1. 1.
    iskenderun'da yer alan, kısa dönem ve uzun dönem erlerin acemi eğitimleri aldıkları yer. Kışın çok soğuk, yazın çok sıcak olur. Yaklaşık 40'ar kişilik koğuşlarda kalınır.
    ... timsah48
  2. 2.
    313. kısa dönem askerlerden denizci çıkanların büyük kısmının acemi eğitimlerini alacakları birliktir. Ufak bir kısmı da izmir'deki Poligon'da acemi eğitimlerini alacaklar ve her 2 birlikte acemiliğini yapmış olan askerler, Türkiye'nin çeşitli yerlerindeki deniz birliklerine dağıtılacaklardır.
    ... timsah48
  3. 3.
    319. dönem uzun dönem askerliğimin kalan kısmını (11 ay) geçireceğim birlik.
    ... anthrax
  4. 4.
    iskenderun deniz er eğitim alayı, tüm kısa dönem bahriyelilerin bunun yanında 5000'e yakın uzun dönem acemi erin ilk eğitimlerini aldığı tek deniz alayı... 2008 ağustosuna kadar komutanı deniz kurmay kıdemli albay sualp keser iken, emekliliğini vermesi dolayısı ile yerine atama beklenen yerdir.

Aynı zamanda çok güzel geniş alanları, meyve bahçeleri, ferah yatakhaneleri ve güzel yemekleri ile bir askere beklediğinden fazlasını vermeye vakıf alaydır.
    ... cremotorium
  5. 5.
    buradaki acemilik döneminden sonra eski foca'ya amfibi tugaya gitme söz konusu olurki giderseniz öttürülürsünüz , hadi izmir poligana geldiniz yirttiniz.
    -1 ... bu nick tam yirmi bir harf
  6. 6.
    acemi bir askerin banyo yapmak için beklediği yaklaşık 11 gün* sonunda kendisine tanınan süre olan 45 saniye içinde ne yapacağını şaşırdığı ve eğitim elbisesiyle suyun altına girip çıktığı*** eğitim alayı.

acemi ve kadro askeri için bulunmaz birliktir esasında, 4 tabur 20 bölükten oluşur. hatay ilinin iskenderun ilçesi sınırlarında konuşlu olup, acemilik eğitim için gelen erlerin giriş yaptığı lumbarağzı'nda "yuvana hoşgeldin" yazısıyla tanınan eğitim birliğidir aynı zamanda. 1. tabur'da eğitim diğerlerine nazaran daha kolay geçmekteydi benim dönemimde.

içerisinde 200 yataklı bir hastane, 3 adet kantin, 1 adet yemekhane, 1 adet postane, 1 adet çim saha, 1 adet banka şubesi bulunur.

En akılda kalan kısmı ise, "yuvana hoşgeldin" yazan lumbarağzı'ndan girdikten sonra özlük işlemlerinizin yapıldığı sıra sıra dizilmiş 10 adet amfi'dir. eğer erken saatte girmediyseniz 4-8 saat arası zaman geçireceğiniz, ayakta durmaktan dermansız kalacağınız, sigara, su, yemek vs ihtiyaçlarınızı gideremeyeceğiniz bir yerde bulursunuz kendinizi.

Nihayetinde güzel yerdir iskenderun deniz er eğitim alayı.
    1 ... whereismywings
  7. 7.
    14 aralık 2008'de bulunmam gereken yer, süresi belli değil...
    ... shunketsu
  8. 8.
    14 Aralık 2008 saat 17:00 sularında olmam gereken yer. Vatan bize emanet. *

Edit:Ama bilet bulamıyoruz. işe bak ya.
    -1 ... jamish efendy
  9. 9.
    2001 yılında nisandan kasıma kadar askerlik yaptığım yerdir .Hiç kimsenin 2. tabura düşmek istemediği yerdir ayrıca.Kral tv sürekli açık olur du ve de o zaman burcu güneşin yansın geceleri çalardı reklamlarda o şarkıyı her duyuşum da askerlik gelir aklıma.Bizim 2.tabur da ki coşkun sezgin ve soner astsubaylar çok disiplinli idiler bizim coşkun astsubay felaketti hele askere kan kustururdu resmen.Palaskan da niye pas var deyişini hala unutmam ben onun hey gidi günler hey.
    ... tarihcix
  10. 10.
    acemiliğimi geçirmek üzere yarın istanbul'dan yola çıkacağım birliğim. elveda sözlük.
    1 ... patlak fermuar