1. 1.
  iyice araştırılmadan sarfedilmiş, sloganlaştırılmış cümle.

  "bilin ki cennet kılıçların gölgesi altındadır. " (buhari, cihad, 22)

  "ey inananlar! yahudi ve hristiyanları dost edinmeyin. onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. şüphesiz allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez. " (mâide 51)

  (bkz: cihad)
  15 -8 ... honking antelope
 2. 2.
  yerinde ve zamanında kullanıldığında doğru olan sözdür . nitekim peygamberimiz müşrikler ümmetine saldırmadan , canlarını ve mallarını tehlikeye atmadan cihada girmemiştir .
  fakat herşeyi kullanmayı ilke edinmiş 21 . yüzyıl insanı bunun cıvığını çıkarmıştır .

  (bkz: senin dinin sana benim dinim bana)

  (bkz: dinde zorlama yoktur)
  4 -2 ... ramazan pidesi
 3. 3.
  cihad kelimesinin manasını öğrenememiş insanların kötüye kullandığı cümledir.

  dünyanın dört bir yanında Müslümanlar kafalarına bomba yağdırılan insanlar halindeyken,kendilerini savunmalarından konu açılınca "hoop ne savaşı,islam barış dinidir,gelin sizinle diyalog yapalım,size hoşgörü gösterelim"diyen zillet sahiplerinin de kötüye kullandığı cümledir.

  islam'da gereken durumlarda savaş vardır,haktır,kimi zaman mecburiyettir.Sözlük ulemalığı taslamamak ve de en önemlisi haddimi aşmamak adına fıkhi konularda hüküm verir pozisyona düşmek istemiyorum,hangi durumda haktır,hangi durumda meşrudur,hangi durumda mecburiyettir gibi konuların cevaplarına girmiyorum.

  "islam barış dinidir"diyenler,bu sözleriyle haksızlıklara karşı koymanın önünü tıkayan bir unsur haline geliyorlarsa,muhakkak birilerinin ekmeğine yağ sürüyorlardır.

  "islam barış dinidir"diyenler,bu sözleriyle islam'ın insanların tepesinde gezinen -haşa-zalim bir kılıç olduğunu kıt bilgi ve akıllarıyla ima ediyorlarsa bu açıkça iftiradır.önce cihad kelimesinin doğru düzgün bir şekilde öğrenilmesi ve hazmedilmesi gerekir.
  4 -1 ... munferit kalabalik
 4. 4.
  (bkz: saçmalık)
  1 -6 ... cecoloji
 5. 5.
  kendi peygamber torunlarini olduren bir toplumu gorunce, insanin bu onermeyi dusunesi geliyor.
  2 -1 ... tekerlegibulanadam
 6. 6.
  bu önermeyi oluşturanlar ve söyleyenler için önemli olanın "islam" değil "barış" olduğu ortadadır. islam'da "barış" amaçlanmış ve default kabul edilmiştir, bu doğru. ama "islam barış dinidir" derseniz bu her zaman doğru olan bir önerme değil. nihayetinde "islam islamdır" ve önüne getirilecek sıfatlara ihtiyacı yoktur.
  1 ... kyuubi no kitsune
 7. 7.
  (bkz: cihat)
  -1 ... david addison
 8. 8.
  peygamber efendimize * inanmayanlarla bize vergi verene kadar savaşmamız emredilmesinden anlaşılacağı gibi, sadece müslümanlar için geçerli olan bir önermedir. unutulmasın ki kur'an-ı kerim'in bir ayetine bile inanılmaması dinden çıkmak için fazla bile bir sebeptir. islam barış dinidir in anlamı, islamın hüküm sürdüğü topraklarda savaş söz konusu olamaz şeklindedir.

  ayrıca unutulmamalıdır ki en büyük barışlar sadece büyük savaşlar sonunda sağlanabilmektedir.

  o kendilerine kitab verilenlerden oldukları halde ne allaha ne âhıret gününe inanmayan, allahın ve resulünün haram ettiğini haram tanımıyan, ve hak dinini din edinmeyen kimselere küçülmüş oldukları halde elden cizye verecekleri hale kadar harbedin
  (bkz: tevbe suresi 29)
  1 -2 ... ebu kalel
 9. 8.
  hani kuyruklu yalan derler ya, ondan işte. gaza ve cihad fikirlerinden haberleri olmayanların inandığı önermedir.
  1 -2 ... demokles
 10. 9.
  (bkz: oksimoron)

  ulan daha mekke ye girermez milletin inançlarını dini yapılarını yıkan. bilmem kaç tane masum yahudiyi sırf müslüman olmadıkları için öldüren. allah ın kuranda bazı kişilere hakaret ve tehdit yaptıgı bir dinden bahsedince komik oluyor.

  dogrusu için

  (bkz: islam nefret dinidir)
  -7 ... halk komiseri