bugün

leman , penguen v.b. mecmuaların etkisi altındaki yazarların toplu halde başlık açma durumudur . ana konu gelellikte türban olmakla birlikte baş kahraman recep tayyip erdoğan ' dır . nadiren abdullah gül ' de kullanılır . türkiye iran olacak , rejim tehlikede , islamcılar kazandı , başını öretmeyenler namussuzmu ? gibi kalıpların dışına pek çıkılmaz .
islamcılar cumhuriyet duşmanı olarak görülür , yazıyı yazan yazar ise cumhuriyet savunucusu olarak görülür .
doğrudur . çünkü ;
islamcıların geçim derdi yoktur . barınma , kalacak yer , kişisel ihtiyaçları diğer şeriat ülkelerinin oluşturduğu fondan düzenli olarak islamcıların banka hesaplarına aktarılır . islamcıların tek terdi nasıl olurda milletin başını örteriz , sabancı müzesinde nasıl abdest alırız , türkiye cumhuriyetini nasıl yıkarızdan öteye gitmez .
asıl ayarı sandıkta alanların kendi kendilerine çırpınışlarıdır.
(bkz: islamcı ne lan)
islamcıların veya daha değişik bir tabir ile din tüccarlarının türbandan başka sorun yokmuş gibi davranmalarının sonucu yediği ayarlardır.
ortada eğer türban ile açılan bir sorun varsa bunu islamcı geçinen siyasi irade ispanya'da başlatmıştır.
kimse kalkıp kendine kendine bu sorunu gündeme getirmemiştir.
ben şuna inanıyorum bu ülkede kimse (en azılı kemalistler bile)türbana kaRşı değildir.
karşı olunan şimdiki siyasi iradenin yaptıklarıdır benim de olduğu gibi.
sayın başbakan o kadar sorun varken borsa çökmüşken bu sorunu ortaya atması ve bir anda gündemi alt üst etmesi düşürdürücü değil midir?
anlayanların anlayacağı, anlamak istemeyenlerin ayar vermeye çabalayacağı söz öbeği.
her daim yaşanması, yaşatılması gereken furyadır. kendisini müslüman olarak değil de islamcı olarak gören insanlara ne yapılsa azdır. hem nedir sahi bu islamcı? islam atıp islam satan mı?
tersi için;

(bkz: cevab veremedi)
ayar vermeyelim de besleyelim mi? demesi muhtemel furyadır.
kendi esprisine gülen insanlar olduğu gibi,kendi ettiği laflara "nasıl laf soktum ama"muamelesi yapan insanlar da varmış demek ki dedirten konu başlığı.

yukarıda saydığım özelliklere sahip insan kalabalıkları,düzenledikleri cumhuriyet mitinglerinde seçim zaferi havasına girip,22 temmuz ve sonrası dönemde uzun süre sokağa çıkamamışlardı ya,aynı hesap.

akp'yi islamcı zannetmek,(islamcı ne demekse artık)abdullah gül'ü,tayyip erdoğan'ı islam davasının yolcusu addetmek basit bir bilgi eksikliği değil,bir manipülasyondur.nitekim bu kişiler ve önderlik ettikleri parti,islami bir davanın peşinde olmadıklarını hem sözle,hem de onlarca örneğini vermenin mümkün olduğu icraatlarıyla ispat etmişlerdir.

28 şubat süreci,bu ülkede Müslüman hassasiyetinin siyaset arenasında yer alması durumunu bloke etmiştir,bu durum da,islami hassasiyetleri olduğu iddia edilen zevatı küresel sermayeyle barışık,dünya sisteminin hiçbir organizasyonuna zerre halel getirmeyen,ama tüm bunlara rağmen islami endişeye sahip gibi görünmenin bir anlamda rantını yiyen hareketin neşvünema bulmasını sağlamıştır.

behey sevgili arkadaş;tüm bunları görüp de,hala bunları islamcı ilan etmek,üstelik bunlara ayar verdim triplerine girmek saçmadan ötedir.ayar veren de,ayarlanan da aynı malzemenin farklı harçlarıdır.
sözlükteki türbanlı kız (v.b) , çöl bedevisi , fettulahcı , az acılı müslüman , layt müslüman gibi kavramları ortaya attıktan sonra bide utanmadan islamcı neki hepimiz din kardeşiyiz diyebilen yanar döner yazarların oluşturduğu furyadır .
-günümüz sözlük modasına uymuşlardır . hangi düşünce de olduğu anlaşılamayan yazarlardır .
-aralarında fıkıh alimimi ararsınız , fetva verenimi ararsınız , hepsinden mecuttur .
-1400 yıllık islam tarihini yalayıp yutmuş , fıkıh , kelam , tefsir v.b. islami ilimleri bi anda süzgeçinden geçirmiş ve islacılara verilecek tek cevabın laliklik olduğunun sanan yazarlardır .
yaptıkları en çarpıcı yada yaratıcı eleştiri ise ; rejim tehlikededir .