bugün

bağzı sözlük yazarlarının namaz kılarak yaptıklarını iddia ettikleri olay.
Ramazanda da oruc tutarak günah cikartiliyor bildigime göre.
NAMAZ KILARAK OLUR, BiR GÜZEL SÖZLE OLUR, CUMA VE DiĞER HAYIRLI GECELER DE OLUR.
SEN KENDiNi ViCDANEN RAHAT HiSSEDiYORSAN OLUR.
ALLAH IN RAHMETi VE BEREKETi BOL KARDEŞiM. YETER Ki ÜMiDiNi KESME. BURADA OLMAZ DiĞER TARAFTA OLUR.
Günah çıkartma değil de günah eritme olabilir. Misal evlenerek eski günahlarını erittigini düşünen müminler az değil çevremizde.
adı günah çıkartma olmasa da Tevbe-i istiğfar yapılarak Allah'ın da kabul etmesi şartıyla olacak olaydır.
(bkz: tövbe et geçer)
hristiyanlıkta olduğu gibi komik değildir. gayet mantıklıdır. allah ile kulun arasına kimse giremez.
namaz kılarken edilen niyet'te "uydum imama" denilerek imam aracılığıyla yapıldığı için araya yine bir din adamı girmektedir.
ha papaz'a gidip peder günah çıkartmak istiyorum demişsin ha uydum imama diyerek kıldığın namazla günah çıkartmışsın, arada fark yoktur.
hüda par sayesinde var olandır. *

https://fbcdn-sphotos-a-a...e62394e94026cf0d4ca911e7f
tövbe ederek allah'a günahlarımızı affettirebiliriz, bir daha aynı günahı işlememek kaydıyla.
tövbe ederek günahların affedilmesi beklenir, umulur. Hristiyanlıktaki gibi affoldu denmez.
Gunahlarimizin affi icin tovbe edip bol bol dua etmek...
yoktur. orjinali için (bkz: bir kolaylık dini olarak hristiyanlık)
(bkz: tövbe etmek)

çocuğa mı tecavüz ettin? tövbe et kurtul
hırsızlık mı yaptın? tövbe et kurtul
adam mı öldürdün? tövbe etmene bile gerek yok.

islam mis.
Müslüman bireylerin inancına göre (bkz: kabe)'yi tavaf etmektir. Sonunda günahların affolacağına inanılıyor.