1. 1.
  mesut ucakan tarafından ''kelebekler sonsuza ucar'' isimli filmle yargılanma süreci sinemaya aktarılmış kişi...ayrıca iskilip çorumun bir ilçesidir...
  17 -5 ... chacal
 2. 2.
  kimdir iskipli atif hoca..bir devrimci midir ? hyr ..peki bir kahraman midir kahraman da degildir..kurtulus savasinda savasmis bir gazimiz midir o da degildir..iskipli hocayi bu kadar ozel yapan onu bir takim insanlarin demokrasi karisiti sehit olarak gormesidir .. oysa iskipli hoca bundan cok uzaktir..o kesinlikle turkiyenin aydinlik yuzu degildir karanlikta kalmist

  edit-mudut;saka lan saka aslında kendisi bir kahramandır *
  edit2: cidden saka yaptim cok severim aslinda ben bu hocayi *
  EDIT3:son devrim mufazilarindan sadece biri *
  26 -108 ... scurtel
 3. 3.
  necip fazıl kısakürek'in yazdığı ve bir dönem "yasaklandığı" son devrin din mazlumları kitabında konu edilmiş kişidir. sol'un belki de sonunu getiren olaya kurban gitmiştir, biz din düşmanı değiliz, dini siyasete alet edenlere karşıyız diyerek din gördüğü her yere saldıranlar için yoksa diye düşünmemize neden olmuştur. yoksa aynı kafadakiler hala..öhm, hocadır. nur içinde yatsın.
  31 -11 ... kisinin degeri aradigi seydir
 4. 4.
  hakkında yazılan bazı olumsuz,hatta insanlık dışı yazıları görüp dehşete düştüğüm hocaefendi,mazlum,şehid...

  "frenk mukallidliği ve şapka" isimli eseri yüzünden idam edilmiştir,bunun adı bildiğin şehadettir.kelimenin bittiği,buğzun başladığı yerdir iskilipli atıf hoca,kanayan yaradır,hüzündür,eli kolu bağlılıktır...

  teslimiyettir,çaresizliktir...

  ona bu zulmü reva gören kel ali'ler,saçlı "bilmemkim"ler,kılıç ali'ler,ve diğerleri,acaba ne cevap veriyorlar Alemlerin Rabbi'ne?

  bediüzzaman,iskilipli merhum'un şehadetinin ardından "zalimler için yaşasın cehennem"demiştir,bu sözü bütün zalimler için tek temennimizdir.kimsenin yaptığının kimseye kalmayacağı,boynuzsuz hayvanın boynuzlu hayvandan hakkını alacağı dehşet verici güne iman edenlerin,zulmün kanlı kılıcına yenik düşeceğini mi sandınız?
  35 -21 ... munferit kalabalik
 5. 5.
  1920 yıllarda ülke nüfusunun % 90'ı okuma yazma bilmiyor iken, islam ilimi için ansiklopedi hazırlamaya başlamış ama günümüzde kendini laik zannedenler tarafından cahil ve yobaz olarak hakaret edilen ilim adamı.

  edit: kelime hatası düzeltildi.
  46 -23 ... tinnitus
 6. 6.
  bu devirde en büyük zalimliği yapanların bizzat kendileri olduğu gerçeğinin ortaya çıkmasından korkan, o yüzden üç beş teröristin yaptığı gibi bir mazlum edebiyatı yapmaya kasan, demokrasinin sadece ve sadece kendisine işlemesini isteyen, kendine yapılınca "sansürcülük! ulusalcı faşizm!" diye yırtınan, kendileri yapınca "ama herşeyin bir sınırı var canım"dan öteye geçemeyen savunmalar sunan, güya herkesin fikirlerine saygılı, güya bilimsel anlamda ilerlemeyi tasvip eden oysa ellerinden gelse üniversitelere, labaratuvarlara ellerinde keleşlerle girip "ilmin fazlası küfre götürür! dağılın la!" diyecek, koca bir bok çukurunda yaşamak isteyen, dahası bunu yaparken bu bok çukuruna girmeye başkalarını da -gerek propoganda, gerekse güç kullanarak- zorlayan, dediği dedik, astığı astık olsun isteyen, kendinden başka hiç kimseyi tanımayan iğrenç, bağnaz ve batıl mahlukatın başka bir idolü olmuş, dönemin koşullarına göre değerlendirilmesi gereken bir hoca. hoca yani, sadece o kadar. evet, ortada yapılan bir haksızlık vardır, amma velakin bir takım bok kokan düşüncelere taa fi tarihinde yapılan bir olayı kılıf olarak kullanmak apayrı bir mevzuudur. en kibar tabiriyle, iki yüzlülüktür.

  neyse, sizi taptığınız hacı hocalarınız, mesihleriniz, mehdileriniz, idolleriniz ve bu ülkenin gelişmesinin önüne her türlü takozu koyan putlarınızla baş başa bırakayım. ama bildiğim mensubu olduğunuz din bu tür düşüncelere kafirlik demektedir, hatırlatmadan geçmeyim.
  19 -21 ... soul forged sin
 7. 7.
  peh peh peh,şapka yüzünden asılmış son devrin din mazlumlarından,Tıpkı said nursi gibi bir din mazlumu o da.evet Said Nursi gibi de ortak noktaları ne?

  ikisi de ingiliz uşağı. bizim insanlara da din karşıtlığına Türk devletinin onlarla uğraştığı söyleniyor,tabii canım.

  idam nedeni burada.

  http://www.yenicaggazetes.../haberdetay.php?hit=11557
  30 -47 ... selim pusat
 8. 8.
  çorum'lu bir din adamıydı.

  (bkz: allah rahmet eylesin)
  19 -18 ... secret1907
 9. 9.
  birilerinin zoruna gitse de, o çok sevdikleri, her tarafı çürük, sakat bir sistemi ortadan kaldırmış zorunlu diktatör bir yönetim tarafından, daha ilkel, hiçbir atılım yapamayacak olan, "allah korur siz bi bok yapmayın ibadet edin" mentalitesinde, saçma sapan hayallerle ve batıl inanışlarla yaşayan, bugün de gördüğümüz gibi, üretimi, ekonomiyi, ve en önemlisi bilimi -her şeyi allaha havale ettiklerinden kelli- reddeden, hatta ve hatta düşünmeyi bile "yanlış" bulan kokuşmuş bir diktatörlüğün(hem de en kanlı, en pislik, en iki yüzlülerinden diktatörlüklerin, öyle ki adam öldürerek cenneti alabileceklerine inanan, acilen toplumdan soyutlanması gereken antisosyal sakat kafaların yönettiği ve tasvip ettiği...) gelmesini önlemek amacıyla -amma velakin, dediğimiz gibi, hak vermediğimiz bir şekilde, ama niyet önemli tabii**- yanlış bir karara kurban gitmiş bir hoca.

  ama bir de şunu merak ediyorum, acaba "bunlar" gelseydi(malum başları biraz daha az ezilseydi), böyle mazlum edebiyatı yaparlar mıydı yine, demokrat demokrat takılırlar mıydı? şimdiki gibi "biz herkeşlere deer veriyoz, yaradandan ötürü" derler miydi? valla çok pis merak ediyorum. ama sorunun cevabı da önceden belli tabii... merak etmeye gerek de yok aslında.

  edit: hayır bir insanın örnek teşkil etmesi açısından idam edilmesini tasvip etmiyorum, sadece insanları pis, mikroplu bir bataklığa çekmek için koz olarak kullanılmasına isyan ediyorum, hala anlamayan varsa yazayım dedim.
  17 -21 ... soul forged sin
 10. 10.
  mazlum olarak görenlerin ardından gitmesine mani olunmayacak kişidir.urganları teker teker ellerimizle öreriz,sonra da ilmeklerini özenle boyunlarından geçiririz.

  biz yine kılıç ali kel ali oluruz siz yine Yunan uşağı,vatan millet düşmanı.

  dirilerinden fayda gelmedi ölülerinden köpek maması falan yapılır işe yarar bir hale gelirsiniz.

  ek: bazı gerizekalılar haberin tamamını bile okumamış yaşar Nuri Öztürk diye başta yanlış yazmışlar devamını okuyun gerçekleri yüzünüze çarpanın başka bir hoca olduğunu görürsünüz.

  okuma yazmaya üşenen yobazlar sizi.
  18 -28 ... selim pusat