1. 1.
  hicri takvime göre düzenlenmiş islam inancında yer alan 12 ayın 12'sinin de kutsal olma durumudur.

  islam inancına göre herkesin bildiği üzre recep, şaban ve ramazan ayları 3 aylar olarak adlandırılır ve bir dizi kusiyeti olduğuna inanılır. peki geri kalan 9 ay?

  hicri takvime göre aylar;
  1-Muharrem
  2-Safer
  3-Rebiülevvel
  4-Rebiülahir
  5-Cemaziyelevvel
  6-Cemaziyelahir
  7-Recep
  8-Şaban
  9-Ramazan
  10-Şevval
  11-Zilkade
  12-Zilhicce.

  ilk ay olan muharrem ayı çok kutsaldır, zira hicri takvimin ilk ayıdır, oruç tutulur, aşure dağıtılır falan.
  ikinci ay olan safer ayı ise cahiliye devrinde "uğursuz ay" olarak kabul edilirmiş, lakin hz muhammed bu ayın bu sıfatla anılmaması için çok mücadele etmiş hatta bu yönde hadislerde bulunmuş, bu yüzden safer ayı da kutsal bir ay kabul edilmiş.
  üçüncü ayımız olan Rebiülevvel de çok kutsaldır. hz muhammed bu ayda doğmuş ve bu ayda vefat etmiştir, hicret bu ayda gerçekleşmiştir, bu yüzden Rebiülevvel ayı da süper kutsal bir aydır.
  dördüncü ayımız olan Rebiülahir ayı da çok kutsal bir aydır, sabah akşam dua okunması gerektiğine dikkat çekilmiştir bu ay için.
  sıralamada 5. ayımız olan Cemaziyelevvel ise haftanın 5. günü mübarek cuma günü ile özdeşleştiği için ve islam tarihinde pek çok olay bu ay içerisinde cereyan ettiği için çok kutsal bir aydır.
  altıncı ayımız Cemaziyelahir ise süper mübarek bir aydır, zira bu ayın son gecesi mübarek regaip kandili ve üç ayların başlangıcıdır. onun için çok süper ve kutsal bir aydır.
  recep, şaban ve ramazan'ı yazmama gerek yok sanırım. bu aylar tartışılmaz kutsal aylardır. bu kutsallığı şu konu başlığından takip edebilir sevaplarınıza sevap katabilirsiniz;
  (bkz: islam dininin belirli günlerde verdiği bonuslar)
  10. ayımız olan şevval yine çok kutsal bir aydır, zira bünyesinde kutsal ramazan bayramını barındırır.
  onbirinci ayımız olan zilkade ayı ise hatırlı ayların birincisidir. bu yüzden çok kutsaldır.
  son ayımız olan zilhicce ayı ise yine çok kutsal bir aydır, bu ay hac mevsimidir ve kurban bayramı bu aydadır. bu yüzden çok kutsal bir aydır.

  evet görüldüğü gibi dinimiz islamın neredeyse her günü kutsal, her günü, her haftası, her anı mübarektir.

  siz nasıl olur da böyle mübarek bir hayatı, böyle mübarek bir takvimi günahlar eşliğinde geçirirsiniz. görmek isteyenler için allah her anı mübarek kılmıştır.
  islam a göre her ayın kutsal olması

  sadakallahülazim...
  2 -1 ... protest sanayici