1. 1.
    Fransa'da SOSCO isimli aşırı sağcı grup, islam'a karşı savaş açan eli kanlı Beşşar Esed'e maddi yardım ve asker gönderdiği ortaya çıktı.

Fransa'da SOSCO isimli aşırı sağcı grubun "islam'a karşı savaştığı için" Esed rejimine maddi yardımda bulunduğu ve gönüllü savaşçı gönderdi.

SOS Chrétiens d'Orient (Ortadoğu Hristiyanları için Alarm) isimli Fransız islam karşıtı ve aşırı sağcı kuruluşun islam karşıtlığı ortak paydasından hareketle Suriye'de Beşar Esed rejimine destek sağladığı ortaya çıktı.

Kuruluşun lideri François-Xavier Gicquel'in Esed rejimi saflarında Hristiyan güçlerle birlikte savaşmak üzere Suriye'ye islam karşıtı Fransız gönüllüler gönderdiği, bu gönüllülerin Esed rejimi güçleriyle birlikte Suriye halkına karşı çeşitli suçlara karıştığı belirtiliyor.

SOS Chrétiens d'Orient'in Esed rejimi saflarında savaşan Hristiyan milislere yardımlarda da bulunduğu, bu paraları da Fransa'da "Suriye'de islam'a karşı savaşımıza yardım edin" sloganıyla topladığı ortaya çıktı.

2012'de kurulan SOS Chrétiens d'Orient'in 2014'ten beri Suriye'de faaliyet gösterdiği belirtiliyor.

SOSCO, kendisini yardım derneği olarak lanse eden ve bununla birlikte islam karşıtı görüşlerini kamuoyuna açıklamaktan çekinmeyen bir kuruluş.

Faaliyetleri nedeniyle Fransa'da 18 aylık soruşturmadan geçen kurumun, Suriye'de herhangi bir insani yardımda bulunmadığı, savaşta kullanması için Esed rejimine maddi yardım sağladığı ve Suriye halkına yönelik katliamlara karıştığının tespit edildiği açıklandı.

https://www.yeniakit.com....-gonderdiler-1548048.html
    1 -3 ... zrall
  2. 2.
    Esad da müslüman yalnız…hatta kabinesinde 11 tane sünni bakan var esad ın.çeviri hatası vardır muhtemelen haberde(kasten yapılmış da olabilir) “islam” olarak kastedilen ihvan, işid gibi fraksiyonların aşırı dinci cihadçı faaliyetleridir muhtemelen.
    1 -2 ... oberst
  3. 3.
    avrupa artık uyanıyor bu güzel bir şey.
    2 -1 ... magpie
  4. 4.
    bunlar avrupa'da polislere ve askerlere kurşun sıkmış sünni ve şii mezhepçisi gangsterleri destekleyip dini değerlerin arkasına saklanan islamcı grupların iyi günleri...

vatansever fransızlar dıj güçlerin gontrolündeki yağmacı ve işgalci mültecilere, hayın gavurlara, devlete baş kaldırıp taşkınlık çıkaran alçahlara, kanunlara uymayan dükkanları yakıp yıkan çapulculara karşı örgütleniyor! her şey namuslu, milliyetçi ve dindar bir halk kahramanı olan le pen'in iktidara gelmesi için!

türkiye'de insanları ayrıştırıp nifak tohumu ekmiş, insan haklarına itimat etmemiş, kitlesel cinneti ve şiddeti körükleyip avrupa'ya kaçmış olanlar da sebep oldukları kötülüklerin bedelini çekecek.

işlediğiniz günahların karşılığı olarak kader size de hayatı zindan edecek, aksi taktirde ahirete intikal etmeniz de mümkün değil.
    1 ... epsilon pi
  5. 5.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159420/+
    Bakalım sözlükte allah'ın ayetini eksileyecek kaç tane kafir var.
    1 ... varank reis