1. .
  türkiye'de yapılmaya çalışılan bir eylem.

  türkiye'de islam'ın giderek yozlaşmaya başladığını üzülerek izlemek gerçekten üzüntü verici. gerek giyim tarzı, gerek yaşayış şekli, gerek yorumlardaki sapkınlıklar; gerçekten hepsi islam'a yakışmayan detaylar.

  dikkatinizi verin cumhuriyetin ilk dönemlerinde, hatta 1930'lardaki meclis fotoğraflarına. daha fazla kadın, ve daha modern görünümlü kadınlar. gerek giyimleri gerekse duruşları. oysa iran islam devrimine kadar türban sorunumuz yoktu... hatırlayın!!! bilmiyorsanız araştırın. isteyen takar istemeyen takmazdı lakin kimse diğerini zorlamaz, dikte ettirmezdi.

  islamın içinde olan çağa ayak uydurma dinamiğini ne zaman yedik? ne zaman hz. peygamberin hadislerini bir çöpe attık? neden insanlar giyimlerini araplar gibi yapınca islamın doğrultusunda gittiğini sanmaktalar? çünkü bilmiyorlar. en iyi niyet bile aptal bir gidişte yanar kül olur. arabistan'daki sıcaklar yüzünden oluşan giyim tarzını burada uygulamak dini yaşamak değildir. ne zaman arap olduk? ne zaman türkiye'yi 30 derece enlemlerine taşıdık?

  her yerde cübbeler sarıklar. yahu özendikleri arapları bir gidip de kabe'de gördüler mi? pis herifler camilerde yatıp kalkıyorlar pislik içinde. allah aşkından değil yanlış anlamayın. camiler serin diye. ne zaman dini kur'an'da yazdığı gibi algılayacağız? ne zaman dindar diye birilerini nitelemenin veya düşünmenin islama aykırı olduğunu öğreneceğiz. Allah kur'an'da diyor siz kim dindar bilemezsiniz bana bırakın diye. o sadece benim bileceğim şey diye. Allah'ı da mı bir kenara atacağız?*
  herkes islamı başkasından öğrenmeyi bıraksın artık. Yaradanın adıyla okuyarak öğrensin. ninnilerle, hikayelerle, -mişler -muşlarla öğrenmesin islam'ı. ne güzel kültürümüz var heba edip yok ediyoruz. kadını itip kakıyor, insanları fişliyor, sürekli bir şeyleri dikte ettiriyoruz. bırakın ağabeylerim ablalarım alet olmayın allah aşkına. islam sevgi dini. yaradanın adıyla sevin herkesi. günahınız bana. yeminle bana. sevin, okuyun, öğrenin, paylaşın, fişlemeyin... günahınız bana... günahınız bana.

  http://albastropos.blogcu...aplastirmak_41838481.html
  7 -3 ... fidelcastro
 2. .
  (bkz: islam medeniyettir)
  2 -1 ... fidelcastro
 3. .
  islamiyetin araplara indigin bilen kişinin, peygamberin arap oldugunu bilen birinin yanlış olarak ''demekki onlar gibi yasamamız lazım allah oyle istiyor'' dye düsünmesi ve oyle yaşamasıdır.

  günün şartlarına uymayan insandır. sarık cübbe carsaf kuranda yazmayan seylerdir. elbette hadisler onemlidir. peygamberin nasıl yaşadıgı neler yaptıghı müslümanlar icin onemlidir. ancak bunu abartıp araplasmak zararlıdır. yozlasmadır. islamdan cıkmaktır. cünkü sekilci olmak islamın ruhuna aykırıdır. sen sekilci bir müslüman olmaya calısırsan bir müslüman olmazsın sadece arap dinine inanan biri olursun ki arap dini diye birsey yoktur. tehlikelidir sakattır.
  5 -1 ... damdaki deli
 4. .
  islam'da şekilcilik yanlışına düşen müminlerin helak olmasına sebep olabilecek bir hadisedir. zira yaşayış biçimi denen şey farklıdır, islam'ın kuralları, öğretileri ayrıdır.

  insanlar bu konuda bazı şeyleri bilmeden islam'i davranış sanıp kabul ediyor. gidin kabe'ye göreceksiniz pis herifler camilerde yatıp kalkıyor. piknik yeri sanki. çöpler pislik hepsi bir arada. buna temizlik kültürümüz el vermediği için, saygılı yapımız el vermediği için yutmuyoruz. ama yutulan çok şey var.

  yahu adamlar peygamber döneminden kalan evleri bile çöplük yapmış. sıyrılınız bu sapkınlıklardan. iyi niyetiniz helak olmasın.
  2 ... fidelcastro
 5. .
  Türkiye cumhuriyeti için Türklerde çıkışına bakarsak eğer cemaatlerden ve tarikatlardan bağımsız olarak en büyük nedeni çarpık şehirleşmedir.

  köylerde Kadın-erkek üretimde yanyanadır omuz omuzadır.Tarlaya,tabağa, bostana birlikte gidilir.Karadeniz için Denize birlikte açılınır. Köyde kadın erkek işi ayrımı pek yoktur. böylelikle üretimde birlikte olan kadın erkek kültürel şartlara göre eşit de sayılabilir. küçük bir populasyon olduğu için Namus koruma refleksi ve ahlaki yozlaşma da sıfıra yakındır çünkü çoğunluk ahlaklı ve namusludur.

  Şehirlere göçle bu iş değişir. Sonuçta göç eden ailelerin çoğu şehirde kadın ve erkeğin eş olduğu iş alanlarında çalışacak durumda değillerdir. Haliyle iş erkekler için vardır, üzerine şehirlerin ahlaki yozlaşmışlığı da eklenince refleks olarak erkek egemenleşen ve kadınını korumaya çalışan toplum kadını toplum hayatından izole eder.

  tabii her şey bu kadarla olsa iyi bir de şehirlerde yüzlerce yıldan beri bulunan ve Osmanlının son zamanları erken cumhuriyet dönemlerinde ingilizler tarafından desteklenen tarikatçılık ve siyasal islam akımı Din adı altında masum Anadolu Türk köylüsünü kandırınca olay tuz biber olur.

  bilenler bilir 70lerin başlarına kadar FAtih semtinin istanbulun en modern en ileri semti olduğunu. Sonra göç ve bu cemaatleşmeyle ne hale geldiğini.

  bütün bu olan olaylar giderek araplaşmamıza neden olur. Arapların cahiliye döneminden beri çözemediği kadın-erkek arasındaki uçurum olayları, Dinsel sapkınlıkları ve bilimumu cemaatler sayesinde insanımıza aktarılır, sosyo-ekonomik koşullar da bunları destekler, Üzerine bir de 80 darbesi gelip Ilımlı islamın bir ayağı tamamlanır.
  1 ... selim pusat
 6. .
  şekilcilikle dindar olacağını düşünenlerin büyük yanılgısı.
  1 -1 ... fidelcastro
 7. .
  ittihatcı agızla dine bakışın itirafıdır, cevabı basittir, koçum sananedir ama, bu kesim toplumu cahil ve yönetilmesi, toplumun gücünü ve enerjisini siyasetle ugrasmasın diye art niyetle sürekli boş konulara harcatmak için çaba sarf ettigi için bu konularda bilge edalarla konusurlar, tüm bu konusmalar gösterir ki aslında onlar ittihatcıdır ve türk milleti onlardan tiksinmektedir.
  ... dunya benim oyun alanim
 8. .
  kendi medeniyetinin ve kültürünün derinliğinin farkında olmayan sığ kişiliğin, inançlarının doğduğu topraklara sırf sevaptır diye tapınması salaklığıdır.
  3 ... saylon muzaffer
 9. .
  simgelere takılı düşünen insan beyninin bir öğrenme ve adaptasyon yöntemi olarak seçtiği simgeleyerek anlamaktan ileri gelen durumlardan birisidir. islam kuran arapça geldiği için arapçayı yüceltir gibi bir algılamanın ürünlerindendir. oysaki cahiliye devrini araplar yaşadıkları ve en zalim halk o dönemde onlar olduklarından onları ıslah amaçlı arabistana gelmiştir. tabi bundanda önemlisi onların arasında muhammet isimli gerçekten yaratıcıyı seven ve inanan kureyş kabilesine uymayan bir insan vardır. dürüst ve temizdir. inançlıdır. tanrı onu kutsar ve cahiliye dönemi araplarını ıslah için kendisini görevlendirir. olay budur. bundan fazlası değil. bunu anlamayanlar zavallı arap köleleri olarak kendi kültürlerini kaybetmeye mahkum olurlar.
  2 ... yagmurunsesi
 10. .
  hasan mezarcı'nın kıymetini bilemeyince başımıza gelen şeydir. allah demiyor muydu ben herkese kendi milletinden peygamber gönderiyorum diyen. biz rezil rüsva ettik hasan mezarcı'yı. kimbilir ne cevherler vardı. yazık oldu.
  1 -1 ... tralliani