1. ?.
  islam devriminin huzur vaat ettiğini düşünen insandır. islam devriminin gerçekleştiği ülkelerin halini görmemektedir.

  öncelikle verilmesinin şart olduğu bakınızımla başlayayım:

  (bkz: iran)

  üniversitelerde toplu namazlar kılınıyor, üniversitelerde olması gerekirken zindanlara hapsediliyor bilim adamları. zindanlarda olması gereken katiller ülke yönetiminde.

  bir adam düşünün, islam devrimini gerçekleştirenlerden. adı humeyni. tanrı'nın yarattığı varlıklardan bahsederken hamam böceğini 8. sıraya, kadının 14. sıraya koyuyor.

  komşusunun tecavüzüne uğrayan kadın recm ediliyor.

  "kadının yeri evidir" şeklinde naif yaklaşımlarla sosyal yaşantıdan elini ayağını kesiyorlar kadının.

  kaç küsür yaşındaki kadının türbanı kaymış, saç dibi görünmüş diye devrim muhafızı kadına silah doğrultabiliyor.

  kadın gece dışarı çıktığı, geceyi geçtim tek başına dışarı çıktığı için, sevdiği insanla evlenmek istediği için suratına kezzap atılarak cezalandırıyor.

  islam devrimi karşıtı kızlar, cezaevlerine kapatılıyor. ailelerinden sadece doğum kontrol hapı istiyor. bazıları bakire kızlar cennete gider düşüncesiyle, önce tecavüz edilip idam ediliyor.

  e nerde suratında kezzap yanıkları, vücudunda jilet izleriyle dolanan kadının huzuru? 3 yaşındayken erkekleri tahrik etmesin diye güzelim saçları bez parçasıyla kapatılan kızın huzuru? tecavüze uğrayıp recm edilen kadın mutlu mu peki? nerde kaldı yeme, içme, gezme, giyinme, yaşama özgürlükleri elinden alınan insanın huzuru?

  islam devrimi huzur vaat ediyormuş, huzur ne demek biliyor musun sen?

  edit: islam bireye mutluluk getirebilir belki, ama topluma getiremez.
  12 -6 ... anelia
 2. 1.
  eğer pratiğe yani uygulamaya bakacaksak komünist devrimin huzur vaad ettiğini düşünen insandan daha salak değildir.

  al sana örnek (bkz: sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği)

  dine dair her şey ortadan kaldırılıyor kiliselere kilit vuruluyor.

  umumi tuvaletlerdeki ayrım ve kapılar kaldırıldı. iki cins de aynı tuvaleti hem de kapısız kullanıyordu. ne kadar çağdaş değil mi?

  devrim karşıtlarının katli için bir an tereddüt edilmiyor. oracıkta infaz ediliyorlar.

  küçük devletler birliğe katılması için zorlanıyor, işgal ediliyor.

  bolşevikleştirme çabalarına dur demek isteyenleri, ikna etmenin en insancıl yolu kullanılıyor. yerli halk kırıma uğratılıyor.

  bir adam düşünün eşitlik getirecek. adı lenin. devrimi yapıp burjuvazi diye, devrim karşıtı diye milyonları kurşuna diziyor.

  bir devlet düşünün ki benden olmayan ölsün rejimiyle yönetiliyor.

  huzur ne demek biliyor musun sen ufaklık?
  5 -7 ... yavuzum
 3. 2.
  *, bu düşüncelerini değiştirmesinde bu baslıktan yardım alabilecek olan yazar kişiliktir.
  1 -1 ... şenlik
 4. 3.
  islam devrimi deyince akıllarına sadece iran gelen asr-ı saadetten bir haber yaşayan, islam adına bir halt bilmeden konuşan insanların anlayamayacağı insandır. islam her gittiği yere huzur götürmüştür. yeter ki gerçek manada islam olsun. aksini kanıtlayamayan adidir. vesselam.
  2 -4 ... acz ve fakr
 5. 4.
  elbette islam huzurdur ve en önemlisi de islam'ı hayatımıza düzgün bir biçimde yerleştirebilmektir. elbette rabbimizin kuralları, bütün kural ve yasaklardan daha üstün ve daha doğrudur.

  (bkz: huzur islam da)
  -3 ... secret1907
 6. 5.
  islam din olarak bir insana huzur getirebilir ama çağımızda bir devletin dini esaslara göre yönetilmesi halka huzur yerine baskı getirir bunu anlamak ve anlamayanlara anlatmak zordur. çünkü hemen din düşmanı olmakla suçlanırsınız. dini kuralların yoruma göre değişmesi , mezhep farklılıkları , dini kural koyucuların yetersiz veya menfaatçi olması gibi bir çok nedenle dinle yönetilen devletler günümüzde sıkıntı içinde. bunu görmemek için kör olmak lazım.
  1 ... seri arti oy veren insan
 7. 6.
  saf insandır. kafasındaki islam'la, kitaptaki islam'la yönetileceğini hayal eder.
  arkadaşım, rejimin adı çoğu kişiye göre çok kutsal olan ve bazılarına çok hoş gelen islam da olsa insan bir yolunu bulup çökertir onu. diktatörlük gibi, cumhuriyet gibi, sosyalizm gibi bir yolunu bulup kendi çıkarını sağlar. suudi kralının yılda bilmemkaç bin kuran bastırıp çevirisiyle kafasına göre oynadığını biliyoruz, değil mi?
  sorunu ideolojilerde sanmaktan yıllardır bıkmadınız ama zaten hiç bir rejim teoride halkının kötülüğünü istemez, onu unutuyorsunuz. doğru düzgün insanlar tarafından, kendinize en ters gelen rejimle bile yönetilseniz dünyanın en mutlu, en ülkesine bağlı vatandaşı oluverirsiniz.
  ben kendi adıma hiçbir rejimle huzur bulacağıma inanmıyorum. çünkü güç hırsı olduğu sürece başımızda yine birilerinin yerleştirdiği eşekler olacak.
  -1 ... thor
 8. 7.
  arap hamam oğlanıdır. komünistlerden pek bir farkı yoktur. kendi kurdukları ütopya denizinde boğulurlar. zaten bir çoğu da ya sapık ya da delidir!
  -1 ... kerameti kendinden menkul
 9. 8.
  insanları islamı bilmemekle gayet rahat suclayabilcek boyuta tasıyacak cümle. kendi fikri dısında her fikri sacma yarım ve eksik bulan kişilikleri ortaya cıkaran hadise.
  ... şenlik
 10. 9.
  (bkz: (#4570446))
  ... nessaj