1. 1.
    islam, Suçsuz olduğum halde benim ve müslüman olmayan 5 milyar insanın ölüm fermanını imzalaması durumudur,

Bu o kadar da basit bir durum değil, islam kanunlarını uygulayan bir coğrafyaya gitsem, kellem uçurulacak, neden ? Sözde yaratıcıyla görüştüğünü iddia edip, tanrı maskesi arkasından istek ve arzular sunanlara itaat etmedim diye mi ?

(bkz: islam terördür)
    -2 ... tapmadiyentanri
  2. 2.
    Saçma sepet sözler.saygıdan hümanizmden bahsedensiniz.islamı aşağılamaktan hakaret etmekten geri durmazsınız.sonrada saygı beklersiniz.şeriatın kestiği parmak acımaz.durum budur.islam topraklarını beğenmiyorsan Moskofa..
    2 -2 ... kalahari 1
  3. 3.
    bu konuyu savunacak kişi ben değilim çünkü dinle pek aram yok ama benim anladığım kadarıyla, dine (ve onun yaptırımlarına) uymayanların ölüm fermanı tanrıya inanıp inanmamak değil de daha farklı dinamikler olduğundan dolayı veriliyor olsa gerek. aklıma 2 tane örnek mesaj geliyor:

1) allah ile kul arasındaki aracıların kaldırılması. allah ile kul arasına girip çıkar sağlayan şarlatanları düşündükçe, ne kadar özgürleştirici bir mesaj olduğu ortaya çıkıyor.

2) din denildiğinde yoksulu doyurmak, fakire yardım etmek, başkasının namusuna göz dikmemek gibi şeyler anlaşılıyordu olsa gerek ve sen dini reddettiğinde bunları reddetmiş oluyordun aslında.

yani o dönemin "din" algısı biraz farklı, şimdiki gibi "tanrı'ya inanıyon mu? inanmıyon mu? namaz kılmıyon mu? vurun kellesini!" şeklinde bir anlayış yoktu bence.
    ... chai chen