1. 1.
  akıl, mantık ve teknoloji ilerledikçe aşk gibi gözü kör eden ve bu yüzden kabullenebilemeyen islam olgusunun yakın zamanda sonlanacağı zaman dilimidir. herkes elbet sorgulama yetisini cehennem korkusuyla karşılaştıracaktır. sadece biraz akıl yeterlidir. emin olun dinlerin son 100 yılını yaşıyoruz...
  ... anotheeer
 2. 2.
  ihsan Eliaçık'a göre islam 30 yıl sürmüştür. Son yılları da yezit'in Hz Hüseyin'i şehit ettikten sonra başkaldirmaya hazırlanan sahabelerin üzerine toplar fırlatması ve sadık sahabe erkekleri öldürüp bazı sahabe kadınlara tecavüz edilmesidir.

  islam başladığı topraklarda son bulmuştur diyor kendisi. ilginç bir bakış açısıydı.
  2 ... turkuaz haykiris
 3. 3.
  sadece islamın değil bütün dinlerin son yılları geçmişe bakarsak inançların sürekli değiştiğini görebiliriz.. insanlar inanmak için hep bi sebep bulacaklar.. bu bir gün taş olacak bir gün televizyon kumandası.. çok şey yapmayın yani...
  2 ... umrumda degil
 4. 4.
  Cahil beyinin devamlı kendinden büyük bir güce inanma ihtiyacı oldukça,

  insanlar doğumdan itibaren ailenin dini ile programlandıkça,

  Müslümanlar tavşan gibi üredikçe,

  insanları manipule edip güç ve çıkar sağlamanın en kolay ve etkili yolu din olduğu sürece,

  Başta islam olmak üzere hiçbir din bitmez.
  1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 5. 5.
  islamın son yılları

  Terekkiyatın menşei olan islamiyet güneşi asrımızı ve gelecek asırları aydınlatmaya devam edecektir. Ve elhamdülillah insanlarda hakikat şuuru gittikçe hiç durmaksızın artıyor, şu nazik, ince sanatların olduğu muazzam bir denge ve intizamla hiç durmadan işleyen dünyamızın ve kainatın yüce yaratıcısı ve Aynı zamanda idare edicisi olan allah a koşuyorlar. Kalpler ve ruhlar bu yüce hakikatlere aç ve müştak. işte bizlerde kuranı ve allah ı ve allahın bu dünyada isim ve sıfatlarının tecelligahı olan kainat sahifesini en güzel, anlaşılır ve asrın idrakine uygun şekilde anlatan ve açıklayan risalei nur külliyatından imanımızı takviye ediyoruz. Ve etmeye de devam edeceğiz.

  Dünya islama koşuyor ya siz?
  2 -2 ... kurmay albay
 6. 6.
  ne kadar naif ve güzel anlatımlı bir karşı fikir. sarılasım geldi... teşekkürler.
  ... anotheeer
 7. 7.
  --spoiler--

  dünya islama koşuyor ya siz?

  -spoiler--

  O koşma islamın güzelliğinden, doğruluğundan falan değil,

  Ülkesini savunmak yerine rahata kaçarken bile yolda tavşan gibi 4-5 çocuk doğuran Arapların mantar gibi sayısının artmasındandır.

  O yüzden kıçınız başınız ayrı oynamasın.
  1 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir