1. 1.
    bütün hatalara rağmen bir kelime-i şehadetle cezalarının karşılığını görüp cennete gitmek vaat ediliyor.
    2 -5 ... salon beyefendisi
  2. 2.
    ilk emri oku olması ve eğitime önem verilmesi.
    7 -2 ... iiiblacktoothiii
  3. 3.
    Eğitim ve temizliğe önem vermesi.
    3 ... selia
  4. 4.
    Eğer islam'ı kaynagından yani kur'andan yasayacaksaniz guzel yanlari saymakla bitmez.
    Islam'ı kur'an'dan yasamak icin oncelikle bir tane meal degil birden fazla meali onumuze koymak lazim zira cevirmenlerin genelde erkek olmasi ceviri hatalarini da beraberinde getirmistir.
    Ornegin darabe kelimesinin dövun olarak cevrilmesi gibi halbuki ayni kelimenin bir diger anlami ise ayirmaktir.
    Bu da kur'an'da kadinlarin dovulmesinin gecmedigini ama erkek cevirmenler ve erkek egemen toplumun yanlis ceviri yaptigini gosterir.
    Bu ornekteki gibi konulari fark etmenin yolu birden fazla meal okumak, arastirma yapmaktir.
    Gerekli arastirmalari yaptiktan sonra islam dininde kadin ve erkegin esit oldugunu, mazlumlara yardim edilmesi gerektigini, adaletsizlik yapilmamasi gerektigini , toplumsal laikligin savunuldugunu (her bireyin din secme ve bundan dolayi yargilanmama ozgurlugu), yeryuzunde sapkinlik yapilmamasi gerektigini, yaradanimızi anmamız gerektigini , bize karsi kotuluk yapmayan inanmayan kisilere de iyilik yapip adaletli olmamiz gerektigini , esirligin, cariyeligin ve koleligin yasaklandigini goreceksiniz.

Bu konuda bana en buyuk yardimi dokunan kişi edip yuksel olmustur.
    Kendisine buradan tesekkurlerimi iletirken kendisinin youtube kanalını ve kur'an cevirilerindeki hatalar kitabini oneriyorum.
    Kur'an cevirilerindeki hatalar konusunda gürkan engin'in youtube kanalini da oneriyorum.
    Videolari izlediginizde tamamen arapca dilbilgisi kurallarina dayanarak nasil yanlis ceviriler yapildigi anlatilmaktadir.
    1 -1 ... atasnopyman
  5. 5.
    Ben hep derim ki anlamak isteyene bir ses bir nefes yeter. Anlamak istemeyene dünyalar yetmez az gelir.
    2 -1 ... masfiro
  6. 6.
    Aşırı derecede hijyene önem vermesidir. Yeryüzündeki en hijyenik din desek yeridir.
    2 ... yamyam balagonda adami
  7. 7.
    yol gostermesi.
    1 -1 ... ironick bi nick
  8. 7.
    k*dın denen cinse hak ettiği değeri göstermesi. yani göstermemesi.
    -2 ... caranthir