna kadar kullanmak lazım, dinlerin tümünde insan yüceltilir dişi yada erkek, siz dinleri, kurandan, tevrattan değilde,şıh efendiden öğrenirseniz, daha çok tepilirsiniz.
    ... elitist beyaz turk
  4. 4.
    X e verilen değer gibidir. Değişkendir.
    ... portatif
  5. 5.
    Siz her fetvaya inanıyormusunuz?
    ... dinazorfosili
  6. 6.
    suud müftüsünün fetvasından yola çıkarak islamda kadına verilen değeri ölçmeye kalkmak büyük bir cehalet olur. bu ancak, vurayım da nereden olursa olsuncuların işine yaracak bir hadisedir.
    1 ... hodri meydan 89
  7. 7.
    islamiyete göre kadına evlenince kocası tarafından verilen, miktarının kadın tarafından belirlendiği ve bu miktar ile ilgili bir sınırın olmadığı ödemeye, ki bu ödemeye mehir denilir kadının hakkıdır mehir, bakarak aslında islamın kadına verdiği değer az da olsa anlaşılıyor. Uygulanmıyor olması islamla alakalı değil kişilerle alakalı bir sıkıntıdır. Ayrıca başlık parasıyla karıştırılmasın. Başlık parası tamamen uydurma bir icattır.
    ... pilkunnussija
  8. 8.
    Hangi kötü ayeti gördün kardeş çok merak ettim.
    ... yazmayar
  9. 9.
    Bu konuların kapanmış olması lazım, sözlükte çoktan geçildi bunlar.

Mağarada yaşayanlara da hatırlatalım;

Kadınlara nasıl davranılması gerektiğini sol gazeteden değil Kur'an'dan ve Hadis kaynaklarından öğrenebilirsiniz.

Daha islam'ı nereden öğreneceğinizi bilmiyorsunuz, karılarınızı rahatça döversiniz tabi.
    1 ... katipzade
  10. 10.
    islamın veyahut hıristiyanlığın kadına değer verdiğini düşünmüyorum. kitaplı inanışlar arasında kadına değer veren tek din museviliktir. anaerkil bir yapıya sahip olmakla birlikte kadınların ilk regl günleri kutlanmaktadır. islamda ise kadınlar namustur.
    1 ... supersonictrip