1. 1.
  bu tipler çoğunluğunun ateist olduğu abddeki zeka geriliğini bilmem herhalde.
  ... iskit saka fatih
 2. 2.
  hak vermek ile birlikte karşı çıkılan iddiadır.

  şimdi canım kardeşim. müslümanlar için bu dünyanın pek bir önemi yok. hepsi ahiret inancına sahip oldukları için bu dünya ile alakalı herhangi bir buluş yapmayı kayda değer bulmuyorlar. bu dünyadaki geçimlerini sağlayacak kadar çalışıp öbür dünya için uğraşıyorlar. bu doğru mu bence değil.

  bir de hazıra konmayı seven bir yapıya sahipler ki bu hiç bir şekilde kabul edilemez.

  gel gelelim bunun sebebi islamiyet değil. uzun yıllardır uygulanan sömürgeci sistem sonucunda sadece almaya üretmeye değil almaya çalışan bir toplum oluşturdular. bunun tek suçlusu oranın halkıdır.

  ama bu islamiyet değil coğrafya ile alakalı bir olaydır. arabistan veya orta doğu hangisini söylersen söyle çalışmayı sevmeyen insanlar ile dolu sayılır.

  o kadar batıyı da gözünüzde büyütmeyin bundan 50 sene önce alan turing gibi bir dahiyi eşcinsel olması sebebi ile hormonal tedaviye zorlayan bir batıdan söz ediyoruz.

  inşallah doğu toplumları da yavaş yavaş gelişecek. şu an olan olayların çoğu bu konuda bir adım sayılır. şanslılar ki karşılarında müslüman çoğunluğa sahip bir türk devleti var. umarım bizi biraz örnek alırlar.

  biz de son zamanlardaki gibi değil de cumhuriyetin ilk kurulduğu zamanlardaki halimize dönersek iyi olacak aslında.
  6 -3 ... i wozniak
 3. 2.
  islamı benimsemiş milletler malesef game over olmuşlardır. yani kozmosun hayatın dalgalanmasına uygun birlikte dalgalanamazlar . evrenin onlara verdiği o müthiş beyinlerini kullanmak yerine ki kullananlar ve buna yatırım yapanlar bir sürü şeyler yapıyor üretiyor. taşıma araçlarından sağlığa hepsini onlar buluyor ve hep geliştiriyor. akıllarını beyinlerini donduranlarda yok senin bilmemnen böyle yok sen şunu böyle değilde şöyle yaptın vs. mezhepçilik vs. gibi ortaçağ kavramlarıyla kıvranıp durmaktadırlar. madem o kadar tanrı yaratıcıya ihtiyaç duyuyorsun niye o yaratıcının verdiği aklı geliştirip insanlığa birşeyler sunamıyorsun.
  ... kakandoboy
 4. 3.
  Her dine sıkı sıkıya bağlanan ve kendini adayan insan yozlaşır demeyelim de, soyutlaşır. Bu sıkı katolikler, köküne kadar yahudiler veya koyu müslümanlar için de geçerlidir. Böyle bir genelleme yapılması yersizdir. Şayet gayri müslim bir ülkede ülkenin vatandaşı olacak kadar yaşamış iseniz ve bu iki ülkeyi karşılaştırıyosanız söyleyebilirsiniz bunu. Bence amerikanlar da aptal mesela.
  ... jejunum
 5. 4.
  Aziz nesinin destekleyeceği önermedir.

  https://www.youtube.com/watch?v=ohcx6SXbsr8+
  1 ... busy doing nothing
 6. 5.
  Bir millet toplu olarak aptal olamaz eğitimsizlik kitleleri cahil yapar malesef. islam rasyonel bir dindir ayrıca sormaya merak etmeye teşvik eden bir dine mensubuz ama sen bu dini anlayamadıysan burada suç kimde? .
  ... domain
 7. 6.
  Emperyalist ajanların müslümanları miskinliğe itmeleri yüzündendir.
  ... selia
 8. 7.
  islamı yanlış benimsemiş olmalarından kaynaklanmaktadır.
  -1 ... tanri bizimle sims oynuyor
 9. 5.
  ee yani bunlar rutin olan şeyler fazla takmamak lazım. sonuçta aklı olanın imanı olmaz. gerçek imanda değil keşfetmektedir bir şeylere saplanıp kalmamak lazım bilim ilerliyor ve bunu keyifle izlemek varken paganlardan kalma saçma ritüelleri uygulamanın insanlığa hiçbir faydası yoktur. herkes kendi putuna tekme atsın.
  ... jinxx
 10. 6.
  Aptallaştırılmışlardır, Aydın olan kısmı bastırılmış, idam edilmiş, katledilmiş, yok onun bunun adamı diye dışlanmış. Ne demiş necip fazıl "biz bize gerici diyenlere deh demek için geriden geliriz" belkide siz aptalsınız???
  1 ... kritimu