bugün

Ateşe girince bu söylediğine pişman olacaksın gel tövbe et.
o zaman müslüman bir ülkede neden yaşıyorsun ?

siktir git.
o hâlde saygı beklemen de anlamsız olur.
Dinlerin zamanında yaptıkları kıyımlara tepkili olan bir kişi olabilir.
Duyacaksın, şimdi değilsede ileride çok pişman olacağın zaman gelecek ve keşke toprak olsaydım da bana hesap sorulmasaydı diyeceksin!!
Kişisel gelişimini tamamlamamış şahıs zırvalaması. Her türlü inanca saygılı olmalıyız.
gördüğümde kendi kendime 'islama değil müslümanların çoğunluğuna saygı duymamalısın siktiğimin salağı' dediğim uludağ sözlük başlığı.
korler sagirlar birbirini agirlar.
Ben de senin saçma yazılarına saygı duymuyorum Edit: de ayrı.
Samimi isen babanla anana saygı duyma haydi! Çünkü sen her ne kadar deıst, ateist olsanda; onlar Sünni de olsa alevi de olsa müslüman lar bunu biliyorum.
Haydi anne ve babanın dinine küfret, saygı duyma.
inanca saygı duyma zorunluluğu gibi saçma bir kural olduğunu sananlar var sözlükte çok garip. inanca saygı duymak zorunda değiliz, inanma hakkına saygı duymak zorundayız arkadaşlar görün o inceyi.

yani adama inandığın şey çok saçma saygı duymuyorum diyebilirsin ama o şeye inanma diyemeyiz.
islama saygı duymuyormuş.

sana kim saygı duysun be amk.
Bu ülkenin ateistide solcusuda diger ulkelerin solcusundanda ateistindende daha bagnaz daha gerizekali bunu bilir bunu soylerim.
tamamdır.

islam'ın adını kullanarak ahlaksızlık yapanlardan sıkıldın,
dört kadınla evlenme hükmünü bilmeden harem kurulduğunu zannettin,
jeeplerine baş örtüsü ile binenler seni rahatsız etti,
üstüne bir de islam adını kullananlar iktidara geldi, iyice dellendin.
sorgulama sürecindesin, aydınlanmada nirvanaya ulaştın,
aristo'nun, nietzsche'nin, farabi'nin, plato'nun yapamadığını sen yaptın ve kendince makul bir sonuca ulaştın.
dikkat çekme çaban da cabası.

tamam, eyvallah.

kızdığın ya da karşı çıktığın her şey senden bir karşılık bekler.

kızdığının yerine koyabilecek bir argüman ister.

var mı böyle bir düşüncen ya da sorumluluğun?

bu ülkede islam'ı ve de müslümanları istemiyorsun tamam da buralardan islam giderse sen ne halde olacaksın hiç düşündün mü?

burada islam sadece din değildir ki.
geleneğimizdir, kültürümüzdür, masallarımız, türkülerimiz, vicdanımız, dilimiz, tarihimizdir.

vazgeçebilecek misin bunlardan?

islam giderse ne türklüğün kalır, ne kürtlüğün, ne aleviliğin ne de sünniliğin.

ateistliğin bile kalmaz.

bence biraz sakin ol ve salim kafayla bir daha düşün. saçma sapan fikirlere kapılıp, sanal alemden devşirdiğin argümanlarla beynini mahkum etme.

islam'ın kendi kaynaklarına bir bakıver, felsefe oku, adil ol, azcık da tevazu iyi gelir.

ha unutmadan suriyeli mültecilere de arada bir bakıver. özünden kopanlar ne halde diye.

islam öyle iki gaza gelmeyle dışlanacak bir kavram değil çünkü.

gaza gelme ve sevmesen de saygı duymaya çalış.

ateistliğin de bir raconu var unutma emi.
dünya güçlerinin kötü lanse etmeye çalıştığı bir dine bu kadar karşı gelmek zaten varlığının kanıtıdır. yoksa sözde olmayan bişeye neden olmadığı iddaa edilen inanç türü çıkartılır ki ? bu yargıyı çıkaran ufacık bir vücudun bile yöneticisi olan bir beyni varsa, bu devranı yöneten elbet bir yaratıcı vardır, ayrıca; atesitlik kendi içinde çıkmaz bir döngüdür başlı başına, ilk önce bunu çözde sonra saygı sırasını konuşuruz.
bir insan taşa toprağa da tapsa saygı duyuyorum. kendi inancı ve manevi değeridir o.
islam'a saygı duymayanların müslümanlardan saygı bekleme hakkı yoktur.
Saygı duy veya duyma size ''Müslüman bir ülkede yaşıyoruz haddinizi bilin'' demiyicem herkesin iradesi var Ama benim namazıma benim Değer verdiğim fikirlerime saygısılık edersen o senin karaktersizliğin olur .
Saygı duyun demiyorum golge etmeyin yeter.
Ee yani? Bizim bir şüphemiz veya sıkıntımız yok. Bizim için yaratan vardır ve bu yaratıcımız bize bir şekilde ulaşmıştır bize yaşama amacımızı bildirmiştir biz buna inanıyoruz. Semavi dinlere bakıyoruz ve islama inanıyoruz ki dünyada da islam yükselmektedir istediğiniz kadar vurun allah nurunu tamamlayacaktır. Bununla birlikte bugün elimizde bulunan kaynaklar yaşadığımız zamana kadar bize bilgi vermektedir. Yaratıcımız ve peygamberimiz bizi hiçbir zaman karanlıkta bırakmamıştır. Yani kısacası siz düşünün hiçlikten gelen kardeşlerim.
Konu islam degil, inanilan butun inanclara saygi duymalisinizdir...
Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış.
Duyma kardeşim, ama saygısızlık da etme demek istediğim ifade.
islam'a göre cihad nedir, doğru islam anlayışı nasıl olmalıdır ?
--spoiler--
https://www.uludagsozluk.com/e/36890311/
--spoiler--