1. 1.
  iskoçya'da kadınlar 4 yıldır süren kampanya sonucu artık regl ürünlerine ücretsiz ulaşım sağlayabilecek. modern dünya ile ne kadar farklı yerlerdeyiz.

  https://tr.euronews.com/2...edava-sunan-ilk-ulke-oldu
  6 -5 ... manyak olmaya karar verdim
 2. 2.
  Çifte standart.
  5 -4 ... siradan siradam absolute
 3. 3.
  ulan böyle bir kampanya bu ülkede olsa beleş ped diye regl olacak adamlar var.

  önce halk bir doysun. sonrası kolay.
  11 -1 ... peacekeeper
 4. 4.
  Bizde hala gazeteye sarıp yasa dışı bir alisveris imaji verelim. Cok ayip.
  5 -2 ... huzursuzkek
 5. 5.
  bizde hala yaradılışından gelen bir olaydan dolayı kadın aşağılanıp kötüleniyor ya da alay ediliyor. hiç bir kadına sorsan regl olmak istemez ancak sanki kendi istiyormuş da bundan zevk alıyormuş gibi muamele görüyor. siz burada toştoş geçiyorsunuz ama anneniz, kız kardeşiniz, en yakın kadın akrabalarınız da regl oluyor. sizden habersiz her ay pede dünya para veriyor, reglin yarattığı durumlarla uğraşıyor. burada dalga geçerken biraz da onları düşünün.

  pede, tampona, deterjana erişim en temel haktır. devlet bunu ücretsiz sağlamalıdır. ücretsiz vermiyorsa kdvsi %1 olmalıdır.
  7 -4 ... bik bik
 6. 6.
  erkeklerinde escort masrafları karşılansın. bizimde sperm atmamız gerek. pozitif ayrımcılık değil eşitlik istiyoruz.
  3 -10 ... uuser x
 7. 7.
  iskoçlar o kadar pis ki kadınları leş gibi kokuyor. hükümet hijyene teşvik etmek için regl ürünlerini bedava yapmak zorunda kaldı.
  1 -4 ... judas
 8. 8.
  Ped vs endüstrisi kaç senedir var? 100 sene diyelim. Bundan önce kadınlar nasıl hallediyordu bunu? Zaten ücretsizdi.

  Endüstriyel üretim ürünlerinden sonra uğraşmak zorunda kalmadılar. Kullan at boyutuna döndü. Kadınlar para vermek istemiyor da Ped endüstriyel üretiminde çalışan işçinin ? Kullanılan makinenin parasını kim verecek o halde ? Devlet versin diyorsan devlet onun parasını bu defa vergi ve gelir kesintisi olarak herkesten toplayacak. Kendi kişisel kullanım ürününüzün parasını vermekten bile kaçıyorsunuz. 100 sene önce kadınlar marketten almıyordu ya bunu nasıl yapıyorlarsa sizde öyle yapın para vermek istemiyorsanız.
  8 -3 ... bolivya devlet radyosu
 9. 9.
  radikal bir karar olmuş. bu ücretsiz malın maliyetinin kadın erkek herkesin verdiği vergiden çıktığı doğru. o yüzden ülkemizde regl ürünlerinin ücretsiz olmasını değil vergiden muaf olmasını istiyoruz. ya da sağlık ocağında yazdırılıp ücretinin bir kısmı azaltılabilir. pede erişimi olmadığı için zor zamanlar yaşayan binlerce kadın ve kız çocuğu var türkiye'de. erkekler hala neyin çifte standardından bahsediyor anlamış değilim. her ay sikinizden kan mı geliyor, toştoşlarınız mı şişiyor nedir karın ağrınız aq?
  2 -2 ... monalisanin ifadesiz yuzu
 10. 10.
  iskoçyada türk varsa bol bol stok yapıp türkiyeye dönünce karaborsadan piyasaya sürer. Evet.
  3 -1 ... mavizamanlar