1. 1.
    Bunu da duydum ya, hem de rte' den. Artık ölsemde gam yemem.
    Bu iş bitmiştir.

Not: din güncellesi ? Bu cümle çok pis kavga çıkarır, benden söylemesi. Çayımı çerezimi aldım bekliyorum. Kıh- kıh.
    ... eratosthenes
  2. 2.
    recep tayyip erdoğan'ın dün itibarıyla söylediği kavram. enim bildiğim bütün hocaların neredeyse ittifak olduğu konudur bu ve islamıyet güncelleştirilemez.belli bir kalıbı vardır ve insan ona uymalıdır. 1400 sene evvel inmesi bişey değiştirmez çünkü son dindir, son kitaptır ve kıyamete kadar geçerlidir.

şimdiiii, ben chpli değilim hayatımda da oy vermedim. bunların her lafına reddiye veren, açıklamalar yapan hocalarımızdan '' götleri yiyosa '' sayın cumhurbaşkanına da reddiye yapmalarını rica ediyorum. din adamları ser verirler de, dinin hükmünden geri dönmezler bildiğim kadarıyla. ama 24 saat geçti, derin bir sessizlik...
    12 -3 ... saldirayterk
  3. 3.
    Yok artık.

ios mu lan bu?
    5 ... flat head
  4. 4.
    islam'ın güncellenmesi gibi bir durum söz konusu olamaz. islam'ın peygamberin vefatından asırlar sonra uydurulan ve bügün din sanılan hadislerden arındırılması söz konusu olabilir.

(bkz: tüm dünya sadece kuran ile yönetilirse ne olur)
    3 -3 ... lunarliftoff
  5. 5.
    Arap adetlerinden uzaklaş.
    Yalan hadisleri teşhir et.
    Tarikatları kapat.
    Allah ve kuran arasına şeyh hz tarikat mezhep alma.
    Peygamber efendimiz ve ehlibeytine sahip çık.

Din kendiliğinden güncellenir.
    10 -2 ... ozan oyunbozan
  6. 6.
    çok muallak bi söz izaha ihtiyaç var.ne kast edildi.1400yıl önceki hükümler şimdi uygulanamaz diyor.ozaman kitap rafa kalkar.içindeki ibadetlerde geçersiz olur cami kuran kursu ilahiyatada gerek kalmaz.böylede çıkarım yapılabilir.
    1 ... kalahari 1
  7. 7.
    Yapılsa şimdiye kadar yapılırdı ki araplar buna izin vermez zaten! Kurmuşlar yıllardır düzenlerini fıkıhtı hadisti vs... islam sadece bir din değil siyasi bir ideoloji aynı zamanda!
    Şu an biri çıkıp gelse dağın başında bir mağarada tanrı ile konuştum dese mesela...
    Neden ridde savaşları olmuş mesela... Düşün biraz!
    2 ... crossd
  8. 8.
    bakalım hangi gerçek müslüman din alimi zırvalanan bu saçmalığa yanıt verecek!

Hicr 9. ayet: Kur'anı biz indirdik, elbette yine onu biz koruyacağız.

bakara 23. ayet: Eğer kulumuz Muhammed'e katımızdan safha safha indirdiğimiz vahyin bir kısmından şüphe ediyorsanız o zaman aynı değerde bir sure getirin (de görelim) ve eğer dediğiniz doğruysa Allah'tan başkalarını da size şahitlik etmeleri için çağırın.

yüce Allah kuranı kerimde'ki gerçekleri kainat için beyan etmiş. sen kalkıp "güncellemeden" bahsediyorsun!
    hadi hodri meydan yap bakalım güncellemeni ayet var ayet ne masalı okuyorsunuz sizler ayet var ayet haddinizi bilin haddinizi.
    ... goliaht
  9. 9.
    gücellemeye somut bir " taraftar tepkisi ". neyin taraftarı diye sormayın. iyi tanırsınız kendilerini.

islamın güncellenmesi
    islamın güncellenmesi

not: hep dedik; dinde reform şaaarrrrttttttt.
    1400 değil 400 değil, 40 yıl öncesinin kafasıyla bile dini yaşayamazsın.
    çayımızı çerezimizi aldık, yeni sürümü bekliyoruz.
    lütfen " onlar uzaya gidiyorsa bizim allahımız var " türünden olmasın. o zaman mevzuu kilit olur.
    biliyorsun işte herkesin az-çok taptığı bir allahı vardır.
    4 ... eratosthenes
  10. 10.
    Dinin hükmüyle fikri veya fiili uyuşmayanın dönüp kendinde hata araması lazım. Yok güncellemeymiş bilmem neymiş... Töbeest.
    ... hukuksatar