1. 1.
  (bkz: şamanizm ne lan)
  -6 ... eurasia
 2. 2.
  (bkz: alevilik)

  edit:

  şamanizm tek tanrılı bir dindir. o tanrı ise gök tanrıdır. ancak, gök tanrının akılla algılanması mümkün olmadığından güneş ve ay onun temsilcileri olarak görülür ve tapınma işleminin maddi kısmı bu varlıklara yapılırdı.
  1 -2 ... bonkor banker
 3. 3.
  (bkz: yaran yanlış okumalar)
  (bkz: islam satanizmi bitirdi)
  1 ... stalker
 4. 4.
  şamanizmin islami ritüellerin bile içine sızdığı gerçeğini (örn: türbelere adak adamak, dilek ağaçlarına çaput bağlamak, mevlit okutmak, suyu veya ağacı kutsamak vs.) görmezden gelen ve yanılgı barındıran önerme.
  1 ... auger
 5. 5.
  doğru bir savdır. lakin islam olmasaydı herşey güllük gülistanllık olacaktı demek de pek gerçekçi değildir.
  ... cinayetsaati
 6. 6.
  son şaman olarak bu olaya el koyayım dedim. günümüz de şaman adetleri halen devam etmektedir. şamanların da tek taptığı şey gök tanrıydı. islamı kullanarak bilmem ne izmleri bitirmek yanlıştır. günümüzde şamanizm, ateizm, bilmem ne izmler halen vardır ve bitmeyecektir.

  (bkz: eski köye yeni adet getirmek)
  ... life style psychedelic
 7. 7.
  islam'ın safsatalardan uzak ve en son hak din oluşu diğer tüm yavan anlayışların sonu olmaktadır haliyle. sözlükte ş harfinin s harfiyle ifade ediliyor olması benim savımı ispatlar niteliktedir.baslığı s harfine göre tekrar okuyunuz.
  2 -2 ... a nick
 8. 8.
  yanlış bir önermedir. şöyle ki: türklerin birçok ritüelinde şamanizmin izleri hâlâ mevcuttur, birçok âdet ve gelenek şamanizmin mirasıdır vs. vs. Yani islam, şamanizmi bitirememiş, sadece geri plana itmiştir.
  ... aliterasyon
 9. 9.
  islam'ı da laisizim bitirecek!*
  4 -1 ... bl
 10. 10.
  şamanizm diye bir din yoktur. şaman, dini ayinleri yöneten kişliye denir! biz islama imamizm diyebilir miyiz? tabii ki de hayır! orta asya türk dini atalar kültü, yüce ruhlar, totemcilik vasıfları barındıran bir dindi! ayrıca tek tanrılı falan da değidi. gök tanrı denilen şey tanrıların en büyüğü idi ve bize ders kitaplarında böyle öğretildi! ama öğretilmeyen gök tanrının yanısra bir yer altı tanrısı "tamu" ya da bereket tanrısı veya savaş tanrısıydı! evet, orta asya türk dini çok tanrılı bir dindi!
  ve bugün orta asya dininin kültürü islamın içinde devam etmekte! çaput bağlama, nazar boncuğu, kutsal ağaçlar, kutsal taşlar vs. vs. sanırım bu kültürün en az bozulumuşunu şu an alevi vatandaşlar yaşamaktadır!
  1 ... kerameti kendinden menkul