1. 1.
  Malum yerden uydurulmuş bir elementtir. bunu savunmak için de kullanabildikleri tek argüman cahiliye devrinde kız çocukları diri diri gömülüyordu yalanıdır.

  Hadi bir an için bu yalanı gerçek kabul edelim. peki bu yine islam'ın kadına değer verdiği yalanını gerçek yapar mı?

  Arap yarımadasında islam'dan önce kız çocukları diri diri gömülüyordu da islam'dan önceki türklerde kadının konumu neydi ve islam'dan sonra ne hallere düştü onlardan da bahsetseniz keşke biraz. kadınları devlet bile yönetebilen bir milletin islam'dan sonra kadını çocuk doğurmaktan başka hiçbir işe yaramayan zavallı bir ezik konumuna düşürdüğünden de bahsedin sıkıyorsa. Varsa yoksa hep araplar hep araplar. Bize ne araplardan? Bize ne onların islam'dan önce nasıl yaşadığından?
  6 -8 ... otoriter faso kemalist
 2. 2.
  Evet değer veriyor. Bir erkeğin yarısı kadar.

  Örnek verecek olursak;

  “ …Erkeklerinizden iki kişiyi şahit tutun. iki erkek yoksa, kabul edeceğiniz şahitlerden bir erkek ile iki kadın da olabilir. Biri yanılırsa, diğeri hatırlatır. Şahitler çağrıldıklarında gelmezlik etmesinler. Borç, ister büyük, ister küçük olsun, vâdesi ile birlikte yazmaktan üşenmeyin. Böylesi Allah katında daha doğru, şahitlik için daha sağlam, şüpheye düşmemeniz için daha uygun olur…” (Bakara 2/282)
  2 -2 ... borulce
 3. 3.
  değerin d si olsa şaşarım.
  -1 ... australia
 4. 4.
  çok derin bir konu
  arapların dini biz sonradan dahil olmuşuz.
  yıllar sonra kitap haline getirilmiş mutlaka kendilerine göre yorumlamıştır bu araplar.
  ... devrimer