1. 17.
  Kolelik dedigin oyle bi çırpıda galkarmı. Gunumuzde bile twitterda sahibe ve kole birliktelikleri hayli yogun. Link istemeyin lutfen.
  ... pamuk prens ve 7 uyurlar
 2. 16.
  Sene 2020 hâlâ dine inanan var awk.
  Hayırlı cumalar.
  1 ... uludagbasinidumanalmis
 3. 15.
  peygamberin ve sahabelerinin farkında olmadığı gerçektir. keşke tayber o günlerde yaşasaydı da kendilerini uyarsaydı.
  ... rumeli71
 4. 14.
  --spoiler--
  müslüman bir köleyi azadetmek
  --spoiler--

  KÖLELiK OLDUĞU GiBi KÖLELER ARASINDA DA HiYERARŞi VAR, kafir köleyseniz işiniz zor azad müessesesi size işlemiyor. ha zaten yakaladıkları yerde öldürüyorlardı kafirleri zaten ihihi.
  1 ... ebu fesat
 5. 13.
  islamda kölelik yoktur düşüncesini savunup ve bunu kendince delillendirdikten sonra tam da tersi olduğunu gösteren delilleri görmesinin ardından neden bir insan islamı artık reddetmez.
  3 -1 ... kayamidyesi
 6. 12.
  Bir müslümanın bir müslümanı yanlışlıkla öldürmesi durumunda - eşek değil ya hani bilerek öldürmez ya din kardeşini- müslüman bir köleyi azadetmek zorunda olduğuna dair ayet var kuranda. müslümanların köleliğini bile yasaklamış değil. gidin şimdi başka yerde oynayın.

  merak edenler için nisa suresi 92. ayet.

  http://www.kuranmeali.com...ma.php?sure=4&ayet=92
  2 ... fikrimfirarda
 7. 11.
  sen adamı öldür, karısını kızını da al, eve götür odaya kapat, canın çektiğinde de silk. arkadaşlara göre bu kölelik değil ihihi.
  -1 ... ebu fesat
 8. 10.
  onlarca ayette "sağ elinin malik olduğu cariyeler" kavramı geçer, yani savaşta elde ettiğiniz cariyeler, bunlar helaldir. yani sevişebilirsiniz. ihihi.

  Onlar/ Müminler, mahrem yerlerini günahlardan korurlar. Yalnız eşleri ve ellerinin altında bulunan cariyeleri ile ilişki kurarlar.”(Müminûn, 23/5-6) diyanet meali.
  2 -2 ... ebu fesat
 9. 9.
  modern köleler olarak hepimizin cennetlik olduğuna delalettir.
  ... kurgusal
 10. 8.
  gerçeği diye başlık açayım belki gerçekmiş gibi durur uyanıklığıdır. yok öyle dünya.
  1 -2 ... ebu mariya