1. 1.
  ülkenin ilerlemesi demektir. kemalizm döneminde ülkeye çivi mi çaktınız otoyol mu yaptınız havalanı mı metro mu köprüler mi viyadükler mi ne yaptınız ne amk..
  1 -7 ... frank lucas
 2. 2.
  islamcı siyaset denince aklınıza niye türkiye geliyor ki. mısır'a, lübnan'a, fas ve cezayir'le tunus'a bakın.

  bu ideolojiyi azgın diktatörlere karşı destekleyenlerin başında abd geliyor, onlar da mevcut gidişattan pek memnun değil.
  1 -1 ... epsilon pi
 3. 3.
  islamcılığın orta doğu'daki tek başarılı örneği tunus'ta mevcut, öte yandan malezya ve endonezya asya ülkeleridir.
  ... epsilon pi
 4. 4.
  her türlü pisliği yapıp insanları dinsiz olmakla suçlamak ve bunu ahlakın tek koşulu sanmak. para çalar vatan toprağı satar , koca nesillerin hayatına çöker sayısız insanın yaşamını çalar ama kötü olan dinsizler niye çünkü onlar dinsiz.
  1 ... cenkiss
 5. 5.
  kemalizm denilen ideolojinin ve türevlerinin de bitik bir durumda olduğuna inanıyorum. liberalizmin tabutuna son çivi de çakıldı, ifade hürriyeti, basın hürriyeti vb. değerler sadece kağıt üstünde geçerlilik taşıyor.

  yeni bir söylemle manevi ve maddi açıdan harap olmuş gariban insanlara umut aşılamak size bu kadar mı zor geliyor?
  ... epsilon pi
 6. 6.
  islamcı siyasetin meyveleri
  1 -1 ... karton toplayan cocuk
 7. 7.
  hele ki arapçılık, kürtçülük ve türkçülükle, sosyalizm ve komünizmle kurtuluşa ereceğimize inanıyorsanız hepten yanılıyorsunuz.

  bunlar toplumsal ve ekonomik problemleri çözmek bir yana, onların varlığına muhtaç bir yapıda.

  hakeza her şey çok güzel olacak sloganı da fiyaskoyla neticelendi.

  ben, mevcut söylemlerin dışına çıkan simalara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. kısır döngüleri kırmaya mecburuz.
  ... epsilon pi
 8. 8.
  --spoiler--
  ülkenin ilerlemesi demektir. kemalizm döneminde ülkeye çivi mi çaktınız otoyol mu yaptınız havalanı mı metro mu köprüler mi viyadükler mi ne yaptınız ne amk
  --spoiler--
  Kemalizm sayesinde çivi çakacağın bir ülke kaldı elinde.
  1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 9. 9.
  islamcı siyasetin meyvelerini bir kenara bırakın da günümüze ve geleceğe odaklanın biraz.

  Ben bir ateistim, benim için tek gerçek vatanım ve milletim.

  Çocukluğumdan beri CHP'nin gidişatına tanık oldum.

  CHP'de geldiğimiz nokta öyle bir dip ki biri yukardan tükürse düştüğümüz kuyunun dip noktasına inene kadar kurşun etkisi yaratır.

  CHP'nin artık Ulu Önder Atatürk'ümüzün izlerinin silindiği ve ilkelerinden koparıldığı bir parti olduğu bilincinde olmayan insanlara ne anlatsam az aslında.

  Gerçi bazı Alevi ve Kürt kardeşlerimiz her şeyin bilincinde ve Atatürkçü oldukları rolünü çok iyi kesiyorlar bu bir gerçek.

  Sonuçta iran kökenli oldukları için takiyye ne demek en iyi onlar bilir değil mi?

  Halbuki şuan CHP'nin asli unsuru olması gereken Kemalistlerden ve Ulusalcılardan en çok nefret eden tayfa da CHP'ye oy veren kitlenin en az %60-70'ini oluşturuyor.

  islamcı siyaset derken bir de Siyasal Alevilik diye bir şeyin var olduğunu anlayamayacak zeka geriliğine sahip insanlarla neyi konuşacaksın?

  insanlara burada aylardır anlatmaya çalışıyorum önümüzde tehlikeleri ve önlerine serdiğim tarihsel örnekleri de var ama hala beyinleri basmadığı için hiç alakası olmayan şeyleri sorguluyorlar.

  Ulan aklı geri, gözleri kör, aciz ve zavallı olmayan insanlar.

  CHP çok mu kolay bu oy verilmeyecek hale geldi sanıyorsunuz?

  Neden insanlar CHP'ye oy vermek yerine sizin deyişinizle "Siyasal islam" ya da "islamcı Siyaseti" seçiyor sizce?

  Ben bile savcı bir babanın oğlu olarak doğduğumda Sünni ve Türk olduğum için Tuncelili Mehmet Moğultay'ın Adalet Bakanı olduğu dönem babamın tayininin sürekli Şırnak, Hakkari gibi doğu illerine çıkması sonucu leş gibi bir çocukluk geçirdim.

  Ama Alevi arkadaşlarının tayini büyük şehirlerden bir adım öteye geçemedi.

  Şimdi yargıda başlattıkları başarılı alevi kadrolaşması sonrasında CHP'de de kökleşmiş bir Alevi kadrolaşması var ve siz bu adamların iktidara gelmesini istiyorsunuz.

  Geldiklerinde ne olacak diye hiç düşünmüyor musunuz?

  Vatan millet sevdalısı, Sünni ya da Türk olduğunuz için aşağılanma riskinizin olduğu bir yönetim mi istiyorsunuz?

  Alevi olduğundan dolayı Sünni Araplardan nefret ettiği için Sünni Arapları katleden YPG'yi terör örgütü görmeyen fakat ouroboros çocuğu ölülerini ittiğim Beşar Esad'ının zulmünden ve ölümden kaçan sivil Sünni Arap idlib halkına "idlib'ten gelenlerin tamamı terörist!" diyecek insanların iktidara geldiğinde ne yapacağını sanıyorsunuz?

  Ne yani Ekrem imamoğlu'nun ne şekilde insanları saçma sapan nedenlerle işlerinden çıkardığını görmediniz mi?

  En ağır pandemi günlerinde toplu taşıma araçlarının sayısını yarıya yarıya düşürürken enfekte olacak insan sayısını düşünmesinin önüne geçen Sünni otobüs şoförlerini işten çıkarma eylemini kim gerçekleştirdi?

  Yanlışlarına rağmen Ekrem imamoğlu'nu eleştirmeyen, sözde Atatürkçü takılan bazı Alevi ve Kürt kardeşlerimizin şuan ittifak halinde dhkp-c, pkk, fetö'nün de düşman olarak gördüğü AKP'ye karşı tek bir elden saldırmasının nedeni ne sizce?

  Tüm ülkede Sünni olduğu için insanların işlerinden çıkarılıp yerlerine kimlerin gelmesini istiyorsunuz?

  "Kemalizm'i bu topraklardan sileceğiz!" diyen ibrahim Kaypakkaya'dan sevgi ve saygıyla bahseden insanların CHP'nin en yüksek kadrolarında olması gözünüze batmıyor da islamcı Siyaset mi batıyor?

  Uzatmak istemiyorum.

  Ama şunu da bilin ki Türkiye'de sizin "islamcı Siyaset" dediğiniz şeyi doğuran bir şey varsa, bu da sözde Atatürkçü takılan bazı mezhep faşisti Sivaslı, Tuncelili, Erzincanlı Alevilerin güç ellerine geçtiğinde Türkçü, Milliyetçi, Ülkücü, Ulusalcı ve Sünnilere yaşattığı olumsuzluklardır.

  Ha bak yine söylüyorum.

  Ben Allah'a, kitaba inanmıyorum.

  Ama iyi ki Türk ve Sünni savcı bir babanın oğlu olarak doğmuşum da şuan bazı oksijen hırsızı acizlerden daha net görebiliyorum her şeyi.
  3 ... benim adim senin
 10. 10.
  Özgürlük insanlığın temel direğidir. Buna insanın kendi kaderini çizmesi de dahildir. Siyasalını bilmiyorum ama islam kendi kaderini kendi eylemlerinle çizmene bile izin vermiyor. Hayır ve şer diye bir kavrama seni mahkum ediyor. Siyasal islam sadece bunun vitrini. Sonuç her zaman islam şeriatına gidiyor. Erbakakan hocanın söylediği gibi sert mi olacak yumuşak mı. işte siyasal islam buna karar veriyor. Herzaman yumuşak başlayıp giderek sertleşiyor. Türkiye'nin geçtiği yola iran'ın geçtiği yola, nereden nereye geldiklerine bir bakın. Mursi devrilmese büyük ihtimal beş on yıla mısır da aynı olacaktı.

  islam mu'tezile ekolünün yok edildiği, akla ve insanın kendi kaderine düşman edilip, sadece vahiye teslim edildiği an gerileme dönemine girdi ve sadece cihatla özdeş hale geldi.

  Ne büyük ironidir ki hemen hemen aynı yıllarda ispanya'da yetişen eserleri ile ronesansı başlatıp aklı ve mantığı avrupaya yeniden tanıtan onlarca avrupalı filozofa ilham olan ibni rüşd de bir islam filozofuydu. Bu gün türkiye'de yaşasa kafir ilan edilip, sivas'da yakılmaya çalışılırdı.
  2 ... the sakal