1. 1.
  zeka yükseldikçe inançsızlığın yükselmesiyle çürütülecek iddia.
  1 -2 ... system error
 2. 2.
  kabul edilecek önermedir. Öss'de felan kimin aklına gelirdi öyle şifreler bilmem neler. Harbiden zekanız doğrultusunda kul hakkı yiyecek kadar inançlı ve müslüman adamlarsınız vesselam.
  1 ... gercek tosun pasa
 3. 3.
  "hitap" yazmayı bilmeyen üstün zekalı insanlara nasıl hitap ediyor diye merak edilendir.
  2 ... storyofeye
 4. 4.
  kısmi olarak doğrudur. ama bu önerme, kesinlikle üstün zekalılara sadece islam hitap eder değildir. peki neden?

  islam ve onun kutsal kitabı, kuran-ı kerim, "het het höt" şeklinde bir kitap değildir. evet, bazı noktalarda kesinlik vardır ama kalan diğer noktalarda, kitabı okuyanlar, o ayetlerden ve surelerden kendi çıkarımlarını yapabilirler. ve ne yazık ki düşünme, hayata at gözlüklerinden bakmama ve farklı noktalardan bir konuyu ele alma yeteneği, üstün zekalıların sahip olduğu bir yetenektir. bu da, belki de böyle bir önermenin çıkabileceği bir yoldur.

  ancak, eğer bu önermenin temeli, bir şekilde "ateist adamda akıl olsa ateist olmazdı" gereksiz-söz-grubuna dönerse, o zaman ne yazık ki bu önerme, bütün değerini kaybeder. en komiği ise, bunu söyleyen ve inanan kişinin, islam değerlerini unutmasıdır. çünkü bir başkasına ve onun değerlerine, görüşlerine ve inançlarına saygı duymak, islam dininin çok önem verdiği bir konudur.
  ... bir bucuk iskender yaninda light kola