1. 0.
  Müslüman biri islama inanmak istiyorsa ütopik şeylere de inanmak zorundadır, yani akıl dışı şeylere. Bu durumda islam akıl dini değildir.
  2 ... expected1
 2. 1.
  islam akıl dini degildir; yoksa hala gelip "ama biz hirsizligin cezasi olarak elin nereden kesilecegini bilemezdik" diye takilmazlardi. azcik rasyonalite sahibi olsalar insan haklari beyannamesinin bile dhaa fazla ozgurluk hak ve esitlik getirdigini fark edebilirlerdi.
  2 ... syme
 3. 2.
  islamin hakim oldugu en zeki ulkenin iq ortalamasi 85; gerizekalilik siniri 70, bonobo maymunlarinin iq su 80-90 arasi.

  islam akil dini ama akliniz 75 iq de falan takildiysa. yazik la neyse.

  simdi allah bana kizip duf duf meteor atmasin. helak oluruz valla.
  -2 ... syme
 4. 4.
  nurettin yıldız denilen hamşo şakirt'in söylemidir.

  islam akıl ve mantık dini değildir, demiş.

  aman sözlük çomarları başlıktan uzak durun.

  bunu bir solcu dese ne olurdu ,tahmin edin.
  2 -4 ... baris hemen simdi
 5. 5.
  (bkz: Hadi cnm sende)
  ... iyi dinleyin beni
 6. 6.
  (bkz: tabi lan manyak mısın)
  2 ... opus magnum revolution
 7. 7.
  eşariye için doğru maturidilik için doğru olmayan ifadedir. islam dünyasının bugün içinde bulunduğu kötü durumun temel sebebi de matüridiliği terkedilip eşariliğın esas alınmasıdır.
  2 -1 ... ecinni
 8. 8.
  Andolsun, eğer onlara, “Gökten yağmuru kim indirip de onunla yeryüzünü ölümünden sonra diriltti?” diye soracak olsan, mutlaka, “Allah” diyeceklerdir. De ki: “Hamd Allah’a mahsustur.” Fakat onların çoğu akıllarını kullanmazlar. Ankebut 63

  Akıl dini degildir den kasıt aklını kullanmamak değildir. Mesela seyhine tapan bir sofi Müslüman değil müşriktir. Kurtuluşu seyhinden beklemektedir. Yani aklını kullanmayan bir gayrı müslim dir. Bu sebeple mezarlıklarda sürünen reptelian sofiler ortaya çıkmaktadır. Sürünerek şeyhlerinin mezarlarına gitmektedirler. Yahudilerin eşşeği olan şia da da bu reptelian özellikleri Hz Hüseyin'in rh. mezarına giderken görülür.

  Hz Ali'nin su sözü çok güzel bir örnektir;

  "Eğer islam akıl dini olsaydı meshlerimizin üstünü değil altını meshederdik."

  Burda teslimiyet önemlidir. Yoksa aklını kullanıp şirkten uzak durmak zaten aklın ve Kur'an'ın gereğidir.
  2 ... gaiptengelenadam
 9. 9.
  Allah'ın hükümleri dışında bir hüküm sistemi kabul eden bir kemalist laikci yada siyasal islamcı veyahut reptelian sofiler farketmez, Allah'ın indirdikleriyle hukmedin ayeti açık ve seçik olarak ortada iken, kendi akıllariyla Kur'an'a rağmen bu olmasa da olur bunu yapmayanlar da Müslüman olur canım ne demek gibi bir cikarimda bulunduğunda da ise burda aklını şeytana kiraya vermiş olmaktadır. Yani açıkça küfre sapanlar da kendilerinin müslümanlardan daha akıllı olduğunu düşünüyor.

  Bir insan hem müslüman olduğunu iddia Edip hem de kuran da yazan açık kanunları kendi aklıyla iptal Edip paralel bir din oluşturamaz. Bu başka bir din kurmak olur. Laikci dini siyasal islam dini, kemalist dini deyin ne derseniz diyin ama başka bir din islam değil.

  Bir kimse bugün anayasada bulunan atıyorum t.c demok. Laik. Sos.bir hukuk. Dev. Maddesine rağmen orda öyle diyor ama olsun ben aklıma ve hislerine göre krallikla yonetebilirim diyebilir mi diyemez.

  E insan yapımı bir kanun topluluğuna dahi böyle bir yorum anlam ve uygulama farkı vermeyen insanlar guya herşeyin üzerinde gördükleri kuran için ne güzel akıl yürütüp hükmünü iptal edebiliyorlar hayatlarında. Hayret...
  ... gaiptengelenadam