bugün

islam çağ dışı bir dindir. kesinlikle güncellenmeli.
2. Baskı sarayın bahçesine inerse şaşırmam.
sonucta kuran 4 defa yakilarak yokedilmis bir kitap.
bir kere daha bir islemden gecirip eklenenler eklenip, cikarilmasi gerekenler cikarilabilinir.
hristiyanlık "open source" update oldu.
Ali'nin Kur'an'ı konseye sokulmadı, Kur'an'ın mushafı kaç kere yakıldı.
Bak Hristiyanlık reforme oldu darısı islam'ın başına. islam da reforme olsa nolur sanki? Sanki kötü bir şeymiş gibi anlatıyor bu yobazlar.
bir kere daha bir işlemden geçirip eklenenler eklenip, çıkarılması gerekenler çıkarılabilinir. Kuran'dan özellikle şiddet ayetleri çıkartılmalıdır. Keza Tevrat da çok çirkef bir kitap.
Allah islam 2.0 güncellemesini bütün müminlere duyurur.

Geliştirici notları
1-Kararlılık ve performans iyileştirmeleri
2-Bir çok şeye fix atıldı
3-Müminler buff, dinsizler nerf yedi
4-Yeni kitap açıldı
(bkz: ateistlerde hasan mezarcı kadar zeka olmaması)
müslüman olmayanlar bir zahmet kendi işlerine baksınlar. kur'an ın bir harfinin bile değiştirildiği en azılı kafirler bile iddia etmiyorlar.
kurumsalını yenilemesi lazım harbiden.
--spoiler--
kur'an ın bir harfinin bile değiştirildiği en azılı kafirler bile iddia etmiyorlar.
--spoiler--
degistirildigini kimsenin iddia etmeyecegi gibi, orjinal haliyle kaldiginida kimse iddia edemez cunku orjinali imha edildi. hemde ne bir kere, ne iki kere.
neden imha edilmeye ihtiyac duyuldu, imha edildikten sonra tekrar yazilirken gercekten harf bile degisti mi degismedi mi, iste orasi kimsenin hicbir zaman emin olarak veremeyecegi cevaplar.
Hristiyanların 15. Yüzyıl da tanıştığı ve güncellendiği gibi, islamın da bir Martin Luther’e ihtiyacı olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.
islam alemi hristiyanlardaki gibi dinde yenilik yapmadığı sürece geride kalacaktır.
--spoiler--
hristiyanların 15. yüzyıl da tanıştığı ve güncellendiği gibi, islamın da bir martin luther’e ihtiyacı olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.
--spoiler--

hristiyanlikla islamin en buyuk farklarindan biride kitaplarinin yazilis seklidir.

islam, kitabin allahtan geldigini soyler, harfine kadar korundugunu iddia eder ( 4 kere imha edilmis bir kitap nasil harfine kadar korunduysa artik..) yani kuranda degisikligi oyle gostere gostere yapman olayi kokten yikar.

hristiyanlikta ise incil tanridan gelmis bir kitap degildir. incil dedigin sey, isanin anlattigi seylerin, yasam hikayesinin 4 kisi tarafindan kendi anladiklari sekilde yazilmis halidir. o yuzden hristiyanlar harf eksildi, harf eklendiye takilmaz. onlar icin onemli olan kelimelerin kendi degil, genel olarak anlatilmak istenendir.

yani incilde bir sekilde degisiklik yapilip izah edilenebilinir ama kuranda bunu yapamazsin.
kurani guncellemenin tek yolu daha evel yapildigi gibi yakmak, ve sonra tekrar yazmaktir. bu daha evel yapildi, tekrar yapilmayacagini kim garanti edebilir?
Hasan Mezarcı diyor ki, "Kuran Allah kelamı değildir"

Video: https://twitter.com/Orbit...;t=YJHlzluvqdgE1T2d3H0l3g
bütün dinlere inanlara saygı duyuyorum ama eleştiriyorum.
camiye de girmiyorum kiliseye de girmiyorum
kuran da okudum incil de
öncelikli olarak kendi tarihimize önem gösteririm
uzar da gider böyle...

nedir bu islamcıların bu eziklik hissiyle mağdur edebiyatlarının sebebi?

bırakın artık şu insanların yakasını...
bi güncellense iyi tabi sıkıldık hafiften.
evet, barış ve huzur dini üyesi islamcıların onu giyiyorsa fahişe, bunu yaparsa kafir, müslümanlıktan çıkarsa öldürülmeli, müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz tarzını diğer insanlara baskı unsuru olarak kullanmanız kadar ironik...

ayrıca teröristlerin (kimse inekler adına insanları öldürmüyor, dünyanın başına bir ton bela açmıyor), yobazların, gericilerin o güruhtan çıkması da biz eleştirenlerin değil, siz eleştiremeyenlerin suçu!!!
evet, bilmemek değil, öğrenmemek ayıp! her şeye bir cevabınız var zaten, benim çocuğum öyle şey yapmaz diyen anne misali!

Klasik islam hukukuna göre, bir mürted ancak iki adil Müslüman görgü tanığı varsa veya mürted kendisi itiraf ederse öldürülebilir...
Uzun uzun yazmışsınız başlığa, yazık.

Tabi efendim, hemen yeni bir peygamber gönderiyoruz. Tövbe.
Şahsımın daha birkaç yıl önce dile getirdiği gerekliliktir.

https://www.haberturk.com...minda-aciklamalar-1868148

Yine unuttuk değil mi lepistesler? Bir araba sayıp, sövmece filan?

Dünya sizin kadar tutarsız, sizin kadar sefil bir topluluk gördü mü bilmiyorum. Rezilsiniz..
ben diyeceğimi dedim, öğrenmemek ayıp değil sonuçta...
islamn bozulduğu gerçeğini görmezden gelmek cahiliktir bence.aslnda allah icin din yoktur.allaha ortaksiz kosulsuz tapma vardir.allahin bizden istediği namaz va oruç vardir.gerisi hep sonradan uydirilmuş hurafe allah tarafindan ayricalikli kul yoktur bütün kullar eşitir.ama her toplum kendi hurafesini kendi yarratti ve bu hurafelere sorgusuzisalar tapti.
Bizim bakkal amca update etsin bence.

Bakkal amca: Eyyy insanlık islamı update edip size çok süper ve yepyeni bir din getirdim.

Halk: ne yaptın bakkal amca? Namazı mı kaldırdın yoksa şeriatı mı?

Bakkal amca: hayır süper updateler getirdim islam'a. Artık namazı 2 günde 1 beş vakit değil 4 vakit kılacaksınız. Her 16 rekatta bir ve her 20 rekattan az olan rekatların yüzde 16'sının, bir fazlasının yüzde 3'ü kadar daha az rekat namaz kılacaksınız. Evet 1500 sene hazırlık yaptım, sürekli doğru zamanı bekledim ve size süper bir update hazırladım yepyeni dininizin tadını çıkarın.

Halk: vuuuuu bakkal amca şak şak şak! Bakkal amca şak şak şak! Bakkal amca kurtardın bizi Allah senden razı olsun bakkal amca.
islama çağduışı deyip güncellenmeli diyen aval yaz bi din kitabı kendin oku kendin çali Allah tan daha akıllımı zannediyor kendisini acaba dinin hangi emrini uygulamışta beğenmemiş.
evet getirirler ama uzay update falan getirirler, mars'ta kıble falan bulurlar, ne bileyim kıyamet dünyada kopmazada ayrıca mars'ta falanda kopar, onlar herşeye bir kılıf uydurur.
güncel Önemli Başlıklar