1. 1.
  Türk toplumundaki artan deist ve ateist sayısının net oğlu net sebebidir.
  O kadar ahlaksızlar ki; bir noktadan sonra 'kişilerin yaptığı islam'ı bağlamaz' dahi diyemiyorsun. Bunlarla aynı şeye bağlı olamayacağını anlıyorsun.

  Hep diyorum. islam'ın en büyük düşmanı ne hristiyanlar, ne yahudiler, ne ateistler, ne de masonlardır... islam'ın en büyük düşmanı dinciler ve islamcılardır.
  6 -6 ... alkolik oldum
 2. 2.
  Cennet millete düşmanlık güden, kalbi kin ve nefretle dolu olan, millete saldıran... Böyle insanlarla dolu olacak sonuçta insançlılar ve kabul edin ya da etmeyin kuran da net şekilde yazar ki önemli olan imandır Allah'a ve kurana inanıyorsa bitmiştir er ya da geç cennete girer

  Yani bu şu da demek, tecavüzcüsü, sapığı, katili... Bunların hepsi Kur'an'a ve Allah'a inanıyorsa sadece cennete girecek. Sınırsız yaşam da bir süre cehennem de kalmak hiçbir şey olsa gerek. Evet cennet dedikleri yer bunlarla dolu olacak eninde sonunda. Ne cennet ama...

  Cehennemde de çok iyi olsa bile sırf kurana inanmadı diye sonsuz yanacak insanlar.

  Eh işte mükemmel tanrının adaleti böyleyse, cennet ve cehennem böyleyse. Bunca kötünün olduğu cennet yerine ben de en azından daha adil olan cehennemi tercih ederim. En azından adaleti orada buluruz.
  2 -3 ... keyf kahyasi
 3. 3.
  islam dini ile ona tabii olduğunu sandığı kişileri aYnıymış gibi değerlendirmektir. bence yanlıştır. çünkü eğer doğru olan buysa ve doğru olduğuna inandığınız bir şeyi sırf yanlış örneklere bakıp değerlendirecekseniz çok saçma. madem kafandaki müslüman algısına uymuyorlar, e sen "iyi müslüman" ol ve insanlara örnek ol.
  çünkü ateist olduğunuzda da aynı "kötü" tipler karşınıza çıkacak, her dinde, inanışta çıkacak. ee, her seferinde "ben ahmet abi ile aynı şeye inanmam, kendisi çok pis, kaka biri" deyip inanış mı değiştireceksiniz?
  hem kaldı ki, bundan islam'ın haberi var mı? herhangi bir din size "e tamam da, bundan bana ne? ben sana bakarım" demez mi?
  sadece islam bazında demiyorum, hatta dini inanış bağlamında söylemiyorum, genel olarak saçma bir düşünce geliyor bana.
  1 -2 ... buzdan adam
 4. 4.
  Yanlış bir başlık.
  Din iman onlara bırakıldığı için bu kadar hadsizlik yapar oldurlar.
  Bizim dini en doğru şekilde anlayıp bu şartlatanlara sapıklara sapkınlıkları için müsade etmememiz lazım.
  5 ... bisikletkiralayanadam
 5. 5.
  Gerizekalılığın mallığın tam tabiridir bu görüş.

  Hakikati bilen gerçek islamın ne olduğunu direkt allahın kelamından öğrenen öğrenmeye çalışan biri niye hurafeleri görüp de dinden soğusun ki? Böyle saçmalık olur mu?
  2 -4 ... frekans
 6. 6.
  Dini, imanı, Allah’ı zaten tam olarak tanımayanların bahaneleri.
  Kusura bakmayın da, başkasının hareketlerine bakarak dinden soğumak çocukça ve zayıf karakterli bir hareket. iman dediğimiz olay birey ve yaratıcı arasındaki tamamen özel bir ilişkidir. O ilişkiye 3. kişileri katmak da tamamen ilişkiye olan samimiyetsizliğin göstergesidir.
  Yaratıcıya “hata bende. Sen benden daha iyilerine layıksın” demek gibidir.
  Eksi oylar için şimdiden teşekkürler. Başımın üstünde yerleri var.
  2 -3 ... nickiniyerim
 7. 7.
  Dinsizlige bahane aramak. islamcıya değil islama bak.
  4 -2 ... mirage3
 8. 8.
  Yurdum muhazakarları tarafından 'başkasına bakıp islam'ı yargılamayın' diye karşı çıkılan haklı tespit.
  Hangi başkası abicim? Memleketin %50'si böylesiniz işte. Siyaset yapan da ona oy veren de aynısınız işte. Basbaya milyonlarca insansınız. Biz azınlık kalıyoruz yanınızda.
  1 -4 ... alkolik oldum
 9. 9.
  ben akp döneminde ateist oldum.

  akp yi görüpte müslüman kalmak imkansız.

  akp liler allah kitap diye ülkeyi soydu. hiç biride çarpılmadı.

  allah mallah yok.
  3 -3 ... gabriel33
 10. 10.
  Siz bir nesli Atatürk ten soğuttunuz
  Akepe iktidar oldu
  Hala soğutmaya devam ediyorsunuz
  Onu niye söylemiyorsun?
  -1 ... baybolla