bugün

islam görmez. o kadar. konu kilit.

islamcı dediklerin kimse inanma onlara pek. çünkü din satılan bir şey değil islamcı dinci diye bir hitap şekli olamaz.
Bak hala kuran’da Kadın hakları var diyorlar.

Dur ayet yazayım, kadınlar karar versin;

kadınlarınız sizin için tarladır. o halde tarlanıza nasıl dilerseniz öyle yaklaşın
/bakara 223

kadınların, yükümlülükleri kadar meşru hakları vardır. yalnız erkeklerin kadınlar üzerinde bir derece farkı vardır.
/bakara suresi 228. ayet

"içinizden, imanlı hür kadınlarla evlenmeye gücü yetmeyen kimse, ellerinizin altında bulunan imanlı genç kızlarınızdan (cariyelerinizden) alsın" /nisa 25. Ayet

şahitliklerine güvendiğiniz iki erkeği; eğer iki erkek olmazsa, bir erkek ve iki kadını şahit tutun. bu, onlardan biri unutacak olursa, diğerinin ona hatırlatması içindir.
/bakara suresi 282. ayet

eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın. eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin.
/nisa suresi 3. ayet

erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. çünkü allah insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. iyi kadınlar, itaatkârdırlar. allah’ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da “gayb”ı korurlar. (evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. eğer itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. şüphesiz allah çok yücedir, çok büyüktür
/nisa suresi 34. ayet

(savaş esiri olarak) sahip olduklarınız hariç, evli kadınlar (da size) haram kılındı.
/nisa suresi 24. ayet

Al bak hiç hadisleri işin içine katmadım bile, ki hadisler islami rejimlerde büyük ölçüde rol oynar.

Şimdi elinizi kalbinize koyun ve biraz objektif olun, Öncelikle kendimize bir sormalıyız; Kadın hayvan mıdır ya da tarla metaforuyla tanımlanabilecek bir nesne mi? Ya da bir kadını geçimsizlikten dolayı dövmek, 21. Yüzyılda mantıklı mı sizce? Medeni insanlar olduğumuzdan beri, sorunlarımızı konuşarak çözmenin mantıklı yol olduğunu keşfettik. Dayak atmak kimseyi ıslah etmez, sadece nefreti körükler. Çok basit bir soru; siz dayağın olduğu mutlu bir aile tablosu gördünüz mü? Dayak atmakla hiçbir problem ortadan kalkmaz. Çünkü kadın insandır; ona probleminizi anlatabilirsiniz, onun da bir beyni var yani, algılayabilir.

Hadi dövme meselesini kabul ettik, peki başka kadınlarla flört eden şerefsiz erkeğin karısı ne yapmalı? Kadınlar bu konuda söz sahibi değil bir evlilikte. Bu belirsizlikten mütevellit erkeğin yaptıkları yanına kalıyor. Buraya bir not düşmek lazım. islam hukukuna göre kadının boşanma hakkı olmadığı için, erkeğin problemli olduğu bir evlilikte kadının yapabileceği hiçbir şey yoktur.

Ayrıca koskoca kainatın yaratıcısı Allah bakara 282. Ayette kadınları genelleyip hepsini birden yanılan, heyecanlanan, unutan bir varlık olarak tanımlıyor ve iki kadının şahitliğini bir erkeğe eş tutuyor. Fakat günümüzde be hikmetse kadınlar doktorluk, bilim insanlığı gibi hataya, heyecana ve unutkanlığa yer olmayan bu meslekleri başarılı bir şekilde yapıyorlar. Çünkü bu kitap tarı kelamı değil kadını tavuklar gibi kümese kapatmak isteyen sömürgen Bedevi zihniyetinin ürünüdür.

Bu ilkel ve insan haklarını hiçe sayan fikirleri bu coğrafyanın onurlu kadınlarına yutturmanıza izin vermeyeceğiz.
"sünnilerin kadınları aşağı görmesi" diyecektin herhalde. Çünkü islam'da/Kur'an'da kadın hakları gayet korunmuştur.
kendimden biliyorum yok öyle bir şey.
(bkz)Bazen düşünüyomda deli oluyorum.
Kadın erkeğin yaptığı herşeyi yapabilir bir kere
Kadını aşağı gören kendine müslüman demesin.
Dinsiz kitapsız kafirlerin uydurmasyonudur.
Bu islamcılar yakın bir tarihte "kadın insan midir" Konulu sempozyum düzenlemedi mi? Ben mi yanlış hatırlıyorum.
şu sözlükten kadınlar ile açılan başlıklara bakılırsa sizin mevcut olduğunuz güruhun da o islamcılardan hiçbir farkı yok. islamcı yobazlar kadını kot giydi diye aşağılar. kemalist yobazlar kadını başörtülü diye aşağılar. ama nedense hep bu iki çürümüş zihniyetin çarpışmasının kurbanı yine kadınlardır.