1. 1.
    can sıkan durum.

son zamanlarda farkettim ki laçka tavırlarla gevşek tipli elemanlar her fırsatta islam ile dalga geçmeye kalkışıyor, namaz ti ye alınıyor.

isteyen istediği şeye inanır. istersen burada gel krem peynire tapmış ol yinede kimsenin sesini çıkartma hakkı yoktur.

bağnazlığa, yobazlığa, sapkın tarikat ehillerine eleştiri gayet normaldir fakat kimilerinin kutsalı olan bazı değerleri espri konusu haline getirip bilinçli olarak dalga geçilmesi insanlığa sığmaz.
    21 -20 ... uyandigim ruyadan uyanamiyorum
  2. 2.
    Sözlüklerde islam karşıtlığı zaten her zaman prim yapan ve ilgi gören bir şey. Patatesler de bunu görüyor ve kullanmak istiyorlar.

Adamın herhangi bir konuda üstün bilgisi yok. imla bilgisi zayıf. Daha sikindirik okulunu bitiremiyor. Herhalde böyle sivrilecek. Başka çaresi mi var?

Sözlükteki patates artışıyla doğru orantılı olarak artmasını doğal karşılamak lazım.
    10 -9 ... fran
  3. 3.
    En azından "müslümanları nerede bulursanız öldürün" yada "müslümanların ellerini,ayaklarını çapraz kesin" gibi insanlık dışı, vahşice şeyler yazmıyorlar.
    16 -6 ... dinsiz kitapsiz kafir
  4. 4.
    (bkz: rabbim size de böyle pompiş odası nasip etsin)

Sadece sözlükte değil Anadolu'nun her köşesinde bulunmaktadırlar.

Rezilliği gözler önüne serince biz suçlu oluyoruz. Rezilliği yapana din kardeşleri kol kanat geriyor.
    10 -3 ... gedikpasa
  5. 5.
    ben islam'a karışmıyorum peki islam neden bana karışıyor? siz kimsiniz birader? benim nereye gidip ne yapacağım hakkında neden benden fazla düşünüyor din, benim için mi kendi varlığı için mi?
    7 -2 ... lomer
  6. 6.
    Ebu cehil'in torunları çalışıyor.
    4 -1 ... elder statesman
  7. 7.
    --spoiler--
    isteyen istediği şeye inanır. istersen burada gel krem peynire tapmış ol yinede kimsenin sesini çıkartma hakkı yoktur.
    --spoiler--

Çok güzel bir atasözü vardır.

Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol...

iş felsefeye, akıl vermeye, edep öğretmeye gelince "istersen krem peynire tap",

Ama icraata gelince oruç tutmayanların burnunu kırmalar, diz üstü etek görünce saldırmalar, hakaretler, küfürler.vs Vs Vs.

Siz önce kendi ayıplarınızın,kendi kusurlarınızın hesabını verip bir özür dileyin,
    Sonrada kitabımız kendine inanmayanların öldürülmesini emrettiği için utanıyoruz deyin,

Sonra başkalarının saygısızlığını eleştirip edep öğretirsiniz.
    6 -3 ... dinsiz kitapsiz kafir
  8. 8.
    Birkaç ergenin meşhur olma beğeni almak için dine islâma hakarette bulunma durumudur.

ateşiniz bol olsun gençler !!
    4 -7 ... simiago
  9. 9.
    Allah düşmanın bile akıllısını, mertini nasip etsin temennisinin haklılığını gösterir bir durumdur Uludağ sözlükte islam'a saldıran tiplerin boşluğu.

Kendilerini sadece maddeden ibaret görüp hiç olacaklarmış yanlışlıkla boş olmuşlar.
    4 -4 ... turkuaz haykiris
  10. 10.
    ben olduğum gibi görünüyorum, görünmeyenler düşünsün.

islam'da nasıl gericilik ve yobazlık varsa aynı şekilde ateistlerin de yobazları vardır. şu zihniyete anlam vermem mümkün değil; bir müslümanın yaptığı hata yüzünden bunu tüm dine mal etmek.

dizüstü etek görünce saldıran bir şerefsize değil de dini suçlu bulmak nasıl bir yolunu kaybetmişliktir çözemiyorum.

sizin mantığınıza göre ben yolumu buldum. bir gün x dininden nefret edersem şu yol haritasını belirleyeceğim. önce x dininin kıyafetlerini giyinip öyleymiş gibi davranıp saçma hareketler yapacağım ve bu x dininin suçu olmuş olacak. çok basitmiş cidden.
    5 -3 ... uyandigim ruyadan uyanamiyorum