bugün

Hoşgörü dini mi? Herkesin dini kendine göre hoşgörü dini değil midir? Herkes kendi dinine "hoşgörü dini" der. Oysa kutsal kitaplar ve peygamberlerin hayatları incelendiğinde bunun yanlış olduğu görülür. Hoşgörüden bahsetmişken şeriatte var olan recm (kişi kafası dışarıda kalacak şekilde toprağa gömülür ve ölene kadar taşlanır), kırbaç cezaları, idam, mürtedlere ölüm ve sayısız dini zorbalık hükmü kimin hoşgörüsüne girer? Bunlar da hoşgörüye dahil mi peki? Hoşgörü dini derken bunlar dışarıda mı bırakılıyor yoksa görülmek mi istenmiyor?

Hoşgörü adına dinler geliyor da nasıl yayılıyor bu dinler, düşünün. Muhtemelen çiçek dağıtarak değil. Sırf hoşgörü (!) dinini benimsesinler diye (sadece islam değil tüm dinlerden bahsediyorum) binlerce onbilerce yüzbinlerce insan öldüren ben değilim unutmayın.
Ayrıca islam fetihleri, Fransız Din Savaşları, Haçlı Seferleri, Reconquista... Bunlar da din adına yapılmış katliamlar değil mi? Şimdi sorarım size "Ne hoşgörüsü bu? "

Hadi onu da geçtim.. Kuranda sayısız hoşgörü (!) ayeti de var... Mesela karılarınızın size karşı çıkacağına şüphe ederseniz(dikkat edin sadece şüphe etmeniz yeterli)... Eğer şüphe ederseniz öğüt verin yataklarında yalnız bırakın sonra dövün(Nisa34). Ne hoşgörüymüş ama...

Maide33 Maide38 Tevbe5 Tevbe29 ve sayısız ayet de cabası.