1. 1.
  bu da enteresan bir gelişme...
  28 şubat'a kadar demokrasinin batıl bir rejim olduğunu savunan islamcı camianın son durumu...
  hatta "türkiye'nin demokratikleşmesini sağlayan abd'ye şükürler olsun" diyenini gördüm...
  -2 ... tahin ile pekmez
 2. 2.
  islam ve demokrasi.

  (bkz: oksimoron)
  2 -1 ... mazlumu getirin bana
 3. 3.
  takiyye sanatının ince örneklerindendir.
  ... zarbut
 4. 4.
  bir islamcı asla havari olamaz mantığıyla çürüyen cümle.*
  1 ... heredot1923
 5. 5.
  tek kelimeyle trajikomiktir.
  ... atreyusomac
 6. 6.
  demokrasinin kelime anlamı düşünüldüğünde garipsenmeyecek durum.

  (bkz: demokrasinin kimsenin tekelinde olmaması)
  2 ... vuzii
 7. 7.
  başka bir kemalist önermesi. çünkü eğer islam dinine inanıyorsanız, bu dinin kurallarına dikkat ediyorsanız, günde beş vakit namaz kılıp, hayatınızı islam dini ve kuralları ile yaşıyorsanız, demokrasi gerçekten sizin için bir hiçlik, bir bilinmezliktir. çünkü islam dini, bir başkasına saygı duymayın der. onların fikirlerine ve inançlarına küfredin der. çünkü islam dini, demokrasi yanlıştır, kakadır der.

  bütün bir dini, bir grup insan yüzünden bir kisve altına sokuyorsak, vay halimize. sultan selim, yavuz lakabını, anadoludaki alevilerin üzerine yürüyerek elde etmiştir, bunlar illa ayaklanır diye. demek ki osmanlı imparatorluğu, vahşiydi. osmanlı hanedanlığında, hanedana oturan kardeş, diğer bütün kardeşlerini öldürüyordu. o zaman hepimiz katiliz. ya da yakın tarihimizden... hrant dink öldürüldü, hem de ermeni olması nedeniyle. o zaman hepimiz ermeni düşmanıyız. ahmet kaya türkiyeden sürüldü, parisde son nefesini verdi. demek ki türk değilsen sana saygı duymuyoruz.

  peh.
  ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 8. 8.
  (bkz: demokrasiyi kıçından anlayan tc vatandaşı) misalidir. demokrasiyi yalnızca kendileri bilir, islam çünkü gerici, örümcek kafalı, ay çok yobaaaaaz bir dindir. şura suresinde geçen ' onların işleri aralarında danışma iledir' ayetini bilmeyen, istişarenin sünnet olduğu dine laf atmaya çalışan bir avuç artığın ortaya attığı saçma bir hede hudedir. *
  1 ... eklentiyiindirmekicintiklayinz
 9. 9.
  romantik islamcılar'ın son dönemde iyice bokunu çıkardığı durumdur. 28 şubat üzerinden nemalanan milli görüşçü amcaların çocuklarının ekseriyeti böyle olmuş arkadaş. ne ara bu kadar demokrasi sevdalısı oldular anlaşılır gibi değil(?)
  -1 ... kilikirkyaran
 10. 10.
  amaç olarak mı araç olarak mı kullanıldığına göre değişir.
  ... deep strike