1. 1.
  islam rejimlerinin açlık, korku, gerikalmışlık, tecavüz, cinayetle birlikte yaşamasının biricik sebebidir. islamda en büyük günah bilimdir. araştırmak, gelişmek haramdır.
  2 -9 ... david addison
 2. 2.
  “islamda en büyük günah bilimdir. araştırmak, gelişmek haramdır.”

  Hayırlı olsun allah olmuşsun.
  2 -2 ... frekans
 3. 3.
  yasaklayan islam değil, islamı tefsir eden sözde alimlerdir.
  4 ... monk of monkmountain
 4. 4.
  Hz Muhammed ilim Çin'de de olsa gidip alınız demiş. islam diye başka bir dini karıştırıyor olmayasın?
  6 -1 ... orgazm kazim
 5. 5.
  islam tarihi bilmeyen insanın diyebileceği bir şey. Öncelikle islamcı değilim ve tam olarak bir dine inandığım söylenemez. Sonralıkla Emevi ve Abbasiler döneminde özellikle Abbasiler döneminde islam medeniyetinde bilim had safhada önemli. Bizans'tan kitaplar alınıyor. Bunların Arapça'ya çevrilmesi için mütercimler tutuluyor. Sağdan soldan bir çok alim Bağdat'a davet ediliyor. Bilimin bayrağını o dönem islam medeniyeti taşıyor. Bunun nedeni bir Abbasi halifelerinin bilime önem vermeleri, iki mutezile anlayışı. Peki ya ne oluyor da bu zihniyet yok oluyor? Birden çok sebep sayılabilir ama bence çok önemli iki sebep var. Birincisi, tasavvuftur. Çünkü tasavvuf sadece kuran bize yeter der ve diğer şeylerle uğraşmayı anlamsız bulur. Ayrıca insanları şükre alıştırır. Buna da şükür dedirtir ve araştırmanın bilimin temelinde yatan merak güdüsünü öldürür. ikinci olarak ise Moğol istilası, bu istila kısa sürede çok büyük zarar verir ama Moğollar istila etmese bile islam medeniyeti tasavvuf kanserinden dolayı eskisi gibi olamayacaktı.
  2 ... mancali don kisot
 6. 6.
  Kaynak:g*tüm.
  2 ... sofiana
 7. 7.
  islamı ne kadar yanlış tanımışsınız beyler. HP CEO'su Carly Fiorina'nın konuşmasından da mı haberiniz yok. O kadın sizden daha iyi biliyormuş islamı desene. Vah vah.
  ... jim peterik
 8. 8.
  islam kimsenin tekelinde degil. su an dunyada kokuşmuş ırkçı rejimler tarafından elleri kolları bağlandığı için bir sürü din istismarcısı cuhelanin tekelinde sanılabilir. fakat insallah bu günler geçecek.

  siz o zaman görün bilimi.

  cehennemde çıkarlarına ters olduğu için bilime düşman olan o cuhellalarla hallesirken anlatirsiniz, allah düşmanı yobazlar sizi.
  ... ne olursun guzelim sevsem seni
 9. 9.
  osmanlı da bilimi yasaklamıştı. rasathaneleri melekleri dikizliyor diye topa tutmuştu. sonuç ne oldu? osmanlı padişahı ingiliz gemisiyle ülkesinden kaçtı. ingiliz kim? bilimadamı (bkz: charles darwin)'i baştacı eden millet.
  1 -1 ... david addison
 10. 10.
  islam bugün müslümanların zulmü altında inliyor. Kara taassup, islamı boğmuş, esenlik ve aydınlanma getiren devrimci bir din, dogmaların esiri olmuş, yerinde bile sayamıyor, geriye geriye gidiyor.

  Atatürk de mücadelesini kara taassuba karşı vermişti ama o da genç yaşta aramızdan ayrılıp gittiğinden kökünü kazıyamamıştı.

  Fesli gibiler, islamın en büyük düşmanı, Atatürk gibiler en büyük dostlarıdır.
  1 ... jim peterik