bugün

(bkz: ottoman empire)
islam sözcüğü duyulduğunda akla gelen ilk kavramdır. Örneğin,
- terör,
- geri kalmışlık,
- kadın ve çocuk cinayetleri ve tecavüzlerinin normal olması,
- kölelik,
- zeka düşüklüğü.
(bkz: aptal düşmanları)
şiddet, bağnazlık, cinsel ayrımcılık, cehalet.
(bkz: allahu ekber deyip kafa kesmek)
Berraklık.
islam dinini yanlış yaşayan insanlardan dolayı bu tür kelimeler islamın içine karışmıştır. Kendilerini dinde öncü gören insanların dini kendilerine göre yorumlayıp uygulatması dini saçma bir boyuta taşımıştır. Saf islam' da böyle olaylar genelde yoktur.

Not: islam savunucusu değilim. Tam tersi ateistim. Lakin her şeyi, her kötü olayı sadece bir kavrama mâl etmeyi doğru bulmuyorum.
Allah aşkı ,merhamet,sevgi,insanlara verilen drğer,adalet,özgürlük ve bunun gibi birsürü şey.
Namazdır.
sadece ve sadece korku sebebiyle iyi insan olma çabası. kısaca sapkınlık.
o kadar petrole sahip olmalarına rağmen hala bir boku beceremeyen araplar.
vahşet, kelle kesme, yamyamlık, takiyye.
hoşgörü dinihihihahoho.
medya küsbesiyle beslenen malların ilk aklına gelenin terör olması
gayet doğal. çünkü adam mal, medya teknesine ne dökerse onu yemiş.
teslim olmak, teslimiyet. sonrasında ise aidiyet, inanç.
40 yaşındaki müslümanın 8 yaşındaki kızı hunharca sikip öldürmesi.
kuran-ı kerim, huzur, iman, allah sevgisi, aile sevkati ve daha bir çok olumlu şey gelir. islam iyidir, güzeldir, "son olan" dır.
terörizm.(fiziki cihat, bir de ruhanisi var)
takiyye(islam'ın yaşanmadığı yerde islam'ı savunmak için yalan söyleyip islam'ın o yerdeki sistemden yanaymış gibi göstererek gizlenip güç ele geçince etrafı savaş alanına çevirmenin adı. şeriatin getirilemediği ülkede ateistlere karşı değilmiş gibi iyi gözüküp şeriat olsa kafalarını islam'a dayanarak kesmek isteyecek kadar gerçekte ikiyüzlü bir kötü olmak gibi. )
ortadoğu
cehalet
barbarlık
savaş
insan ve kadın hakları düşmanlığı
laiklik karşıtlığı
kafa kesme, bombalama, tecavuz, nefret, yayilmacilik geliyor benim aklima ilk olarak. bende biraktigi izlenim bu yonde.
(bkz: best seller kitaplar)
(bkz: ali şia sı) elhamdülillah.
(bkz: gerçek islam bu değil). her yenen boktan sonra sıvama kıvamı olur bu kısım.
(bkz: ama). amaya kadar yazılan her şey yalandır konu amadan sonra başlar.