1. .
  yanlış anlamış muhakeme gücünden yoksun kişiler ya da topluluklara ithaf edilmesi gereken olayın bi dine yakıştırma çabasıdır.baska kişi ve topluluklar diyoruz -ki yıllarca araplar dedik- acaba kendimiz de istiyo muyuz kadınların toplumda ön plana cıkmasını.hem toplum hem birey olarak düsünelim bi nerde olursak olalım bi bayanın erkeğin önüne gecmesi hemcinsinden daha cok koyar,hazmedemez.yıllar,asırla boyu belki bu yüzden arka planda kaldı ezildi mutfakla yatak odası arasında cürüyüp gitti kadınlar.ne yetenekleri farkedildi ne bunları göstermek için bi fırsat verildi ellerine.böyle bi sorunu kendimizde arayamıyorsak dine suc atmak en büyük terbiyesizliklerdendir.
  -2 ... kangaroo
 2. .
  kadın haklarının islamın yumuşak karnı olmasından ve aradan geçen 1400 sene içinde bu konuda sağlam tek bir adım dahi atılamamış olmasından bilim çağında ortaya çıkan gerçeklerin bir takım islamcıları rahatsız etme nedenidir.

  olmayan şey söylenmez demek ki bir şey var ki söyleniyor. bunca zaman aksi iddia ediliyor da sonuç değişmiyorsa tekrar düşünmekte fayda var.
  1 ... system error
 3. .
  1400 sene içinde bu konuda adım atılamamasının sebebi kadınların küçümsenmeleri ve erkekler tarafından devamlı ezilmeleridir.biraz kendimize baksak özeleştiri yapsak ufak bi adım bile atabiliriz belki..

  ayrıca (bkz: her söylenenin dogru olmaması)
  ... kangaroo
 4. .
  kadın bu dünyadaki en değerli canlıdır. çünkü kimi zaman hor görülen, kimi zaman şiddet uygulanan, kimi zaman aşağılanan vb. bu kadınlar; bazen sevdikleri uğruna bunların hepsine katlanabilecek kalptedirler. islam aleminde meleklere yer varsa kadınlara niye olmasın ki?
  ... blow
 5. .
  kadin haklarini en saglam sekilde savunan din, islam dinidir. gerisi hikayedir. incil e kalsan, kadinin bosanma hakki falan yoktur. zaten diger din kitaplarindaki "hukuksal" konular büyük bir titizlikle kitaplardan cikarildiklari icin, ve ayni sey kuran icin gecerli olmadigi icin, onlar kendi kitaplarinda olmayan seylere alternatif olarak kuran´a bakip, "bu,bu,su,su yanlis" demeye calisirlar.

  kuran da konu hakkindan görüs bildirilmis olmasi- su an icin elestirilliyor olsa bile- cok önemlidir. "düsman kazanmamak icin din kitabindaki hükümleri cikartmak" aktivitesi kuran´da yapilmamistir. bütün konu da buradan kaynaklanmaktadir.

  tevrat´a göre yasayan yahudiler icin de "haremlik-selamlik" olayi vardir. genellikle sinagoglar da kadinla erkek ayri ayri oturur. sen bunu elestiremezsin, bu, dinin bir geregidir, kadinlar da bu durumu kabul etmektedir, sen o ise burnunu sokamaz, "bunu degistirin, su haliyle bu iyi bir sey degil" diyemezsin. "dini ifa etmek hakkina saldiri" olur o.

  ayni sekilde incilde konu hakkindaki hemen bütün hükümler kitabin iceriginden cikartildigi icin incil inananlarinin müslümanlar üzerinde kurmaya calistigi baski da anlasilir bir sey degildir. onlar önce kendi kapilarinin önünü süpürmeyi ögrensinler. nasil bir dindir ki o, evlendin mi sittinsene, ahanda ölene kadar evli kalmak gibi bir sart ortaya koymaktadir. bu mudur yani "kadin hakki" ? nasil bir dindir ki o "seks" pisliktir. ancak cocuk yapmak icin seks yapilir. hadi bak, bu da onlarin dinleri. ben o dine ancak benimkine saldirilirsa sey söylerim. yoksa bana ne...ancak ayni seyi o görüsleri savunan adamdan da beklemek hakkim mevcuttur.
  ... paganviodio