1. 0.
  Hıristiyanlıkta ortadoğudan geliyor yahudilikte bilgisiz cahil kardeşim diye cevaplanacak soru. Avrupadan gelen ve halen yaşayan dinler arasında sadece satanizm kaldı yunan mitolojisi felan hepsi yok oldu.
  10 -2 ... hercool
 2. 1.
  (bkz: olurdum)
  1 -2 ... selia
 3. 2.
  islam leş bir din olduğu için gene de olmazdım. ayrıca hrisityan da olmazdım ki avrupada rönesansı yapanlar zaten hristiyanlığın yarattığı cehalete karşı bunu yaptı. bizim insanlarımız ise islam cehaletinin yarattığı çöküntüyü görmediği için biraz kafası çalışan onların aldığı yasaları aldı ama tutunamadı çünkü esas mesele senin bir şeyi kopyala yapıştır yapman değil kendi kültürün içinde bu cehaleti yenmendir. işte efendim diyorlar hristiyanlar ve yahudiler kendini modernleştirdi müslümanlar modernleştirmedi, bu tarihte yapılan en salakça tespitlerden biridir. aydınlamayı yapanlar hristiyanlar veya yahudiler değildi hatta bu aydınlanma onlar sayesinde değil onlara rağmen oldu. o yüzden batı yalakalığı yapacağım diye hristiyan şakşakçılığı yapmak aptallıktır.
  5 -12 ... crux ansata
 4. 3.
  şu anda müslüman olanların kaçı islam'ı biliyor ki?
  anne, baba müslüman olduğu için müslüman çoğu.
  ben de dahil.
  6 -2 ... barkhausen krakeri
 5. 4.
  Bütün dinler. Ortadoğudan çıkmıştır,
  Yani arap yarımadasından.
  La hala geri zekalı aktrolle uğraşıyorum. Bi siktirin veletler..
  18 -2 ... kutsal cesi 2
 6. 5.
  olmazdık herhalde. Ayrıca hristiyanlık da avrupadan gelmedi. önce sen hayatını çaldığın milyonların hesabını ver de sonra hesap sor.
  -2 ... cenkiss
 7. 6.
  eğer bu hâliyle gelecek olsaydı, tabii ki hayır. eğer avrupa'dan kendilerine ait bir islam gelecek olsaydı, emirlerine ayetlerine...

  şaka lan şaka! ben bir kitaptan, yok adamın birinden gelen emirlerle hayatımı sürdüremem. zaten doğaya, evrene inancım var, bunlar bana yeter. neymiş öyle kuran, muhammed filan?!
  -4 ... taciturnn
 8. 7.
  Hristiyanlık ve Musevilik de Arap yarımadasından geliyor. Avrupa'dan gelen ve hala var olan inanç kalmadı gibi. isveç'te Odin'e Thor'a tapan kaç kişi kalmış ?
  3 -1 ... dorandoran
 9. 8.
  Nereden geldiğiyle ilgili değil. Ne kadar iyi anlaşıldığı ve anlatıldığı ile ilgili. Herhangi bir dini kabul etmek için torpil aramaya gerek yok. Kaynağından okumak lazım.
  ... goregrind
 10. 9.
  Aptal mısın kardeş? konu araplar değil ki konu baştan aşağı ortadoğu mitleri olan kendini peygamber ilan etmiş kadın ve servet düşkünü bir adama inanıp inanmamak. Hayır japonyadan gelse yine inanmazdım kaldı ki hristiyan değiliz.
  -2 ... shizi