bugün

haa tamam. dağılabiliriz o zaman.
Sorun yalan olması değil, kötü olması olduğundan pek de önemli olmayan iddiadır.
karikatüre koptum yalnız...

yıllardan beri gördüğüm en iyilerdern bir tanesi... bir kaç yıl anlatırım bunu.
akp'den önce aklıma bile getirmediğim fikirlerle boğuşuyorum şimdi.
akp'den önce aklıma bile getirmediğim fikirlerle boğuşuyorum şimdi.
düşünce özgürlüğü fırsatı henüz tam kapanmamışken söylemekten geri durmamalı.
haha, siz yok olacaksınız ben cennete huri sikiyor olacağım. bende çünkü koruyucu kalkan var.
(bkz: trol olmaya çalışırken salak olmak)
Birilerini kudurtan olay. Ölünce yok olacağız. Cennet mennet yok oglum.
Sad but true.
hayret, en azından tanrı yalan dememişsiniz. islam ve din kısmına katılıyorum fakat tanrının varlığına inanan birisi olarak her şeyin bu yaşamdan ibaret olduğunu düşünmüyorum. artık ahiret mi olur reenkarnasyon mu olur ruhumuz çiçeğe böceğe mi karışır bilmem ama bu iş burada bitmez!
Humanity 10 yıl içinde mars kolonisin kuracak alon musk sağolsun ve zaten tıp imkanlaeına bağlı olarak ortalama yaşam süresi giderek artıyor bu iki meden dinlerin çöküşünü hızlandıracak ve insanoģlu korkularıyla mantiksal bir eksende yüzleşmeyi başaracak.
ne güzel söyledin üstat, aydınlattın bizi akşam akşam.

doğru bir sözdür. duyunca kulağa da bir hoş gelmiyor değil.
(bkz: tamam)
Üzen gerçek.
""Ahiret yalansa biz bir şey kaybetmeyiz, gerçekse siz ne halt edeceksiniz onu düşünün"""
Dinlere inandığını iddia eden insanların göz göre göre kendini kandırdığı, aslında kandırmaktan öte inandığını iddia etmesinin tek sebebinin sadece cehennemde yanmamak veya cennette beleş şarap, beleş 5-10 karı, beleş arsa vs. almak olduğunu yani aklınca inandığını sandığı Tanrıyı kandırmaya çalıştığını açıkça ifade etmesidir.

Daha vahim tarafı ise örneğin islama bakarsak (Müslümanlığın yaygın olduğu toplum olduğumuz için) bizzat şu yukarıda tırnak içinde geçen düşünce şekli islamın temeline aykırı olduğu gibi "Allah ile Pazarlık Etmek" yani kendini Allah'a denk görmek şeklinde belirtilen en büyük günahlardan biridir.

""Eğer Noel Baba Yalan ise Bizler Bir Şey Kaybetmeyiz Gerçek ise Ölünce Bize Kızak Verecek "?!?!
Geyiğin sikini verecek amına koyim.........

Edit;

Şu ana kadar bilinen 4000 küsür din ve yaklaşık 40 Bin kadar mezhep var.
Eh, bunlardan birine inansan geri kalan 3999 taneyi olduğu gibi inkar etmiş oluyorsun!
Peki cennetin bu dinlerin hangisinin tanrısına ait olduğu ne malum!
Gerçek olsa dahi bu 4000 taneden 3999 tanesine birden inanıp 1 tanesine inanmasan ve cennet cehennem o Tanrıya ait olsa gene siki tuttun!!!

Okuyun, araştırın. inandığınız dinin kitabını en az bir 10 kere farklı kaynaklardan okuyun. Sonra diğer dinler ne diyor hele onlara bir kula verin! Öte yandan insanlık tarihini bir 20 Bin yıl geriden başlatarak bir okuyunuz! Özellikle de son 5000 yıllık insanlık tarihi ile birlikte Sami/ibrahimi dinlerin ortaya Çıktığı MuSadan bu yana gerçekleşen tarihi, islamın 1400 yıllık tarihini bir okuyunuz.

Sonra bilim ve bilimin ispatladığı gerçekleri bu bilgilerle kıyaslayınca ortaya ne çıkıyor, üstünde kendiniz akıl, mantık yürüterek bir sonuca varınız.

Dindar anası babası ona doğar doğman hangi din etiketini taktı ise sormadan, sorgulamadan, ömür boyu körü körüne o dine inanarak ölür!

Öte yandan düşünen insan hayata gene aynı koşullarda aynı etiket yapıştırılıp başladığı halde mantığın neden olduğu şüphe ile önce kendi inandığı dinden başlayarak ömür boyu süren bir süreçten geçer. Sonunda da neye inanılıp inanılmayacağına yeterli derecede delil elde ettikten sonra karar verir!

Bu referandum seçimnlerine benzer!
iki tarafa da soruyorsunuz neden evet veya neden hayır?!?

Evet Diyen ; "Evet diyorum çünkü anam babam öyle söyledi"

Hayır diyen; "Öncelikle referandumda öne sunulan maddelere ve talep edilene baktım, sonra bunu bu güne kadar gelmiş geçmiş sistemlerle kıyasladım, artılarını ve eksilerini değerlendirdim, sonunda bize çok büyük zarar vereceğine dair yeterli delili görünce HAYIR demeye karar verdim!!!
Şu konferansı dinledikten sonra dindar olduğunu iddia eden hiç kimsenin inkar edemeyeceği bir gerçekliktir.
Konuşan kişinin çok ciddi bir islam bilgisi içinde yetiştiğini, yıllarca Müslüman olarak yaşadığını göz önünde bulundurarak ön yargılı olmadan objektif şekilde baştan sona izleyiniz.

Eğer inancınız zaten çok sağlam bir temele dayanıyor ise zaten o inanca karşı sunulan karşı tezlerden asla rahatsız olmazsınız!
https://www.youtube.com/w...v=HnBEu7D-Hu4&t=1179s
akp doneminde olmustur. eskiden hepimiz allah a inaniyoduk. akp geldi bize gercek dini gosterdi, biz de ateist olduk.

cehape camileri ahir falan yapiyordu gercek dini ogrenemiyorduk. simdi gercek dini ogreniyoruz ateist oluyoruz.
Kurtuluştur.
(bkz: sağım yalan solum yalan)
E o zaman mal da yalan mülk de yalan, al biraz da sen oyalan.
Tövbe Estağfurullah. Evet.
görsel
az daha bu düşünceyle oyalan, kısa ömür uzun değil, o gün ne yapacaksın ulan, boş hevesin karşısında eğil, size edilen nasihat boş değil.
Tek gerçeğin tantuni ayran olduğunu doğrulayan söylem.
güncel Önemli Başlıklar