1. 1.
  sanılanın aksine sadece bir ayette geçer. aynı namaz naşta olmak üzere günümüzde islamın olmazsa olmazı gibi gösterilen bir çok şey gibi aslında bunlar kuran da bir kaç ayette üstün körü geçen konulardır. mümin kadınların örtünmesiyle ilgili tek ayet ;

  nur suresi 31. ayet

  Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut Müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!

  yani saçınızı başınızı şöyle kapayın filan denmez.
  -1 ... inderex
 2. 2.
  Örtünme emri ilahi kaynaklı tüm dinlerde vardır. işte hristiyan rahibeler. işte maalesef gerçek tesettür şuan onların elbiseleridir. işte abd deki ameşler. Onların kadınları da örtülüdür. Örtünmek yahudilerde de vardır. Bakmayın uymadıklarına. Günümüzün tesettür anlayışı maalesef örtünmenin fersah fersah ötesindedir. Modanın markanın emperyalizmin tasallutunda, çağdaşlık medeniyet özgürlük ve demokrasi adı altında deccaliyetin süfyaniyetin ve şeytaniyetin istilası altındadır. Tesettür şeffaf ve dar giyinmek, baldır bacak yaka bağır göt göbek göğüs basen belli edip dekolte giyinmek, makyaj yapmak, cazibeli cerzebeli şatahatlı şatafatlı manken gibi süslenip kokulanıp kırıtmak hava atmak caka satmak fiyaka yapmak millete parmak ısırtmak değildir. Bunlar cenabı allahın kadına emrettiği tesettür filan değildir. Bunlar moda maymunu olmaktır. Emperyalist kuklalar olmaktır. Bunlar nefsinin hoşuna giden şeyleri yapmaktır. Aldatıyorlar, kendilerini kandırıyorlar. Dikkat çekmek örtünmek değildir.
  3 -2 ... gazeloglu
 3. 3.
  islam niye örtünmeye zorlar eğer örtünmeye zorladıysa niye saçlı yarattı.
  1 -2 ... pozitifdeli0320