bugün

basit bir şekilde polat'ın eline geçen muhtemelen en kısa zamanda rahmetli olup kurtlar mezarlığına defnedilecek vadi karakteri...
an itibariyle yolun sonuna gelmistir.
polat alemdar'dan ayarların padişahını yemiş olan kurtlar vedisi karakteri

(bkz: yürü iskenderim yürü)
nazım silahı boşa sıkınca "çavuşesku mode on" olmuş emekli general.*
senin ben aq nazim diye diye uyuyamayacak kişidir artık.
dünkü çocuk polat alemdar`ın feci ayarına maruz kalmış gollum.
polat'ın, memati'nin eline vereceği * adamdır.
sezon finalinde devletin elinden kurtulup polatı evde molotoflatmıştır.
--spoiler--
- tutuş bakalım polatım.
--spoiler--
(bkz: iyelikçi iskender)
kurtlar vadisi pusu dizisi sezon finalinde cezaevinde baklava yemiştir, hani şeker hastasıydı ulan bu adam, orada bi tepsi baklava vardı!
yeni sezonun ilk bölümünde anlıyoruz ki kendisi asker kökenli bir vatandaşımızdır. aa emekli general falan olmasın?

(bkz: iskender küçük)
(bkz: veli büyük)

bonus:

(bkz: şener tolon)
(bkz: hurşit eruygur)
nazım ın ipini tek başarısız operasyonda çekmiş, nihahahaha karakteri.
nazım isimli karakter kendisinden bir şans daha isteyince kendisine var mısın yok musun a katılmasını dili geçmiş zamanla öğütlemiş yaran dizi kişisi.

türk ekran tarihinde en sağlam kötü karakterdir şahsımca. gerçi ben kendisini son derece iyi görmekte ve polatı sadece ideolojik, sosyolojik bilgi dağarcığıyla değil karizmasıyla da feci ezdiği kanaatindeyim.
hali hareketi, kaçışı ve konuşmasıyla turgay atacan çakması karakterdir.
kurtlar vadisi dizisinin diğer bir oyalama karakteridir başladığı ilk günden beri bu tip karakterlerle senaryo doldurulup asıl konu araya az az sıkılşıtılarak dizi yapılmışdır yani polat ve ekibinin karşısına zorlu bi rakip çıkar onu öldürene kadar10-15 bölüm geçer bu 10-15 bölümün sonunda düşman ölür ve yenisi 2-3 bölüm sonra çıkar
(bkz: şevko)
(bkz: tombalacı mehmet)
(bkz: kasımpaşalı halit)
(bkz: pala)
vs vs

edit: cerrahpaşalı halit
kurtlar vadisi dizisinin şeker hastası olmasına rağmen baklava yiyebilen karakteri.
(bkz: musa uzunlar)
(bkz: derin kebap iskender)
hoşgeldin haakaaanım ,buyur gel ..incim,polaatım,gibi her ismin sonuna ım eki getiren derin devlet adamı.
gençliğinde erkin koray olduğunu öğrendiğimiz derin kebap.
villadan atv ile kaçan küçük adam.
kurtlar vadisi pusuda tarafını tuttugum adam. polat gibi dunku cocuga kaybetmesin, hem geldi mart ayları gevser buzuk yayları dercesine polat da karı-kız pesinde. buna ragmen illa polat a kazandırcaklar.
geçmi$i pek bi romantik karakter. ilk dans, arım balım peteğim tarzı söylemler falan.
(bkz: karizmayı çizdirmek)
ileriki bölümler de polat'ın karısı olan çilli hatunun iskender büyük'ün kızı olduğu ortaya çıkacaktır..
(bkz: polat alemdar vs iskender büyük)
Son bölümde polatın gerdeğe girmesine izin vermeden karşısına çıkarak yine şaşırtan kişi. En neşeli anını polatın evlenince yaşamıştır. O nasıl gülüştür yahu...