bugün

iliklerine kadar hissettikleri korku, evet korkuyorlar çünkü bu çocuklar araştırıyor ve sorguluyorlar öyle papağan gibi ezberlemiyorlar önlerine koyulanı ve ateizm ve deizm patladı bu çocuklar arasında ve gümbür gümbür geliyorlar.
islamcılar(dinciler) gelen her yeni neslin kafalarını bulandırmakta, sulandırmakta iyice zorlandıkları için daha da artacak olan korku.
Olmayan korkudur. Kendine hayrı olmayan bir nesilden niye korkulsun. Evet.
teknoloji bir anda herkese ulaşır olduktan sonra yaşanan aydınlanma artık insanların mitolojik hikayelerin gerçek dışılığına karşı bir bilinç oluşturdu. kulaktan kulağa yayılan fantastik olaylar, ayı ikiye bölmeler, denizi ikiye bölmeler, bir yere saklanıp bana gökten yazılar geldi demeler artık gerçeklikle özdeşleşemez oldu. kim kendisini nasıl huzurlu istiyorsa ona inansın, mutlu olsun yeter ki ama başkalarına bunu dikte etmeye çalışmadan olsun. z kuşağı da buna başkaldıracak belki de ilk jenerasyon olacak.

işte geliyoor özel harekat lol.
ben kendi ailemden bir örnekle durumu özetleyeyim...

oğlum üniversite 2. sınıfta.
geçen sene üniversiteyi kazandı. tam 2 sene boyunca dersane mersane köpek gibi çalıştı çocuk. sosyal hayat sıfır...hep üniversiteyi kazanmayı ve üniversite hayatını hayal etti 2 sene boyunca.

üniversiteye başladı, sadece yarım dönem okula gidebildi, ikinci dönem okullar bir kapandı, çocuklar da eve kapandı...

oysa ne hayalleri vardı kimbilir.
belki okullar kapanmadan evvel bir kız arkadaşı vardı, belki aşık olmuştu. bilemiyorum.

virüs dedik, salgın dedik, pandemi dedik eve hapsettik aslan gibi delikanlıyı.

şimdi bu genç delikanlı da bizim gibi haberleri seyrediyor, sosyal medya takip ediyor.

kendisi evde otururken, okulu kapalıyken, hiçbir sosyal aktiviteye katılmazken, ülkeyi yönetenlerin kongreler yaptığını, yasak ve kısıtlamaları takmadığını görüyor bu çocuk.

şimdi soruyorum akp'lilere.
siz kongre yaparken, otobüslere doluşup goygoy yaparken gençleri eve hapsettiniz, onların gezeceği, gideceği yerleri kapattınız, yetmedi içki satışına yasak getirdiniz.

bu gençlerin bir kez olsun halini hatrını sormadınız.

"z kuşağı" dediğiniz bu gençler size oy verir mi?

yarraaaaamı verir...verirse salaktır zaten...

korkun oğlum bu gençlerden. bu gençler sizi bitirecek...vallahi de bitirecek, billahi de bitirecek, aha görün bak...
görsel
Korkacaklar tabi...

Çünkü onların sattıkları hayallere inanmıyorlar.

Fatih Altaylı’nın dini masallar dinlerken “ eee bu sahtekarlık” dediği gibi dinliyorlar onları...
Yusuf yusuflar.z kuşağı neyin ne olduğunu görüyor.oyunuda ona göre kullanacak.
oy kullanma yaşını 35 e çkarabilecek korkudur. tek çözüm bu.
Z kuşağının siyasi tercihlerinde anlaşılamayan nokta şu: Şu an siyaset yapan hiç bir parti Z kuşağına ulaşamıyor ve ulaşamayacak da. 72 yaşındaki Kılıçdaroğlu ya da 73 yaşındaki Bahçeli de bu kuşaktan uzaktır ve uzak olacaktır. Bu adamlar siyaset yaparken henüz Z kuşağı doğmamıştı. Mesela yandaş medyada yapılan istanbulun su sorunlarını çözdü demagojisi yapılırken doğmamıştı bu kuşak. Ya da Mhpnin dava dedikleri şey revaçta iken bu kuşak doğmamıştı. Yeni ve dinamik vaatlerle gelmesi lazım bu kuşaktan oy isteyen birinin. Batıyla uyum-laiklik-eğitim reformu-ekonomik rahatlama ve döviz düşüşü. Kısacası bu kuşağa dünyanın batı tarafındaki yaşıtları gibi yaşayabileceklerini vaad etmesi lazım siyasilerin