bugün

pek çok bilimadamının tespiti. yahudilerin musevilik inancının pek çok adeti islama olduğu gibi geçmiştir.

(bkz: yahudi ve islamcıların domuz yememesi)
Tek dinin islam olduğunun kanıtıdır.
Bazıları kuranda yazar ama bazılarının sebebi de aşağıdaki ayet sebebiyledir.

Ali imran 95: De ki: “Allah, doğru söylemiştir. Öyle ise hakka yönelen ibrahim’in dinine uyun. O, Allah’a ortak koşanlardan değildi.”
işin ilginci şu;

tevrat'ın yaradılış bölümünde allah'ın ibrahim ile bir anlaşma yaptığı yazar.

bu anlaşmaya göre allah ibrahim'in soyunu alabildiğine çoğaltacak ve kenan diyarını sonsuza kadar onlara verecek.

bu anlaşmanın sembolü ise "sünnet". allah ibrahim'in soyundan gelen ya da soyundan gelenlerin köle olarak satın aldığı herkesin sünnet edilmesini istiyor. bu şekilde anlaşmanın sonsuza kadar hem kendisi hem de ibrahimoğulları tarafından hatırlanacağını söylüyor.

ama biz kalkıp adamları troller gibi sünnet olup ortalığı bulandırıyoruz. *
O kadar cahilsiniz ki kuranda zaten islamın aslında Yahudilerin asıl dini(tevhid inancı) olduğunu söyler. Tevrat yada incili kuran yalanlamaz, tam tersi onların da Allah'tan olduğunu ama güç sahiplerinin onlara eklemeler çıkarmalar yaptığını söyler.

Yani bırak kopyalama yapmayı zaten aynı kitaptırlar. Burada da hiçbirşeyden haberi olmayan ergenler şu sakat başlığa balıklama atlayıp bilgi sahibi olanlar karşısında komik duruma düşmektedirler.
yahudilikle musevilik arasında ki farkı bilmeyince,

koş koş tv 8 de program başladı.
komik islamcı açıklamalarına maruz kaldığımız başlık olmaktadır yine..

ya kardeş mechul kul oldun geldin, mehculkull oldun, beyinkundakçısı vs oldun geldin tonla ayar yedin..

doyamadın belli ki..

tam bir karakter bunalımındasın biladişko.. umarım biraz daha büyüyünce geçer de sana maruz kalanlar rahat eder..

başlık tanımına gelirsek eğer,

doğrudur.. ama yapılan karşı açıklamalar da bir o kadar mantıksız ve saçmadır..

yahudilik, musevilik olayı ayrı bir konu tabii ama devid bey’in kastettiği belli zaten..

edit: özel mesajında ana avrat küfür ettiğini de yazsa karaktersiz şerefsiz..

beyinkundakçısı malı.. o nickinle yaşananları mı aklıyorsun şimdi burada küçücük aklınla ha?

yediğin ayarlar yetmedi mi? çok adamdıysan beyinkudakçısı 3 olarak geieydin de primini öyle kassaydın..

skik.

edit: tevhid dini, herkes en başından zaten müslümandı, taşlar bile allah der..

evet evet, hiç duymamış olduğumuz islamcı zırvaları bunlar zaten..

bütün insanlık senden öğreniyor bu ulvi bilgileri..

ergen amk.. kendi gibi salakları takar ancak peşine..

aynı allah aynı kitap geyikleri hızla gelmiş yine..
(bkz: geldi yine tipini zktiğim)

Yapay bey'in(gerçi ara sıra kadınım da diyor) de damlamasıyla bi skimden anlamayıp anlıyormuş ahkamı kesenler kulübü tamamlanmış oldu.

Bakınız. Ben beyinkundakcisi 1 ve 2'den başka burada olmadım. Meçhhulkul kim aq.

insectoidzz nickini alma sebebim de sana mutlaka sormam gereken bel altı bir soru sonucu bildiğin ve beni şikayet ettiğin üzere çaylak olmam ve bu sebeple tel numaramın isrenmesidir.

Ben de tabi ki rızam dışında kimseye numaramı vermeyeceğim için yeni hesap açtım bla bla..

Yani ben sandığın kişi kim ise o değilim.

Konumuza dönecek olursak musevilik yada yahudilik yada tevhid dini yada haniflik. Ana temaları aynıdır. Bugün bile aynıdır. Sen gtünü de yırtsan aynıdır. Kur'an da bizzat kendisi hz adem'den beri, şu anki adı yahudilik olan din de dahil olmak üzere zaten hepsinin aynı din olduğunu söyler.

Ve senin inanıp inanmamanın gerçeğin ne olduğu konusu üzerinde zerre önemi yok.

Dipnot:bana hökürmek istiyorsan başlık hakkında bilgi giriyormuş numarası yapma direkt hönkür.

Dipnot2: yukarıdaki ameleye sorduğum soru ise tam olarak "Sana birşey söylememe rağmen bana şerefsiz falan diyorsun. Pardon da a.... mı s...? Anlayamadım" idi.
hepsi sümerlerden çalıntıdır.