bugün

bende zaten kardeşimi eldivenle seviyorum sıkıntı yok.

görsel
maide:51
ey müminler, yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. onlar birbirlerinin dostlarıdır. sizden, onlarla dost olanlar onlardandır.
bir gün efendimiz (sav) sahabe efendilerimizle otururlarken, yanlarından bir cenaze geçer ve efendimiz ayağa kalkar. sahabeler, "ya rasulallah, o bir yahudi cenazesiydi!" derler. efendimiz de şöyle karşılık verir; "bu da bir insan değil mi?"

demem o ki, islamla alakası olmayan ama kendilerine radikal islami örgüt denilen boko haram, ışid gibi terör örgütleri benim dinimin ak pak yüzüne asla karalar çalamaz. onlara bakıp, "işte islam budur!" diyen insanlara, akla karayı ayırt edebilmeleri için bir adım atmalarını öneriyorum. dinin peygamberinin davranışı ve insana bakışı buysa, iş bitmiş nokta konulmuştur. ondan sonra islam adına bir şeyler yaptığını söyleyip de, o şeylerin içine insanları diri diri yakmayı ekleyenler, kafaları kesenler... ötede, cennetin kokusunu bile duyamayacaklardır. bundan emin olunuz. allah' ın adaletine güveniniz. mazlumlara, çektikleri zahmet ölçüsünde mükafatlarının verileceğine, zalimlere de zulümlerinin karşılığının bitamam gösterileceğine inanınız. velhasıl, islamın gerçek yüzü temizdir sözlük. cübbesinin üzerinde uyuyan kediyi uyandırmamak için cübbesini kenarlardan kesen ve öylece giyen ebu hureyre' nin (ra) temsil ettiğidir islam... sokakta hayvanı tekmeleyip de sonrasında camiye giren ve namaz kılan adamın tavrı sizi islamdan soğutmasın. o eylem, o adamın aşağılığındandır. islamın yüzüne kara çalamaz.
efendimiz' in (sav) güçsüz olduğu dönem gibi bir iddiayla ortaya çıkacaksa bir insan, bir zahmet olayın hangi dönemde yaşandığını da yuvarlak cümlelerle, durumlardan bihaberce kuru sıkı sallamadan önce söyleyiversin...

eğer güçlü ve güçsüz diye kafalarda dönemlere ayrıldıysa hayatı seniyyeleri şu ilaveyi yapmak yerinde olur.

mekke' nin fethi... müslümanlar mekke' li müşriklerin karşı koyamayacakları bir güçle mekke' ye girmektedirler. uhud' da efendimiz' in (sav) amcası hz. hamza' yı (ra) şehid eden ebu süfyan' ın karısı hint ve mızrağı saplayan vahşi de oradadırlar. efendimiz o sırada bir emir verir islam ordusuna; "ebu süfyan güvendedir, onun evindekiler de güvendedir." diyerek. eğer o' nun hayatını güçlü ve güçsüz diye dönemlere ayırdıysanız, buyrun size bir emriyle altının üstüne getirileceği yere girerken verilen emir. eğer inat etmez ve gerçekten merak eder okursanız göreceksiniz ki, o' nun hayatı affetme ve yumuşaklık üzerine kuruludur.
sormazlar mı adama 14 asırdır neden hala sunni, alevi, şii falan filan savaşıyor ?

Katolik, Ortodoks, Protestan falan çözdüler olayı birlik oldular bunlar hala kavga gürültü.
dünya müslümanlarının birbirlerine, bıkıp usanmadan "hangi anadan doğma" ile "hangi babadan olma" sorularını sordurtur.
Arkadaşlar ben günümüzden bahsediyorum peygamberin hadislerinden bahsetmenize gerek yok az çok onları herkes biliyor ben 2017'den bahsediyorum.