1. 1.
  mezhep fasizanligi gibi bir olay soz konusu olduguna gore normal olan bir durumdur.

  sii, alevi ya da sunni diye birbirini cekemeyen o kadar cok musluman var ki, insanlar birlessin diye mi yollandi ayrilsin diye mi yollandi akil karistiriyor.
  2 ... syme
 2. 2.
  bu yerlerin kana bulanması müslümanlardan değil, islamı tehlike olarak görenlerden kaynaklıdır. filistin'i de müslümanlar kana buladı zaten, ırak'ı da, afganistan'ı da, pakistan'ı da... herkes bilir ki bu yerlerde abd* israil* ve rusya* at oynatma savaşındadır.
  4 ... akmai
 3. 3.
  en güzel ve gelecek için büyün önem taşıyan toprakların müslümanların elinde olmasından mütevellit bazı aç gözlü hayvan oğlu hayvanların iştahlarını daha da arttırması sebebi ile bu topraklara ya direk savaş açıp, demokrasi getirme kisvesiyle ya da aynı dine mensup insanları fitne ve fesatla birbirine düşürürerek savaşa sürüklemesinin getirdiği kana bulanma durumudur.

  iğrençtir, şerefsizliktir. ama şimdiki dünya görüşü bunların olması gereken şeyler olarak görür. masum şeylerdir zaten. savaş, kan, petrol falan...
  ... dunyanin en mutevazi adami
 4. 4.
  bir joseph ratzinger (papa 16. benedict) tezi.

  (#3122917)
  1 -1 ... sonkuzu
 5. 5.
  tabi müslümanı narsist zanneden batılı zihniyetin misyoner kusmaları bunlar. islam cografyası kan gölü oldugu dogrudur ama, kan müslüman kanıdır, kaıtanda misyoner batılılardır. katil ve öldürdügü kişiden, masum sadece zengin kaynakları oldugu ve dini islam oldugu için suclu öldürülen olarak göstermeye çalışan zihniyet katilden taraf ve katilin elindeki kanın yalayıcısı bir pislikten başkası olamaz.

  kan ve irin yiyen bu zihniyet kendi gökdelenlerini bombalar ve müslümanlar yaptı der, sonra iki tane müslüman ülkeyi işgal eder, diger örnekse türkiye gibi ülkelerdede müslüman kanı içicilerini hoş gören satılmış karakterdeki insanlar de onları masum, fakir kötü giyimli müslümanlarıda pis katiller olarak gösterme çabası düşer, yaptıgınız katile ortaklıktır, vatanınızı satmaktır, kitapsızlıktır.
  1 -2 ... beklediginiz lider geldi
 6. 6.
  (bkz: #3859370)
  -2 ... enelhakki
 7. 7.
  petrolun bol olduğu toprakların "islâm ülkeleri"ne tekabül etmesinin nedenlerinden birisi olduğu durumdur.

  bu ülkelerdeki iç politik sistemlerin de otoriter ve totaliter olmasının da etkisi vardır. petrol şirketleriyle ortaklaşa çalışan ülke liderleri muhalif hareketleri kan dökerek bastırmış ya da yok etmiştir.

  bu tür şirketlere karşı tepkisel yönetimler de küresel konjonktür nedeni ile milliyetçi ideolojilerini güçlendirmiş ve her türlü muhalif hareketi "batı uşaklığı" olarak yorumlayıp baskıcı rejimleri meşrulaştırmaktadır.

  iki durum da bazı şeylerin çok yanlış yürütüldüğünü ve bu topraklardaki insanların kanının dökülmesine neden olmaktadır.
  1 -1 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 8. 8.
  aslında işin en doğrusu;
  (bkz: insanın egemen oldugu cografyalarin kana bulanmasi)
  ... regulus
 9. 9.
  (bkz: #3857321)
  -1 ... enelhakki
 10. 10.
  makyajı "medeniyetler çatışması" teziyle yapılan, altında ekonomik ve oldukça girişik* yerel ve küresel nedenler olan durumdur.
  2 ... dr cureklibatur ve bay arkin