bugün

insanoğlunun özetidir. islamın şartı beştir ama para da çok tatlıdır.
kelime-i şehadet getirmek- çok kolay dilin dönmeye başladığında yaparsın
namaz kılmak.- ihtiyarlayınca çoğu müslüman yapıyor, iş güç arasında yapması zor ve dinin temeli sayılır
oruç tutmak.- yaza denk gelince sıkıntı da en çok uygulanan şartlardan
zekat vermek.- hiç yok
hacca gitmek- azcık parası olan, zamanı olan sıraya yazılır ve gider. emeklilikte fix.
gelelim zekata. her yıl bir müslüman malının 40ta birini ihtiyacı olanlara vermelidir. en dindarlara bakın vermezler.
işin içinde para var ya, o yüzdendir. konu islam da olsa paranın yüzü sıcaktır. antibiyotik kullanıyorlardır.
Kur'an da açıkça ihtiyaçtan fazlası yazdığı halde 40 da 1 diye bir şey uydurur. Onu da vermemek için türlü türlü işler çevirirler
parası olan sallamıyorsa sıkıntı parası olmayanın yapacak bir şeyi yok. evet.
(bkz: Olsa dükkan senin)
En çok namaz yapılmaz, islam yaşlıların dini değildir. Ülkemizde beş vakit kılma oranı %36dır. Zekat yapılır ama gizli yapılır, bugün şuna şu miktarda para verdim dedin mi zaten zekat sayılmaz.
Evet islamın temel şartıdır. Kuran'da herhangi bi ayette miktarının belirtilmemesine rağmen emeviler döneminde para karşılığı olarak senelik kazancın kırkda biri uygun görülmüştür. islamın ruhunda kırkda bircilik yoktur, kendi geçimini sağladıktan sonra parasını zekat hazinesine aktarırdı sahabeler. Adam yılda 40 milyon dolar kazansa bunun 1 milyon dolarını bagislasa 39 milyon dolari kaliyor yine, ben ne anladim bu isten bu şekilde multizenginler kral abdullahlar, şerif hüseyinler çoğalır halk aç bi halde kalmaya devam eder, ki bunu bile yapmiyorlar. Komsusu açken tok yatmamak için zengin mahallerine taşınan insanlar var, para ve mal hırsından kendi dinlerini yok sayanlar.
fakirin yüzde 40 olayını zenginin yüzde 0.00004 anlamasıdır.
kimin uydurduğu belli olmayan sözde 5 şarttan biri olan haraç ve sadaka kavramlarının islamcası olan bir kavramı es geçmektir.
tekrar edelimde anlaşılsın bu din cahili olup sözde dindarlar anlasın.
paganlarda da tüm araplarda da, yahudilerde de namaz,oruç,zekat ve hac vardı.
islamın getirdiği tek yenilik ve şart kelime-i şehadet yani onda da aslında muhammed in allahın resulu olduğuna yemin etmek vardır.
Zekatı pek sallamayanı sırat köprüsü de sallayacakmış. Müslümanın diyen herkesin yerine getirmesi gereken görev. 40/1 yahu o kadar cimri olmayın. 1 tane verip bin tane alıyorsunuz. Deneyin ve huzuru bulun.
Para vermek bize ters, namaz, oruç sıkıntı yok onlar yapılır. Hatta yaşlılıkta hac görevide yapılır neticede namımız yürüsün ama yoksula yardım, kul hakkı yememek, yalan söylememek eh işte onlar zor, bizi bozar.
Komunizmin yıllardır uğraşıpta başaramadığı sosyal adaleti bir çırpıda sağlaması bakımından ele alındığında; adaleti tesis etmenin ne derece güç olduğu düşünüldüğünde, sallasa şaşardık zaten dediğimiz hede. Para tatlı geliyor olmalı.

(bkz: turnusol kağıdı)