bugün

kadınla erkek esittir. Bir kadınla bir erkek aynı hayrı yapıp aynı sevabı alırlar.
Ustunluk hayırlı isler yapmakla ve inancla iliskilendirilir.
Bir fark varsa o da fizyolojik yapıyla ve kabiliyetle alakalıdır. Bu yuzden erkege daha cok yuk yuklenir dunya hayatında ve bazı seyler dinde ona gore sekillendirilmistir.
kadınlar fiziksel, biyolojik, ruhsal ve bilimsel olarak eşit olmadıklarını kabul etseler daha rahat olacaklar aslında,

yani zorlamayla hem kendilerini kandırıyorlar hem de topluma zarar veriyorlar,

"kadınlar her şeyi başarabilir" diye bir yalan, bir fitne atıyorlar ortaya,
"özgürce seks yapmalısın, bu vücut senin" diye bir yalan attılar kadınlara, sanki yediği yemeği sindirmeye bile en ufak dahli varmış gibi, nasıl kendi vücuduysa,
ve etrafınıza bakarsanız her şeyi olan ama mutsuz, sürekli ağlayan, derdini sadece psikologlara döken bireyler oldular,
kadınlara atılan en büyük kazıklardan biri de onları her şeyi yapabileceklerine inandırdıkları filmlerle, dizilerle yaptılar, o filmlerde topuklu ayakkabılı 45 kiloluk hanım kızımız, karşısındaki 120 kiloluk adamı kündeden aşırtabiliyor, 120 kiloluk adamdan yediği yumruklardan sonra saçı bile dağılmıyor ve ufka doğru artiz artiz yol alıyor,
bunu izleyen ergen kızlar gerçek hayatta öyle olmadığını, olamayacağını görüp depresyona giriyor, özgürce seks yapıp önüne gelenle birlikte olmayı, onlar gibi olmak zannediyorlar,
ama iş işten geçiyor tabi,
ve öyle olmuyor genelde,

kendilerine rol model diye tanıtılan zorlama magazin karakterlerin hepsinin içinin boş olduğunu, köydeki babaannesi kadar mesut olamadıklarını göremiyorlar, anlayamıyorlar.
(bkz: zakir naik)'den alıntı diye eklemeyi unutmuş ve fıtrat* ve temel haklar'ın birbirinden farklı şeyler olduğunun farkında olmayan yazar söylemi.

Batı zaten biliyor kadın doğasının farkı olduğunu.bu yüzden sporda ayrım var ama onlarda, islami toplumlardaki gibi temel haklarda bir farklılık yok insanların derdi bu.
eşitler arasında üstün; Primus inter pares. he mi?
kadın ve erkeğin fizyolojik, psilolojik olarak farklı olduğu bilimsel bir gerçektir. hatta bir sanat eserini incelerken, yorumlarken bile erkeğin ve kadının bakış açıları çok farklıdır ama zıt değildir, yani bir bütünü farklı yönlerden ele almak bir zıtlık yaratmaz; aksine bütünü beyinde anlaşılır kılar ve tamamlar.

spor müsabakaları meselesine gelirsek evet kadınlar ve erkekler arasındaki fiziksel durum göz önüne alınarak sportif anlamda gelişmelerinin devam edebilmesi için kulvarlar ayrılmıştır ve bu çok anlaşılabir bir durumdur; yani doğa diyalektikle işler eğer senin yanında seni zorlayacak biri yoksa sende kendini çok fazla zorlayamaz ve aşama kaydedemezsin.

bütün bunlara karşın normal bir erkekten fizik olarak üstün bir sürü kadın vardır, tabi bunlar istisnai durumlardır kaideyi bozmaz diyebilirsin ama kaideyi bozanın da istisnalar olduğunu bilmelisin. yoksa islamiyet'te geçen bu erkeğin fiziksel üstünlüğünü sayın tanrı tam olarak tutturamamış mı ha ne dersin? acaba hiç bilimsel yönden kadının fiziksel eksikliğini düşündün mü? sonuçta aklı da sana tanrı verdi onu da kullanmalısın.

neden kadınlar cihad edemiyor meselesi : dünyanın birçok ülkesinde kadın askerler vardır ve savaşabilmektedir. bu da mı istisna yoksa sayın tanrının dalgın bir zamanına mı gelmiş.

diyelim ki sen; senden daha fizikli senden çok daha iyi dövüşebilen bir adamın kız arkadaşına laf atmasına, ona saldırmasına maruz kaldın o zaman kız arkadaşını nasıl kurtarırsın merak ediyorum. belki kız arkadaşını kurtaracak olan fizik olarak senden ve o adamdan çok daha küçük bir biber gazı spreyi olacaktır. peki bu durum oluştuğunda senin fiziksel üstünlüğünün ne anlamı kalıyor söyler misin.

yukarıdakiler örnekler gibi olan diğerleri üstünde durmak istemiyorum çünkü hepsi birbiriyle aynı. birkaç satırlık örnek yerine uzatmak amacıyla aynı örnek farklı şekillerde defalarca verilmiş.

anne baba sevgisi meselesi; anne yada babanın çocuğuna gösterdiği sevgiyi nasıl ölçebiliyorsun merak ettim varsa böyle bir aletin banada yolla. bu tamamen anne ve babanın kişiliğiyle, psikolojisiyle ilgilidir. şimdi hergün çocuğunu döven, işkence eden bir anne çocuğuna şefkat gösteren, onunla oyun oynayan bir babadan 3 kat daha fazla mı seviyor çocuğunu. bu dediğine mi güleyim yoksa peygamber hakkında her anlatılanlara inanmana mı?

miras ve hak eşitliği konusu: miras ve hak eşitliği nedense erkeğin fiziksel üstünlüğünü baz alarak açıklamışsın, adama bi sorarlar ne alaka kardeş diye. erkeğin fiziksel üstünlüğü kadından daha mı fazla mal mülk almasını gerektiriyor, arada ki bağlantı nedir algılayamadım. şu anda türkiye'de miras eşitliği sistemi uygulanıyor, bunun cinsiyetlere bir zararını göremiyorum.

bütün söylemek istediğim yukarıda ki yazında kadınları; erkeğin fiziksel üstünlüğünü kullanarak (ben başka bir şey göremedim) aşşağıladığın ve bunu din üzerinden; insanların en hassas olduğu noktalardan birinden yaptığındır.
günde beş vakit namaz kılsam da erkeklerden eksik olacağım, üstüne üstlük bana her şeyi yapabilecek. he mi?
Kardeşim, saygı ile eşitlik arasındaki farkı çözün. Spor dallarında eşitlik yoktur. Adalet vardır, kadınların fiziksel güçleri yetersiz olduğundan erkekler ile yarışması adil değildir fakat ayrı ayrı yarıştırılarak eşitlik zaten sağlanmIş oluyor bre gerizekalı. Bunda anlamıyacak ne var? Gelmiş ayet okuyor, hayat kitaba yazıldığı gibi olsaydı bu sorunlar olmazdı.

Eşitlik ile adaleti karıştırarak yazılmış bir yazı.
Al sana eşitlik suresi.
(bkz: nisa 34)
Birakin ya ormandan bildiriyor arkadaş, harbi bu ülke buraya kadar geldiyse yine basaridir. Ûlkeye hardcore bir şeriat diliyorum. Fizik üstünlük felan diyor arkadas ya komedi, harbi günümüzde böyle şeylerin o kadar önemi kaldi mi. Fizik üstünlük herseyden önemli ise o zaman zenciler bütün dünyayi zaptetmeleri lazimdi. Nede olsa en iyi fizik onlarda. Bühtün dünyanin sahibi olmalari lazimdi.
Bir türlü ikna olamadığımdır.
güncel Önemli Başlıklar