1. 1.
    Bakara 216 : Savaş, hoşunuza gitmediği hâlde, size farz kılındı. Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz.
    Enfal 39: Fitne ortadan kalkıncaya ve din tamamen Allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşın. (inkara) Son verirlerse şüphesiz ki Allah onların yaptıklarını çok iyi görür.
    Enfal 65: Ey Peygamber! Mü’minleri savaşa teşvik et. Eğer içinizde sabırlı yirmi kişi bulunursa, iki yüz kişiye galip gelirler. Eğer içinizde (sabırlı) yüz kişi bulunursa, inkâr edenlerden bin kişiye galip gelirler. Çünkü onlar anlamayan bir kavimdir.
    edit: lan olum kutsal kitabınızdan alıntı yaptık sadece niye eksiliyonuz ibneler.
    2 -2 ... ebu zindik
  2. 2.
    Acı bir gerçek.

(bkz: Truth hurts)
    1 -1 ... kivilive
  3. 3.
    malesef doğru. dinciler kızmasın, alınmasın. lütfen. islam hangi coğrafyaya barış getirmiş bir örnek istiyorum. çok değil.
    2 -2 ... lennonmccartney
  4. 4.
    Bir söz vardı tam olarak hatırlamıyorum ama şöyle bir şeydi.
    Herkes benim katıldığıma katilsaydi yanilmis olmaktan korkardım. Sürü psikolojisinden kurtulmak lazım. Çoğunluğun yaptığı doğru diye bir şey yok.
    1 -1 ... hanimefendi zuleyha
  5. 5.
    (bkz: islama karşı sürülen tez ve antitezler)
    1 ... yazar x
  6. 6.
    islam’ın savaş dini olmasının haricinde, sürekli olarak “sen dine bak, müslümanlara bakma” diye konuşan bir tayfa mevcut. Ne söylersen söyle, “gerçek islam bu değil” diyorlar.

Yahu, peki hangisi gerçek islam? Nedir bu hakiki iman?

Suudiler mi diyorsun, “hayır” diyor. iran mi diye soruyorsun, “onlar münafık” diyor. Öyleyse Türkiye olmalı bu diye yorum yapıyorsun, “buralarda gerçek müslüman yok” diyorlar. Ya ışid ne demeye kalmadan, “onlar aslında küffar” diye lafı yapıştırıyorlar.

E arkadaş, madem gerçek islam’ın ne olduğundan bu kadar eminsin. Sen niye buna uymuyorsun? Milleti yaftalamak kolay.
    4 -2 ... odysseus
  7. 7.
    Tatlı su müslümanlarının kabullenemediğidir. islam daha ali ile ömer'i bile kardeş yapamamış. Muhammed'in kızı fatma ile karısı aişe'yi bile barıştıramamış. islam büyüklerinin birbiriyle savaşmasına, dört halifeden üçünün müslümanlar tarafından katledilmesine bile engel olamamış. Bu din mi dünyaya barış getirecek?
    4 -3 ... otoriter faso kemalist
  8. 8.
    Kemalistlerin islam hakkında yorum yapması komik. Şapkaya muhalefet etti diye adam asmış insanlar burada islam'daki savunma savaşını eleştiriyor. Savaş seninle savaşana karşı elbette olacak. Bu emir tarzı dışında boşuna adam öldür diye bir emir yoktur. Ve islam insanlara güzel sözler söyle diye kutsal kitabında ayet bulunan bir dindir. Bu din insanları barışa sevk eder. Yalan yanlış yazılan, bedevi aklı ile uydurulmuş sözde islam tarihini okuyup buralara düşmeyin. Kur'an'a bakın. islam'ı Kur'an'dan öğrenin.
    2 -4 ... ahmet can zehir
  9. 9.
    Bize kâfir demiş Mütfî Efendi,

Tutayım ben ana diyem Müselmân,

Vardıkda yarın Rûz-i Cezâ’ya,

ikimiz de çıkarız anda yalan.

kemalistlerinki de bu hesap.
    -2 ... masklavi
  10. 10.
    islamda ve diğer dinlerde mezhep savaşları hep olmuştur.
    avrupada "din savaşları" diye anılan ve otuz yıl süren"otuz yıl savaşları" katolikler ve prostestanlar arasında olmuştu. ölen h.isanın adına öldürüyordu ölende isa adına ölüyordu. bununla
    bereber islam tarihinde ogün ve bugünde tekbir getirerek ölüyor yada öldürüyor.
    bu bağlamda dinler ve savaşlar aynı karade telafuz edilmektedir.
    5 ... kutsal cezmi