1. 1.
  ırak'ta, afganistan'da, filistin'de din kardeşlerine zulmedilirken, kuran'da emrolunduğu üzere cihat etmek yerine sözlükte ona buna ayar vermeye çalışmakla meşgul tatlısu müslümanlarıdır.
  10 -14 ... oyuna devam
 2. 2.
  ağızlarından salyalar saçarak oraya buraya saldırırken, uğrunda mücadele ettiklerini söyledikleri dinin gereği kendilerine hatırlatılınca dut yemiş bülbül kesilen iki yüzlülüler.

  --spoiler--
  "Size ne oldu da Allah yolunda ve 'Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla!' diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğruna savaşmıyorsunuz!"
  --spoiler--

  nisa suresi/75

  neden cihat etmiyorsunuz lan? cevap versenize...
  cevab falan veremezsiniz; çünkü samimi değilsiniz. haydi şimdi dağılın!
  6 -9 ... oyuna devam
 3. 3.
  neden savaşmıyorsunuz?
  savaşmıyorsanız müslüman değilsiziniz bayalığını savunan içeriğe sahip başlıktır.

  bu kadar mı? değil tabi ki. aynı zamanda riyakarsınız ulan diyenlerde arzı endam etmişlerdir ki onlardan da bilmediğimiz pek çok şeyi öğrenmiş olduk icabı babında.

  tabi bir de ayet bulup, yapıştırınca cuma hutbesi kıvamında oluyor tanım.
  4 -4 ... 4sezgin
 4. 4.
  yüzleşmekten kaçındıkları gerçekleri kendilerine hatırlatanlara eksi yağdırmakla cihat ettiğini sanan ahmaklardır.

  türbanın arkasına saklanmakla olmuyor bu işler ağalar. "amerikan uçaklarına, israil tanklarına karşı durmayı bizim götümüz yemez, biz böyle türbanla mürbanla takılır gideriz" deyin canımı yiyin.

  sizi tatlısu müslümanları sizi!
  5 -5 ... oyuna devam
 5. 5.
  cevab veriyorum;

  cihat nedir, kimlere karşı yapılır, hangi hallerde yapılır, şartları nelerdir gibi mühim soruların cevabını bilmeyen, yada bilipte işine gelmeyenlerin zırvaladığının göstergesidir.

  günümüzde allah'ın kanunlarıyla yönetilen her hangi bir devlet olmadığından (iran'dan falan bahsetmeyin, üzerim) dar'ül harp ve dar'ül islam kavramları maalesef tam anlamıyla yerli yerinde değil. yani bir müslüman için cihat, dar ül islam içinde tabii ki farzdır. ama şu anda böyle bir şey olmadığından her müslüman kendi yaşadığı topraklardan mesuldür. kendi ülkesinde dininin her emrini her yerde özgürce yerine getiremeyen bir müslüman türk'ün önceliği türkiye'dir, afganistan değil.

  tabii ki kalkıp gidip afganistan'da, filistin'de cihat edenler vardır ki başımızın üstündedirler. ancak cihat sadece kılıçla, tüfekle de yapılmaz. yeri gelir, bir şiir coşturur insanın içindeki islam aşkını yeri gelir bir makaleyle gönüller fethedilir. yani cihat artık kalemle de olur, klavyeyle de.

  bu saçmalıkların hepsi, artık türkiye müslümanlarının bilinçlenerek dinlerini her platformda savunmalarından kaynaklanıyor. alıştınız tabii yıllarca pısırık, vur başına al ekmeğini tarzındaki müslümanlara, şimdi iki kelam edince gocunup, saldırıya geçiyorsunuz. anlıyorum sizi, ama elimden gelen bir şey yok. susmak da yok, ölene kadar.
  11 -4 ... ismilo
 6. 6.
  sözlük mücahitleridir. dinin ve imanın yılmaz savunucularıdır. birçoğuna sorsan: "ne yaptın hocam" diye? gerçekte bi s.kim yaptıkları da yoktur, anca burada yazıp dururlar! gece olup bilgisayar kapatılıp yorgan altına girdikten sonra çükleri ile oynarken "nasıl da ayar verdim şu laik kafirler" diye orgazmik düşlere yatarlar! ayını zamanda bu kişilerin birçoğu akp ve rte'yi de savunmak ve hatta reklamını yapmakla mükelleftirler. bunlar kenidlerine karşı fikir geliştirenlere: "yahudi, sebataycı,post-modern gerici, ittihatçı" falan da derler. esasınada bir boktan anladıkları da yoktur. paso "halkın değerleri" diye bir şey tutturmuşlardır ki dillerine değmeyin gitsin! buna karşı fikir geliştirenlere de "elitler" falan derler, sanki a.q bu kişilerin alayı lüx villalarda oturup bir elinde şarap diğer eli klavyede sözlükte döktüren kişiler! ayrıca arada sırada soda ısmarlarlar, hazımsızlığa iyi geliyormuş diye! sanırım kendileri denemişler önceden sodayı!

  edit: hepsi için geçerli değil. akp dinine inananlaradır lafım!
  6 -3 ... kerameti kendinden menkul
 7. 7.
  inandigi degerlere yapilan hakaretleri bertaraf etmeye calisan yazarlardir.

  eskiden celebrity olmak isteyenler bilumum yonetmenin,yapimcinin altina yatarmis.
  simdiyse moda,bu yuce milletin kutsal degerlerine bok atmaya calismak.

  (bkz: ilginc)
  5 -2 ... reconquista
 8. 8.
  bir de bu riyakarların içinde öyle dümbelekler vardır ki, akp'yi eleştiren hekesi dinsiz,faşist,jakoben ve tepeden inmeci ilan ederler. esas komik olanda budur! şimdi sen akp'yi eleştirenleri dinsiz ilan edecksin sonra da "akp dini diye bir şey yok" diyeceksin? işte ben buna gülerim. bir insan akp'ye oy verebilir de vermeyebilir de. sorun oy vermeyip de o partiyi eleştirenleri "dinsizlikle, değersizlikle ve halka yabancı olmakla" suçlayandadır ve bunu yapan insan "akp dinine inanan kişidir" ve esas kafir bu kişilerdir. bu söz akp'ye oy veren herkese değil, akp'ye oy vermeyenleri "dinsiz,imansız" diye niteleyen akp dini mensuplarınadır. dışı müsülümandır; ancak içindeki ise akp ve peygamberi hz. tayyip'tir.
  4 -5 ... kerameti kendinden menkul
 9. 9.
  yazacakları için izin almaları isteyen yazarlar bu başlığı açanca aleni sataştım . demokrasi sizin izninizce mi olacak . fikir hürriyetini kend dfikrine uymadığı sürece inkar eden kişilerin zırvası .
  2 ... handushka
 10. 10.
  cihat önemlidir. fakat bilgi sahibi olup biraz yarım bilgi sahibi olmanın vermiş olduğu daha doğrusu kötü niyetle kullanılmaya çalışılan bilginin yararsızlığı gözlemlenmiştir bu başlıkta.

  cihad insanın kendi ülkesinde gerçekleşen savaş için geçerlidir. savaş olduğu zaman ülkesinden kaçanlardan falan bahsedilmiştir ayetlerde. ama ümmet çok önemli olsa da kendi ülkesinin dışındaki bir savaşa zorlanmamıştır müslümanlar. ha tabii kişi afganistan'a gidip savaşırsa müslüman kardeşleri için bunun ecri bambaşkadır. bunu herkes bilir ve yapan da takdir edilir. bu dünya'da şehitlik mertebesine ulaşmak isteyen bir sürü müslüman var. ve kimin ne kadar müslüman olup olmadığını allah'dan başkası bilemez.

  ve ak partiyi tutan-destekleyen insanların erdoğan'ı peygamber görmesi durumu; yok öyle bir şey. bir insana sırf siyasi görüşünden dolayı o partinin başkanını allah'ın emirlerini yok sayıp ilah gibi görmesi ve gariptir ki bunu yapanların müslüman olduğu iddia edilmesi. komik sadece.

  islam dinini sözlükte savunanlar müslüman kişilerdir. riyakar olup olmadığını allah bilir, ama bir insanın bağlı olduğu dini savunması kadar normal bir şey yoktur..
  6 -3 ... desiree