bugün

ilginçtir.
kadın eşref-i mahlukattır. aynı erkek gibi.
ikinci sınıflıktır.

https://jtf.org/wp-conten...stoning-dramatisation.jpg
görsel
orta asya türk devletlerinin bakış açısından ve biçtiği konumdan farklıdır.
bakara 228: erkeklerin kadınlar üzerindeki hakları gibi, kadınların da erkekler üzerinda belli hakları vardır.ancak erkekler, kadınlara göre bir derece üstünlüğe sahiptirler.

nisa 11: allah size, çocuklarınız (ın alacağı miras) hakkında, erkeğe iki dişinin payı kadarını emreder.

bakara 282: şahitliklerine güvendiğiniz iki erkeği; eğer iki erkek olmazsa, bir erkek ve iki kadını şahit tutun. bu, onlardan biri unutacak olursa, diğerinin ona hatırlatması içindir.

nisa 34:erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. çünkü allah insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. iyi kadınlar, itaatkârdırlar. allah'ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da gayb ı korurlar. (evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın.ve onları dövün.eğer itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. şüphesiz allah çok yücedir, çok büyüktür.

nisa suresi 3. ayet
eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın. eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin
Kadınların neden feminist olduklarını açıklayan bakıştır. işin kötü yanı bazen gaza gelip kadınlar tüm erkekleri aynı sanıyor. Sanki ben dedim kadınlar tarladır diye.
gayet abartılıdır. kadını erkeğin namusu olarak görecek kadar abartıyor. kadın köle olarak alınıp satılan üçüncü sınıf bir varlıktır abartmaya gerek yok.
ilginç bakıştır.

pek akla ve mantığa uygun değil gibi aslında ama bilemiyorum yanmak da istemem şimdi durduk yere sadece bu entryi girdiğim için. evet
Muhattap dahi almaz.

Kadına söyleyeceği şeyi bile erkek üzerinden söyler.

Aslında islam’a olan ilk şüphelerim bu sebepten başlamıştı.

Kuran tamamen erkek gözüyle yazılmış bir kitaptır. Ve böyle bir şeyi Tanrı asla yapmaz.
kendilerine özel bir sure ayıracak kadar geniş bir bakıştır.
ılımlı islam rocks beybii¡!¡
görsel
islama da baslarim kadina da.... islam mi daha .mcik yoksa kadin mi daha fazla .mcik????
ikisini de öpüyorum bütün samimiyetimle.)))))))))))))))))))))))))))))
Dinler değil insanlar kadına veya erkeğe bakar. Dinler sorumluluk yükler ve islamiyet kadına çok sorumluluk yükleyip erkeği fazla rahat tutmuştur.
güncel Önemli Başlıklar