bugün

nice müslümanlar vardır, ateistlerden çok daha ahlaksız. Eğer şu an müslümanlar hırsızlık yapmıyorsa, kadınlara tecavüz etmiyorsa, haksızlık yapmıyorsa allah korkusu yüzündendir. Nice insanlar tanıyorum ben bana "olum madem ateistsin siksene şu kızı, yoldan geçen kızlara laf atsana." diyen. Ahlaksızlık içgüdüsel bir şey, onun önüne geçen tek şey allah korkusu.
ahlak kuralları islam'dan eskidir.
insan ahlakını karakter belirler, din belirlemez.
tevrat ve incil okuduysa ortak noktanın ahlaki kurallar olduğunu anlarsın.
dipnot: deistim.
bu konuda paralele ateistleri almak çok saçma. ateistlerin çoğu hümanisttir, seni anandan ababndan bile çok severler dahası saygı duyarlar.

bu önermeye aslında bir akp'li bakanın beyanı çok güzel yanıt olur. (bkz: eğitim seviyesi arttıkça bize güven azalıyor/#20109170)
bu davarlar allah tan korktukları için hırsızlık yapmaz kadınlara tecavüz etmez kul hakkı yemezler. ahlak ile alakası yoktur sadece yasak olduğu için bu davranışlardan uzak dururlar.
biliriz ki türk islam olduğu zaman türktür.
ahlakı vicdanında aramayıp yazılan kitaplarda arayan birinin tespiti.
bunlar birbirini besleyen kavramlardır. islam olmazsa ahlak olmaz, ahlak olmazsa islam olmaz
Kişi kütükse islam olunca da ahlak olmaz, olmayınca da olmaz. Bu sebeple bu tipleri Yüce Allah bakara suresinde ayrıntılarıyla birlikte bizlere zaten bildirmiştir. islam güzel ahlaka açılan bir kapıdır. O kapıdan giren herkes mü'min olmaz. islam da olabilir, münafık da olabilir, mürted de olabilir. Allah'ın rahmeti ritüelist ve şekilci-israiliyatçı muhafazakar güruhun asla kabul etmeyeceği küçük ayrıntılardadır. Cennetin yolunun ne olduğu beled suresinde anlatılmıştır. Anlayana tabi ki.
ahlak kuralları her yerde vardır ve benzerlik gösterir. evrimin bir gereğidir, toplumların devamlılığı için oluşmuştur.

bana müslümanım diye her yerde inancını çığıran fakat kul hakkı yememiş birisini söyleyin. hırsızlık, çalmak ahklaksızlık değil midir? başkalarına "orospu" demek ahlaksızlık değil midir? (bkz: erdoğanın götünün kılı) ahlaksızlık değil midir?

ahlak kişilere özgüdür, toplu olaylarda ortak öfkenin dışa vurumu ile bireylerin günlük davranışları arasında tam bir bağlantı kuramazsınız. 3-4 kişi toplanıp sopa ile adam dövmeye çıkmaktır ahlaksızlık, elinden gelen tek şey olduğu için küfrederek sinir atmak zorunda kalmak değil.

müslüman değilim ve ahlaklıyım. tez çürütülmüştür.
türkiyede her yıl yedibin çocuk cinsel istismara uğruyor.

Kimse müslüman toplumların ahlakından bahsetmesin,

ahlak kişiyle alakalıdır, dinlerle değil.

kaynak ; http://bebekvecocuk.milli....2013/1654106/default.htm
sıçılmış başlık. ahlak sexual evrimimizin, sosyolojik bilincin gelişmesiyle kültüre yansımasıdır, ortak dünya değerlerindendir. bunu söyleyip, islam'ın ne olduğunu bilmeden saçmalayan milyonları lanetliyorum.
cehennemle korkutulmazsa kendi annesine bile hallenecek hayvan beyanı...

evet hayvan.
ahlakı islamdan ibaret gören, hayatını dümdüz bir mantıkla idame ettirmeye çalışanların sözüdür.

ahlak kavramının tanımını neye göre, kime göre ve nasıl yaptığına bağlı olan bir durumdur.

ayrıca unutulmamalıdır ki islam sadece bin küsür yıllık bir dindir, insanlık tarihi ise çok daha eskilere dayanır. o halde bu dümdüz mantıkla hareket edersek önceki insanların ahlaksızlık içinde yüzdüğünü düşünebiliriz. bu durum ise islamın tanımına göre "iftiradır."
dolayısıyla ahlak kavramından bahsederken birilerine karşı ahlaksızlık yapan bir güruh ile karşı karşıya kaldığımızı da görmüş oluruz.
ayrıca (bkz: ahlak)
kesinlikle doğru bir önermedir çünkü

28 şubat döneminde islami hassasiyeti olanlar uysal davrandılar, buna karşılık bugün laik kesim taksimi harabeye çevirmiş durumdadır.
kendisi gibi düşünmeyen, inanmayan insanları ahlaksız olarak nitelendirebilecek kadar dar görüşlü ve en önemlisi kibirli insan söylemi. burada dinlerin insan üzerinde ki ahlaki etkilerinden bahsetmiyorum, yoruma açık ve yer yer subjektif olabilecek bir konudur o ayrı. ancak herhangi bir dine ve hatta kendi inandığı dine, mensup olmayan insanları ahlaksız zannetmek, (hayır yaftalamak, demek falan değil sanmak, zannetmek) ancak dar görüşlü ve kibirli bir insan tarafından üretilebilecek bir düşünce. öte yandan, bir insanın küçük bir bebeğe tecavüz etmemesi için onu tutan tek şey din ise, sizce de burada bir terslik yok mu la ?
cezalandırılma korkusuyla bazı şeyleri yapmak kadar iki yüzlü bir şey var mıdır şu dünyada? bu iki yüzlülük sırf bazı şeyleri yaptı diye yok mu sayılacaktır? yoksa içten gelerek bir şeyleri yapmak mı makbuldür? hem yüce yaratanın, yarattığını kuldan saklamak niye? kuldan sakınmak niye? önce onu bir kavramak gerek.
Bir cümlede tüm farklı din mensuplarını ve inanç sahibi olmayanları ahlaksız kavramıyla eşleştiren başlık.

(bkz: hem ateist olup hem de ahlaktan bahsedebilmek/#19196544)
nice hıristiyanlığın ya da dinsizliğin yaygın olduğu toplumlar var ve o toplumlarda ahlak; arabistan, iran, ırak gibi ülkelerde olduğundan daha çok saygı görüyor. ahlaksız olana islam da bir şey yapamaz, hıristiyanlık da, dinsizlik de. kendi davranışlarını dini yönden suçsuz gösterirler yine yaparlar yapacaklarını. düzgün davranacak insan neye inanırsa inansın yine düzgün davranacaktır.
malasef bu tip düşünce yapısı içinde olanlar yüzünden, dünyada islam varsa ordan uzaklaşın çünkü her türlü yanlış bunlarda gibi düşünceler ortaya çıktı. inançlı bir birey olarak bu tür düşünce yapısına sahip kişilerin, islam dinine zarar verdiğini düşünüyorum.
islam olmadan tam bir ahlaktan söz edilemez diye düzeltilmesi gereken gerçektir. şöyle ki; islam olmadan ahlak olur. ancak islama tam olarak bağlı birinin sahip olduğu ahlak kadar sağlam bir ahlak olmaz. burada islama bağlılıktan bağnazlık kastedilmemektedir. bağlılıktan kastım allah'a yakınlıktır. şüphesiz ki kişi allah'a ne derece yakın olursa ahlakı da o derece temiz olacaktır.
bir insanın ahlaklı iyi bir insan olmasını ateist, komünist, müslüman olmasına göre değerlendiremezsiniz. Bu vicdan meselesidir. Insanda birazcık vicdan oldu mu en içerde bile olsa doğruyu, iyiyi görebilir. Günümüzde müslüman müslümanı öldürmüyor resmen katlediyor. Nerde ahlak peki ? Kitapta hoşgörü yazmıyor mu ? Inanın avrupalılar bizden daha müslüman. not: genellemeye tabii tutmayınız.
kendi inandığından önceki kitapları okumamış ahlaksız iddiasıdır.