1. 1.
  Zina yapma.
  Nüfus kontrolü ve sağlıksız rastgele olmayan nesiller.
  Ucundan akraba ilişkisine ve evliliğine dokunuyor.
  -1 ... problem solver
 2. 2.
  islam'ın tüm emirleri insanı yaratan allah tarafından verilmiştir. yaratan yarattığını en iyi bilendir. gerisi boş gerisi fasa fiso.
  3 -3 ... kan bankasi soyan sivrisinek
 3. 3.
  o zekat ve sadaka dediğin olay gerçekten hakkıyla uygulansa belki fakirliğin azalması bir derece gerçekleşir. ama onda da işlerine geldiği gibi anlayan sözde dindarlar olduğu sürece, bir b*k olmaz bu milletten.

  zekat; malın(bütün mal varlığının) 40 ta birini fakire fukaraya vermek. öyle ramazanda 3-5 lira para vermekle zekat sadaka falan olmaz. önce bunu bi öğrenin sözde müslümanlar.
  1 -1 ... anti sosyal
 4. 4.
  "insanların bir kısmının malı mülkü çok diğerlerinin az, çok olanlar diğerlerine verseler de eşitleseler ya." diye ayet var kur'an'da.

  ama s600'lü tarikatçiler 3-5 daireli arsalı hacı hocalar alnı secdeye değmiş milyon milyar dolarlık ihaleciler rantçılar malı götürenler televizyonlarda sohbetlerinde hiç bahsetmez bu ayetten.

  sonra gel de inanıp bunlarla aynı yola gir.
  2 ... ya aldatansin ya aldatilan
 5. 5.
  bin küsür sene geçmiş hangi islam ülkesinde nerede fakirlik bitmiş. nerede sapıklık tecavüz kadını cinayeti bitmiş. allahla kafayı bulanlar inanıyoruz inanıyoruz deyip tam tersi sonuçlar. din kul hakkı demiş din iman diye diye devleti soyanlar mı dersin çocuklara tecavüz edenler mi. say say bitmiyor. inançla güya inandıkları dinle kafayı bulanlar cemiyeti.
  1 ... kakandoboy
 6. 6.
  Rabbimin her emri yapmaya değer ve mantıklıdır. O boş iş yapmaz ve dünyayı bir eğlence olsun diye yaratmadı. O gerçekten bizim kötülüğümüzü isteseydi bizi direk ateşe atardı. Halen onun merhametinin farkında değilsiniz. Allah ne diyor hangi günahın olursa ol gel yeterki ölmeden önce tövbe et kendini düzelt. Doğru yol üzere öl. Bu Allah'ın yasası öldükten sonra ve ölüm anında ne kadar özür dilerseniz dileyin hiçbiri kabul edilmeyecek. Kuran'da yazan bir şeyin insanın kötülüğü için olmasının imkanı dahi yok. Mezhepçi tayfanın kuran'da yaptığı tahrifatlar kendileri bağlar. Hepsi iftiralarından dolayı ALLAH'a hesap verecek. Allah'ın emri iyilik ve adalettir. Gerçek bu.

  ALLAH adaleti, iyilik yapmayı ve akrabaya yardım etmeyi emreder. Kötülükten, fenalıktan ve azgınlıktan ise sizi meneder. Öğüt almanız için sizi böyle aydınlatır. (Nahl/90)

  "ALLAH'ın sana verdiği nimetlerle, dünyadaki payını unutmadan ahiret yurdunu ara. ALLAH sana nasıl iyilikte bulunmuşsa sen de iyilikte bulun. Yeryüzünde bozgunculuk yapmayı arama. ALLAH bozguncuları sevmez."(Kasas/77)
  3 ... fani dunya
 7. 7.
  hoşgörü dini olmanın gereği emirlerdir. misal nisa 89un emrettiği üzere "Kendileri nasıl inkâr etmişlerse sizin de öyle inkâr etmenizi, böylece onlara eşit ve benzer hale gelmenizi isterler. (iman edip) Allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün"
  1 ... cincinnatus
 8. 8.
  Doğrudan Kurandan doğanlar ve hadislerden gelenler şeklinde temel bir ayrıma gidilebilir. Kurandan doğan e yoruma dayanmayanlar dışındakiler kesinlik konusunda sıkıntılı olduklarından bunlara "Allahın Kelamı"ndan ziyade "kulun yorumları" demek daha doğru olur.

  Hadislerin sahhihliği konusu mu? Bakınız Buhari'nin es-sahhihînin yazası Buhari değil, öğrencilerinden el-yununi'dir. Kitabın kaleme alındığı belirtilen tarih takriben Peygamberimizin vefatından iki yüzyıl sonrasına adreslense de bu nüsha bile elimizde yoktur. Aslında elimizdeki en eski nüsha 19.yüzyılda Mısır'da bulunan bir nüshadır. Tesadüfe bakın ki tam da Mısır'da ingiliz etkisinin güçlendiği zamanlara isabet eder bu tarih de...
  ... fiililivata
 9. 9.
  islama has emirler değillerdir, diğer dinler de aynı oranda çılgın fanteziler içeriyor. Kitapları okumanız yeterli. Zamanında din çıkaran çıkardı, tarihin en iyi yatırımı sayılabilir.
  1 -1 ... magpie