bugün

En azından "müslümanları nerede bulursanız öldürün" yada "müslümanların ellerini,ayaklarını çapraz kesin" gibi insanlık dışı, vahşice şeyler yazmıyorlar.
--spoiler--
isteyen istediği şeye inanır. istersen burada gel krem peynire tapmış ol yinede kimsenin sesini çıkartma hakkı yoktur.
--spoiler--

Çok güzel bir atasözü vardır.

Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol...

iş felsefeye, akıl vermeye, edep öğretmeye gelince "istersen krem peynire tap",

Ama icraata gelince oruç tutmayanların burnunu kırmalar, diz üstü etek görünce saldırmalar, hakaretler, küfürler.vs Vs Vs.

Siz önce kendi ayıplarınızın,kendi kusurlarınızın hesabını verip bir özür dileyin,
Sonrada kitabımız kendine inanmayanların öldürülmesini emrettiği için utanıyoruz deyin,

Sonra başkalarının saygısızlığını eleştirip edep öğretirsiniz.
Birkaç ergenin meşhur olma beğeni almak için dine islâma hakarette bulunma durumudur.

ateşiniz bol olsun gençler !!
Allah düşmanın bile akıllısını, mertini nasip etsin temennisinin haklılığını gösterir bir durumdur Uludağ sözlükte islam'a saldıran tiplerin boşluğu.

Kendilerini sadece maddeden ibaret görüp hiç olacaklarmış yanlışlıkla boş olmuşlar.
işine gelmediği gibi düşüneni düşman ilan etmek ülkede moda oldu.
sebebi kendisini "iman etmişlerden" gösterenlerdir. bak daha 2 dakika önce nicki bile islami karakter olan bir yazar "kadın istemiyorum diyemez erkek istediği zaman karısı ile zorla olsa bile ilişki yaşayabilir" diye yazmış. dayanağı da dini yorumlama şekli. evvelden yazdıklarını da biliyoruz.

bunun gibi onlarcası var burada. bir yandan ayet paylaşıp diğer yandan hırsızları tecavüzcüleri katilleri övüyorlar. bizim dinimizde haram olan ne varsa övüyorlar, sahip çıkıyorlar. insanlar salak değil bunları görüyor bunların farkında. sırf siyaset uğruna sırf destekledikleri partiye laf söylenmesin diye en büyük günahlardan ne varsa savunuyorlar, aklamaya çalışıyorlar. aklamaya çalıştıkları şeyleri eleştirenlere ise ana avrat küfürler savuruyorlar. bunlara yıllardır anlatamadık müslüman böyle olmaz islamiyet böyle savunulmaz diye. bize de sövdüler hala da sövüyorlar. bana zındık diyen adam var burada yahu. dede falan diyorlar ne dedesi ? bildiğin sahte muhafazakar. iman eden adam küfür etmez. hele aileye asla küfür etmez. iman eden adam rabbinin yasaklarına sırf siyaset uğruna karşı çıkıp şirk koşmaz, bilmediği şeyi konuşup iftira atmaz. hırsızlık haram mı ? haram. yapan herkes günahkar mı ? günahkar. daha neyini savunuyorsun öyle olmuş böyle olmuş montajmış kuntajmış.. bunlar yüzünden işte bu kadar rahat islamiyet tartışılabiliyor hatta hakaretlere varan şeyler yazılıyor. yazanlar haklı demiyorum ama sebebi bu tipler işte. insanoğluna fırsat verirsen her şeyi yazar her şeyi söyler. fırsatı vermeyeceksin madem rabbini seviyorsun o zaman haktan yana olacaksın. kendi siyasi düşüncelerine, kendi fikirlerine karşı olsa bile haktan yana olacaksın. insanlara bu fırsatı ( eleştiri ve genelleme yapma fırsatını ) altın tepsi ile sunanlar dini koruduklarını zannedip aslında dine en büyük ihaneti yapıyorlar.
Islam dusmanlogi sozlukde Sadece bu donemde populer olan bir olay degildi ki ezelinden ber vardi. Cunku sozlukde sagcidan cok solcu var.hatta Buyuk bir kismi ise ataturke tapanlarindan. Hal boyle iken sozlukdeki basliklar ve entrylerde bu olayla dogru orantili olarak sekulerlesiyor.
islam düşmanları zaten vardı. Doğrusu şu şekilde olacak. Bazı kesimler, yayınlar, haberler sayesinde dinden soğuyan ve dini o kesimden duyup kendi kafasında yorumlayan gençler olacak. Tutup bir başlıkta bir ayet paylaşıp öbür başlıkta bunu siyasallaştırıp ona buna bok atarsan çok genç potansiyel bir islam düşmanı olacaktır. O yüzden önce aynaya bakıp kendimizi tartmamız lazım.
Ergenlikte oluyor öyle şeyler . Çocuklar neye nasil inanamadığını bilmiyor , aileler zaten kendi aleminde. Çocuğu karşınız alıp sohbet yok. Başıboş çocuklar tuhaf tuhaf yollara sapıyor. Sözlükte olanlara ve dışarda olanlara sadece üzülüyorum. Keşke elimden bir şey gelse.
Koyayım ne kadar islam düşmanı varsa.
Gotu yiyen karsimda islama saydırsın dine hakaret etsin
Hodri meydan klavyeden atip tutmaya benziyormuymus bakalim hadi buyrun meydan okuyorum.
islamın gerçeklerini söylemek neden islam düşmanlığı oluyor anlamış değilim,türkiye’de ki müslümanların büyük çoğunluğunu kuran ve hadisten bir haber olduğu için birileri gerçek islamı söyleyince gözleri fal taşı gibi açılıyor.
inanmayanlar çeşit çeşit. inananlar da çeşit çeşit. Bazı inanmayanlar var her fırsatta laf söylüyor, bazılarıysa saygısızlık olacağı için sövmüyor. Bir dini inanların davranışına bakarak anlayamazsınız. Medya ışidlileri müslüman göstererek Abd'de islam kafa kesmedir zihniyeti oluşturdu. Mesela şu sosyal medyada dolaşan mevlüt videosu vardı gösterişli olan bayağı. Uygun bulmuyorum ben de. Garip davranıyorlar deyip geçiyorum. Bu davranış kişilikle alakalıdır islamla değil. Bazıları var o başlığın altında islama sövüyor. Bu yapılmaz işte. Bir insanın müslüman olup olmadığını anlayamazsınız içine girmedikçe. Bu sebeple inanmış görünenler yüzünden islamı kötülemeyi bırakın. Mesela ben de tam değilim. Benim de eksik olduğum yanlarım var. Ama diyemezsiniz ki islamı öven adam al işte bunu yapıyor. Ben demedim ki tam müslümanım. isterseniz inanmayabilirsiniz o sizin kararınız size mantıklı gelmeyen yerlerle dalga geçmeyin düzgünce sorun. Eğer birileri sizi inanmaya zorluyorsa çıkın deyin inanmıyorum diye. Bunu yapamayıp kötüleyenlerden olmayın. Yazdıklarımda bir yanlışım olduysa affola.

edit: yazının şekli düzeltildi.