bugün

ahlak değildir. diğer dünyada karşılığını almak için iyilik yapmak ve diğer dünyada yanmamak için de kötülük yapmamak. sadece kendi çıkarını düşünmek değil mi yani.
eline kuran dahi almamış; fakat kuranı orijinal arapça haliyle okumuş anlamış gibi konuşan anlayışın islam ahlakı adı altında ahkam kesmesiyle alakasız olduğu kesin olandır.
(bkz: menfaat)
islam ahlak anlayışı sadece kadınlar için geçerlidir.

Kadının iki bacağının arasında ararlar.

Yanlış yerde, yanlış şeyler arıyorlar.
insanın yaratılışına en uygun olan ahlak anlayışı.. Sadece kadınlar için olduğunu söylemek iftiradır.. Kimsenin islamdan bu kadar uzak olduğunu düşünmüyorum.. kesinlikle bile bile iftira atıyorlar.. allah ıslah etsin..
olmadığını düşünenlere eğer alırlarsa ders ve tavsiyeler.

sadece o beğenmediğiniz kur'anı referans alalım.
- zeyd, eşini boşadıktan sonra resulümüz ile zeyneb evlenmiştir. resul, zeyd'e eşini boşama, yanında tut demiştir. bunda ne tür bir anormallik var? ya da ahlaksızlık bunun neresinde?

resulün, zeyneb'te gözü olduğunu ispat etmeyenin!!?? edemezsiniz.

-tecavüzcülere ve benzeri pisliklere karşı kur'anda bir tane destek çıkan ayet bulamazsınız. aksine yetim kızlara bile nasıl davranılacağını yazar.

- kadınlara asla 2. sınıf yaklaşmaz.
- köle, cariye kavramlarını filmlerden öğrenip, burada millete çakmaya çalışmayın.
köle: erkek savaş esiridir.
cariye: kadın savaş esiridir ve cinsel anlamda asla kullanılamaz.

nikah dışında hiçbir kadınla cinsel ilişki serbest değildir kur'anda
saçmadır. şöyle ki, islamda ahlak diye bir şey yoktur. gelipte bana kadınların başörtü takmamasını mekruh kılan dini savunmayın. neymiş efendim erkekler bayanların saçına azacakmış. hangi akla mantığa yatar bu..?? bunu sabaha kadar tartışabilirim. ama beni ikna edemezsiniz.
kadınların sesinden tahrik olan bir kitlenin saçtan tahrik olmayacağını düşünmek mantıklı değil...
yoktur.

kelime olarak "teslimiyet" olan bir dinin ahlakı yoktur.

özellikle günümüzde anlamı kalmamıştır.
islam dininin ahlak anlayışı ancak belaltından, kıldan tüyden ibarettir. islam'da ahlak; çölde kutup ayısı görmeye benzer. Evlatlık kurumunu kaldıran, akraba evliliğini yasallaştıran, cariye-ganimet peşinde koşan, cizye-haraç gibi mafyatik uygulamalara koşan haydut bir ideolojidir islam. Çirkef ve pisliktir.
günümüzde allah ile sınırlıdır. bir müslüman sadece ve sadece ibadet ederek yani allah'a karşı görevini yaparak ahlaklı davrandığını zannetmektedir. toplumsal boyutu yani insanlara karşı dürüst olmak, yalan söylememek, aldatmamak, hile yapmamak, iş birliği yapmak, kendi içinde tek kuvvet olmak...vs. tasavvuf ve tarikat zihniyetiyle çökertilmiştir. baş sorumlusu ise gazali ve mevlana gibi tiplerdir.